Zeeland nieuw dak boven het hoofd Noordse woelmuis krijgt de ruimte I Gymzalen wacht een flinke renovatie Lekker drinken, lekker afslanken! Evenement voor gehandicapten DE RODE PILAREN SPZC Donderdag 15 mei 2008 2 7 Bedreigd diertje voelt zich goed thuis in Schouwse karrevelden. door Piet «leemans SEROOSKERKE - De Noordse woel muis krijgt de ruimte langs de Schouwse zuidkust. Bij de inrich ting van deelgebieden 7 en 8 van natuurontwikkelingsplan Tureluur wordt zoveel mogelijk rekening ge houden met de voorkeuren van het bedreigde diertje. Dat werd gis teren duidelijk tijdens de vergade ring van de landinrichtingscom missie Schouwen-Oost. De Noordse woelmuis lijkt op de 'ge wone' veldmuis en die is - qua leef gebied - tevens zijn grootste con current. De nationale wetgeving en Europese richtlijnen schrijven voor dat de Noordse woelmuis en zijn leefgebied worden beschermd. Recent onderzoek heeft uitgewe zen dat de Noordse woelmuis zich uitstekend thuisvoelt in de karre velden langs de Schouwse zuid kust. Reden voor deelgebiedsbe heerder Natuurmonumenten om zowel bij inrichting als beheer in te spelen op de behoeften van de Noordse woelmuis. Om concur rent veldmuis te ontmoedigen wordt de nieuwe natuur wat nat ter dan nu. Ook is het de bedoe ling dat het aantal karrevelden langs de zuidkust uitgebreid wordt. Er komt wel begrazing maar deze is - ook weer ten gerie ve van de Noordse woelmuis - ex tensief „Het wordt echt beheer op maat", aldus woordvoerder André Hannewijk van Natuurmonumen ten. Volgens onderzoek dat op ver zoek van Natuurmonumenten is uitgevoerd leven er momenteel 200 a 400 Noordse woelmuizen in deelgebieden 7 en 8. Met de inrich ting van deelgebied 7 is januari dit jaar al gestart. Wegens het natte weer en het broedseizoen is het werk opgeschort. Half juni wordt het werk hervat. De inrichting van deelgebied 8 is nog in voorberei ding. Lokalen in Kerkwerve, Brouwershaven en Dreischor blijven open. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De gymzalen van Brou wershaven, Kerkwerve en Dreischor krijgen een fikse op knapbeurt, die voor elk van de lo kalen ruim twee ton gaat kosten. Burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Duive- land vinden dat te rechtvaardigen omdat de zalen goed gebruikt wor den en er geen alternatieven in de buurt voorhanden zijn. De gemeente heeft tien gymzalen in negen verschillende kernen in bezit. Bij allemaal wordt momen teel bekeken hoeveel het kost om ze op te knappen en vervolgens be slist wat ermee gebeurt: nieuw bouw, renoveren of sluiten. Eerder besliste het college de gymzaal in Burgh-Haamstede te sluiten en die in Nieuwerkerk en Oosterland op te knappen. Over de zalen in Renesse, Zonne- maire en Zierikzee (Grachtweg en Raamstraat) wordt binnenkort be sloten. De gymzalen kampen met veel achterstallig onderhoud. Volgens gemeenteambtenaar Jules Star mans moet er dan ook een hele boel gebeuren. „We gaan overal het sanitair en de waterinstallatie vervangen. Dat geldt ook voor ra men en deuren. Verder is er veel schilderwerk nodig." Starmans noemt verder onder meer de aan pak van plafonds, kozijnen, dakbe dekking, vloeren en sloten. Wanneer de werkzaamheden pre cies plaatsvinden, is nog niet be kend. De zalen in Nieuwerkerk en Oos terland worden komende zomer aangepakt. Die in Oosterland wordt geschikt gemaakt voor dag- vullende activiteiten en wedstrij den. Daarvoor wordt onder meer het keukentje uitgebreid en ko men er extra kleedruimtes en douches. Ook de zaal in Nieuwer kerk wacht een (kleine) verbou wing. Daar worden de huidige kleedkamers opgedeeld in meer ruimtes. De gymzalen van Brouwersha ven, Kerkwerve en Dreischor worden elk voor twee ton opge knapt. De zalen kampen met fors achterstallig onderhoud. r Verrassend goed, zonnig geprijsd! President Rooseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen j 0118 441944 www.ascozeeland.nl OOSTDIJK - Gehandicapten, maar ook mensen zonder beperking, worden van harte uitgenodigd om zaterdag 17 mei van 10.00 tot 17.00 uur naar Oostdijk te komen. De stichting Davogé houdt dan voor de zesde keer de gehandicap tendag, een dag met activiteiten als blikgooien, meerijden in een vrachtwagen en springen op een luchtkussen. Het evenement vindt plaats op het terrein van Jonika in Oostdijk en de toegang is gratis. Stimuleert de stofwisseling Verhoogt de vetverbranding Zorgt voor meer energie Bevordert het verwijderen van afvalstoffen Je wordt opnieuw fit! Verkrijgbaar bij: Drogisterij Kruiderij Middelburg-Goes-VIissingen www.derodepilaren.nl Voorzitter Arjo Berrevoets in het 'versleten' scoutingclubhuis. „Een houten gebouw gaat tien jaar mee. Wij zitten hier al vijftien jaar. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65