Zeeland Spoorbak valt veel duurder uit PZC I 25 B E V E LAN D E N «T H O L E N Niet iedereen weet van busstaking Kansen Eerste nieuwelingen Van der Valk bijna klaar voor gasten Bonte manifestaties tijdens Weekend van de Amateurkunst Donderdag 15 mei 2008 Tip? redgoes@pzc.nl Herdenking inzet Marokkaanse troepen voor Zeeuwse vrijheid HalfVerdiept spoor in Goes vergt in gekozen variant 50 a 60 miljoen. door Frank Balkenende GOES - Een halfverdiept spoor met tunnels aan de Goese Van Hertum- weg en de Kloetingseweg kost veel meer dan de 40 miljoen euro die nu beschikbaar is. Het plan vergt zeker 50 tot 60 miljoen euro. Mo menteel worden verschillende va rianten onderzocht, waarbij wordt bekeken of er besparingen moge lijk zijn. De gemeente Goes staat straks voor de keuze: of er moet extra geld bij, of het plan zal sterk moe ten worden versoberd. Wethouder Rinus Dieleman (CDA, verkeer) gaat er in elk geval niet vanuit dat de huidige medefinanciers (haven bedrijf Zeeland Seaports, provin cie, Prorail en ministerie Verkeer en Waterstaat) hun bijdrage zullen verhogen, nu blijkt dat de gekozen varant niet voor 40 miljoen euro is uit te voeren. Welke kant het op gaat? Wethou der Dieleman durft er geen slag naar te slaan. „Ik wacht de onder zoeken van Haskoning af. Pas dan weten we als college waar we aan toe zijn." Haskoning verricht de planstudies in opdracht van spoor wegbeheerder Prorail. De variant die college en raad vo rig jaar het beste leek, ziet er als volgt uit: een halfverdiepte beton nen spoorbak van Kloetinge tot aan het NS-station, een tunnel on der de Van Hertumweg en twee fietstunnels bij de overgang Kloe tingseweg. De overgang Buijs Bal- WJ Of er moet geld bij, of Goes moet een soberder variant kie zen. Een halfverdiept spoor valt veel duurder uit: 50 a 60 miljoen euro in plaats van 40 miljoen. lotstraat wordt aangepast, maar be houdt spoorbomen. De spoorbak moet afrekenen met geluidsoverlast en trillingen door het toenemende goederenvervoer. Prorail plaatst elders langs de Zeeuwse lijn geluidsschermen, be tonnen dwarsliggers en raildem pers om volgend jaar aan de wette lijke eisen voor spoorhinder te vol doen. Goes, waar het spoor dwars door de stad loopt, vindt dergelij ke maatregelen onvoldoende en wil een halfverdiepte spoorbak. Sa men met de provincie wist Goes het geld bijeen te sprokkelen, waar bij de bijdrage van Zeeland Seaports (20 miljoen euro) al een flinke stap in de goede richting be tekende. De 40 miljoen euro blijkt echter te weinig om het oorspronkelijke idee uit te voeren. Vooral de aan passingen aan het perron van het station, de aanleg van een tijdelijk spoor om te zorgen dat tijdens de bouw treinverkeer mogelijk blijft én de geplande fietstunnels (een soort slakkenhuizen) bij de Kloe tingseweg drijven de kosten flink op. Nader onderzoek zorgt ook voor vertraging. Een collegebesluit zal eerder na dan voor de zomer vallen. MIDDELBURG - Lege bushokjes in Middelburg en Vlissingen. Geen passagiers te bekennen. Het lijkt er op dat de meeste mensen op tijd ander vervoer gevonden hebben, nu de buschauffeurs staken. Alhoe wel. Niet iedereen... „Echt waar, rijden er geen bus sen?" Jan Noordman schrikt op vanuit het bushokje bij station Vlissingen. „Goed dat u 't zegt! Ik had er helemaal niet bij stilge staan. Ik kom uit Nijmegen en ga op ziekenbezoek bij een vriendin." Hij graait naar zijn mobiele tele foon en slaat aan het bellen. „Ge lukkig", zucht hij even later. „Een kennis komt me ophalen." Wilgerd Heldenes uit Vlissingen stond gisterochtend ook voor niks te wachten bij de bushalte. Net als plaatsgenoot Edsel Weller. Beiden moesten naar hun werk in Middel burg. Wilgerd: „Na een kwartier dacht ik: er zal wel wat aan de hand zijn. Toen ben ik naar het sta tion gegaan. Ik moest helemaal lo pen vanaf het centrum. Ik was een kwartier te laat op m'n werk." Ed sel zelfs een uur. „Ik stond maar te wachten. Toen zei een man dat de bussen niet rijden." Tip? redactie@pzc.nl ^pHDTfFFTJUV Markt:51 Middelburg U.C ji_j i\ v IV IV n f\ T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met broccolisoep, risotto met parelhoen of paddestoelen en aardbeientrifle 15,00 en €12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.dru zaterdag 17 mei, 12.00 uur Chawwa Wijnberg presentatie Nerf en flanken 15.00-16.30 uur Sam's Falling coinciding kkerijmiddelburg. nl PZC wedstrijd voor scholieren: Maak de mooiste krantenpagina of tekening en win een ontmoeting met Koningin Beatrix! Kijk op www.pzcopschool.nl onder 'voor de koningin'.Njlf Die Vlissingse kleuter heeft al enig inzicht verkregen in hoe de wereld werkt. Waar hij kansen ziet, grijpt hij ze. Zo ook die och tend, waarop iedereen in het huis gezin zoals gewoonlijk tijd te kort kwam en alles in vliegende haast moest gebeuren. Met een pijnlijke confrontatie tot gevolg: moeders elleboog kwam net naar beneden toen het kleuterhoofdje omhoog kwam. Au! Het jongetje greep naar zijn hoofd en barstte uit in onbedaarlijk huilen. Na een tijdje bedaarde hij. „Doet het nog pijn?", vroeg moeder schuld bewust. Waarop hij, net iets te snel en zelfverzekerd, antwoord de: „ja. Want ik wil nu graag een snoepje hebben." GOES - De eerste fase van de uitbreiding van het we, luxe uitgeruste kamers zijn vanaf 23 mei be- Van der Valk hotel Goes aan de Anthony Fokker- schikbaar. Bovendien is de buitenkant gereno- straat is bijna afgerond. De eerste veertien nieu- veerd. Het hotel bouwt gefaseerd in totaal 45 nieuwe kamers om aan de stijgende vraag te vol doen. Ook komen er in de toekomst extra verga derzalen bij. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73