Zeeland Scouting zoekt MBO-sportopleiding strijkt neer aan de Brouwersdam Man gearresteerd op verdenking van brandstichting in De Huijbertstraat Doorstart meimarkt bij garage Legemaate Kinderwedstrijden bij zeil- en surfcentrum Autopuzzelrit over Schouwen-Duiveland KNRM haalt gewonde van Stampersplaat Spullen gestolen bij auto-inbraak Renesse CWI eind mei naar gemeentehuis na komst balie zonder gebreken Wat is üw bedrijf straks waard? 26 Donderdag 15 mei 2008 PZC ZIERIKZEE - De jaarlijkse groei- en bloeimarkt in Schuddebeurs maakt een doorstart. Na het ter zie le gaan van de markt pakt oud-be stuurslid Dini Vollnar de draad op. Zij houdt zaterdag een meimarkt bij autobedrijf Legemaate aan de Boerenweg in Zierikzee. De formu le is dezelfde als 'vroeger': verkoop van plantjes, schilderijen, kleding en streekproducten. De markt is van ïo.oo tot 16.00 uur. §fiGüll@i&-V»lll W@®BSÖ Verkoop en reparatie van uw witgoed (altijd even bellen vooreen afspraak) Provincialeweg 12 's-Gravenpolder Overzandseweg 4 a Oudelande telefoon/fax: (0113) 31 27 08 mobiel: 06 29 30 16 24 emaii: bartkeesigzeelandnet.nl Zierikzeese woning stond voor tweede keer dit jaar in brand. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De politie heeft giste ren een 19-jarige man gearresteerd die dinsdagavond brand zou heb ben gesticht in een woning aan de De Huijbertstraat in Zierikzee. Een woordvoerder van de politie kan niet zeggen of het gaat om de bewoner van het huis en ook niet of de man ook wordt verdacht van BROUWERSDAM - Fox Sports houdt zaterdag en zondag kindersurfwed- strijden bij Zeil- en surfcentrum Brouwersdam op de Kabbelaars- bank. Onder het motto 'meedoen is belangrijker dan winnen', mag iedereen tot 18 jaar deelnemen die maar een beetje kan surfen. Deelnemers kunnen zaterdaga vond genieten van een barbecue. Meer informatie en inschrijven via 0111 - 671480. SEROOSKERKE (s) - De Dorpsge meenschap Serooskerke houdt za terdag samen met sv Velocitas een wandeltocht en autopuzzelrit Lopen kan over afstanden van 5, 8, 15, 25 en 40 kilometer, door pol ders, de Schelphoek, de Domei nen en het strand. Start om 8.30 uur in het dorpshuis. De autopuzzelrit over het eiland begint om 18.30 bij het dorpshuis. De dag wordt daar afgesloten met een prijsuitreiking en verloting. betrokkenheid bij een brand op precies dezelfde plek, in januari dit jaar. De brand brak dinsdagavond uit te gen half negen. Volgens officier van dienst Maarten Leune was de brandweer snel ter plekke. „Dat kwam doordat we toevallig in de buurt waren. We waren met een oefening bezig, dus we zaten al in de auto." Mede daardoor raakte de woning niet zo ernstig beschadigd als in ja nuari. „Toen kwamen de vlam men bij aankomst al uit het dak", BROUWERSHAVEN - De KNRM-red- ders van de post in Ouddorp moes ten dinsdagmiddag in actie komen nadat een opvarende van een zeil jacht op het eiland Stampersplaat in de Grevelingen een katrol tegen het hoofd had gekregen. De be manning van de Griend bracht het slachtoffer naar Brouwershaven voor medische hulp. Het was voor de Griend de vierde actie in drie dagen. RENESSE - Inbrekers hebben dins dagmiddag enkele portemonnees en geluidsapparatuur gestolen uit een auto aan de Loane bij Renesse. De eigenaar had de auto daar om 12.30 uur geparkeerd en constateer de de inbraak bij terugkomst rond 16.00 uur. Om bij de spullen te komen, had den de dieven de auto opengebro ken. De politie kan nog niets zeggen over het totale schadebedrag. geeft Leune aan. Nu bleef de scha de 'beperkt' tot de zolder en de binnenzijde van het dak „Verder is er veel waterschade." Tijdens de brand moest een aantal huisdieren in veiligheid worden ge bracht. Volgens een woordvoerder van de Stichting Dierenvrienden Schouwen-Duiveland 'woonden' in het huis zes katten en twee hon den. Volgens haar zijn twee katten niet gevonden. Het is niet duidelijk of die dieren ten tijde van de brand in het huis waren. Zierikzeese club hoopt eeuwfeest over drie jaar 'in het nieuw' te vieren. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Een nieuw clubhuis voor de scouting Zierikzee? Liever vandaag dan morgen natuurlijk, reageert voorzitter Arjo Berre- voets. Dat dit even tijd én heel wat geld kost, weet hij natuurlijk ook wel. Maar: „In 2011 bestaan we honderd jaar. Dat willen we toch echt in een nieuw onderkomen vieren." Het huidige, houten clubhuis aan de Van Veenlaan bij het Kaaskens- water stamt van 1993. „Hout gaat een jaar of tien mee", zegt Berre- voets. „Het wordt dus hoog tijd voor iets nieuws." Daarbij komt dat het onderkomen te klein wordt. Want de scouting groeit explosief „We zijn in ander half jaar tijd van vijftig naar dik tachtig leden gegaan. Een goede zaak natuurlijk, maar daardoor is wat ruimtegebrek ontstaan." Zo is er maar één zaal waar alle vijf de groepen hun binnenactiviteiten moeten doen. „Dat brengt wel eens problemen met zich mee. We hebben gedacht aan een stuk Rommelmarkt en bazaar De scouting Zierikzee houdt za terdag tussen 10 en 15 uur rommelmarkt en bazaar in en rond het clubhuis aan de Van Veenlaan. Om 13 uur is er een veiling, om 14.30 uur begint de laat ste uitverkoop. Er zijn allerlei activeiten, zoals brood bakken en rijden in oude militaire voertuigen. De opbrengst gaat naar de reali satie van een nieuw clubhuis. erbij, maar daarmee los je het pro bleem van verval natuurlijk niet op." De reden voor het succes, dat vol gens Bertevoets ook de andere drie scoutingclubs op het eiland (Westenschouwen, Brouwersha ven en Bruinisse) kennen, zit vol-, gens hem in het afwisselende pro gramma. „Wij doen óók aan voet ballen, maar niet alléén maar. Neem nou afgelopen weekeinde. Toen kampeerden hier tijdens Pinksterkamp honderd mensen. Je kunt op zulke dagen zóveel ver schillende dingen organiseren. Sport en spel, bouwen, tochten maken; je kunt het zo gek niet be denken of we doen het." De prachtige locatie helpt ook mee, denkt de voorzitter. „We heb ben een eigen speelterrein, maar maken ook gebruik van de hele omgeving hier", wijst Berrevoets naar het naastgelegen park en wa ter. „Beter kan eigenlijk niet." Ideeën over de vorm van het nieu we onderkomen zijn er al. „Eén van de leiders werkt bij een bedrijf dat nu in tijdelijke units zit, in af wachting van een verbouwing. Ons idee is om die straks over te nemen." Helemaal zeker is dat alle maal nog niet. „We kijken daarom ook naar alternatieven. We gaan komende zomer knopen doorhak ken." Daarbij zal vooral de financiële si tuatie van belang zijn. „We gaan fondsen aanschrijven, hopen wat van de gemeente te krijgen en doen zelf dingen om geld binnen te halen." Eén daarvan staat voor zaterdag op de rol: een rommel markt en bazaar in en rond het clubhuis. De scouting Zierikzee zoekt naar een nieuw onderkomen. Het hui dige is versleten en te klein om het groeiende ledenbestand in onder te brengen. Hugo Doornhof gaat in het watersportcentrum van Uwe Jendruchs (achter grond) zeil- en surfinstructeurs opleiden. foto Marijke Folkertsma door Martijn de Koning zierikzee - Dit keer is hij In orde, de pas geïnstalleerde balie voor het Centrum voor Werk en Inko men (CWI) in het Schouwen-Dui- velandse gemeentehuis. In tegen stelling tot de vorige versie voldoet het nieuwe exemplaar aan alle wensen. Het CWI verhuist daar om op 23 mei van het kantoor aan de Oude Haven naar het gemeente huis. Het is al een poosje de bedoeling dat het CWI zich in het gemeente huis vestigt bij de nieuw te ope nen balie Werk, Inkomen en Zorg. Daar moet iemand die een baan zoekt in één keer door verschillen de instanties geholpen worden. Be gin dit jaar leek het zover te ko men, maar toen bleek de bestelde balie allerlei mankementen te ver tonen: zo zat het blad te hoog, was de kleur verkeerd en de bevesti ging niet in orde. Wethouder Gilles Houtekamer klinkt inmiddels een stuk opge wekter. „De hele rits mankemen ten is keurig verholpen." Naast de officieuze opening, eind mei, krijgt de balie na de zomer een of ficiële ingebruikname. Staatssecre taris Ahmed Aboutaleb komt dan op bezoek. Surfinstructeur kan in de winter aan de slag als skileraar. door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Surf- of zeilinstruc- teur worden kan vanaf dit najaar aan de Brouwersdam. In septem ber gaan daar de MBO-opleidin- gen Sport en Beweging niveau 3 en 4 van start. „Wij zijn een rijkserkende oplei ding, vergelijkbaar met het vroege re Cios," zegt initiatiefnemer Hu- go Doornhof van MB04leisure- sports. „Alleen zijn wij een parti culiere opleiding, die niet door het Rijk wordt bekostigd. Maar onze leerlingen kunnen wel studiefinan ciering aanvragen en ze krijgen ook een OV-kaart." MBCMleasuresports leidt op voor licenties op het gebied van winter sport, watersport en outdoor. Op leidingsplaatsen zijn in Elburg, Val- kenswaard, Zoetermeer, Kaprun (Oostenrijk) en de Franse Alpen. Aan de Brouwersdam werkt Doornhof samen met Uwe Jend- rusch van het Zeil- en Surfcen trum Brouwersdam. „Deze beroepsopleiding past goed in de ambitieuze toekomstplannen voor de Brouwersdam," legt lenbusch uit. „Bovendien kunnen afgestu deerde instructeurs meteen bij mij aan de slag. Zulke mensen kan ik altijd gebruiken." Doornhof: „In het seizoen zijn skileraren niet aan te slepen. Mensen van onze oplei ding kunnen hun werk combine ren: in de zomer surfinstructeur en in de winter skileraar." Zaterdag, tijdens de jaarlijkse surf- meeting aan de Brouwersdam, is j Doornhof aanwezig met een info- stand. Dan is ook de site mbo4leisu- j resports.nl te bezoeken. Themadag Bedrijfsoverdracht op maandag 19 mei in Goes en Etten-Leur WWW. KVK.NUWAARDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64