Terneuzen betrekt burger bij beleid Nieuw plan moet klooster redden Cultureel centrum De Speye wacht sloop d a's Mpart Raad Hulst niet blij met uitstel discussie over Gentsestraat Van Langevelde vindt inspiratie in de bomen Aparte mode met een tikje durf! Z PZC Donderdag 15 mei 2008 29 Gemeente begint drie proefprojecten rond burgerparticipatie. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen wil de inwoners meer invloed geven op het beleid van de ge meente en de uitvoering ervan. In het kader van deze 'burgerpartici patie' begint de gemeente nog dit jaar drie proefprojecten om de no dige ervaring op te doen. Daaruit moet blijken of het beleid om de inwoners meer bij het ge meentelijk beleid te betrekken in de praktijk hanteerbaar en effec tief is. In hun voorstel aan de gemeente raad betogen burgemeester en wet houders dat burgerparticipatie een middel is om de kwaliteit van het gemeentelijk beleid (vorming en uitvoering) te vergroten. Daar naast kan ook het draagvlak voor een plan of beslissing worden ver breed. Door burgers een kijkje in de ge meentelijke keuken te geven, krij gen die ook begrip voor het ge meentelijk handelen, is de ver wachting. Tenslotte kan een betere samenwerking met de burgers het imago van de gemeente verder ver beteren. Drie mogelijke vormen van burger participatie zijn 'raadplegen, sa menwerken en overdragen'. Bij 'raadplegen' vraagt de gemeente de inwoners om hun mening, in formatie of ideeën. Daarbij valt te denken aan inspraakavonden, en quêtes en klankbordbijeenkom sten. Bij 'samenwerken' werken de Via burgerparticipatie wil de ge meente Terneuzen de inwoners een groter aandeel geven in het beleid van de gemeente en de uitvoering ervan. gemeente en de burgers samen aan de ontwikkeling van beleid of oplossingen, bijvoorbeeld in pro ject- of werkgroepen. Bij 'overdra gen' geeft het gemeentebestuur aan de burgers een aantal bevoegd heden om zelf een plan op te stel len of een oplossing voor een pro bleem te zoeken. Ook dit kan in de vorm van project- op werkgroe pen of de vorming van een des kundigenpanel. De gemeente heeft een controle lijst van criteria en randvoorwaar den opgesteld om te bepalen wan neer het gewenst of zinvol is om de burgers bij het beleid te betrek ken. Met drie niet al te grote proef projecten wil de gemeente erva ring opdoen met de verschillende vormen van burgerparticipatie, waarna een evaluatie volgt. Burgemeester en wethouders den ken dat die weging eind dit jaar kan plaatsvinden. Als blijkt dat de burgerparticipatie goed werkt, zal dit instrument met ingang van 2009 worden ingezet in de totale gemeentelijke beleidsvoorberei ding en -uitvoering. De gemeenteraad krijgt volgende week donderdag een voorstel om akkoord te gaan met de door B en W voorgestelde aanpak. TERNEUZEN - Na een periode van lichamelijk ongemak heeft de Terneuzense beeldend kunstenaar Cees van Langevelde de veer des levens weer opgedraaid. En pas sant vond hij nieuwe inspiratie in de natuur, bij de bo- Projectontwikkelaar wil vervallen 'Hoompje' in Sint-Anna opknappen. SLUIS - Projectontwikkelaar R van Putte uit Wassenaar heeft een nieuw bouwplan ingeleverd bij de gemeente Sluis voor het voormalig klooster en kinderverblijf La Pom- merai, in de volksmond Het Hoompje in Sint Anna ter Mui den. Die mededeling deed wethouder C. Bolijn tijdens de commissie ruimte van de gemeente Sluis. De wethouder noemde het een aardig ontwerp dat goed aansluit bij de omgeving en voldoet aan de gestel de wensen van het college van B en W. Het college heeft afgespro ken binnen een maand te reageren op het bouwplan. Hiermee lijkt eindelijk duidelijk heid te komen in de slepende zaak. Eerder al riep de Bond Heem schut de gemeente op de bouwver gunning in te trekken. De bond, die zich landelijk bezighoudt met de bescherming van monumen- 2 x Onderhoudsbeurt auto (t.w.v. 500,- per beurt) 4 x Walibi familiepassen (t.w.v. 225,- pér pas) 9 x Beauty-arrangement (2 pers, t.w.v. 235,-) 10 x Weekendje weg (2 pers, t:.W:V. €199jr) 3 x VlP-treatment finale nationale kampioenschappen autoraces Zandvoort (2pere.t.w.v.€360,-) Ga naar wvvw,rnijnautobedrijf.nl JHjnAutoBedrijf.nl Je bent beter it bj het onafhankeKjke eutobednjt Na tachtig jaar valt doek voor pleisterplaats van Sasse bevolking. door Conny van Gremberghe sas van gent - Het bestuur van cultureel centrum De Speye in Sas van Gent zet na tachtig jaar een punt achter de geschiedenis van de voorziening. Volgend jaar gaat het gebouw zo goed als zeker te gen de vlakte. Op de vrijkomende plaats worden appartementen ge bouwd. De Sasse gemeenschap wordt vol gend jaar - als alles naar plan ver loopt - een brede school rijker. In dat instituut worden naast de kin deropvang en bibliotheek ook een cultureel centrum en een sporthal ondergebracht, alsmede een trits zorgwoningen. Het bestuur van de stichting De Speye is door de ge meente Terneuzen verzocht de ex ploitatie van de nieuwe voorzie ning te verzorgen. Voorzitter R. Noët: „Daarover heb ben we in juni een gesprek met wethouder Liefting. Tijdens dat ge sprek wordt ook besproken wat we verder met ons eigen gebouw zullen aanvangen en de financiële vereffening van een en ander. Dat het gebouw weg gaat is overigens wel zeker." Met De Speye gaat meer verloren dan een gebouw. Het centrum was in Sas van Gent een echte pleister plaats voor activiteiten. Van carna val tot optredens, van hoorzittin gen tot concerten. men. In de Grote Kerk zijn tot eind juni (ma t/m za 10-17 uur) de laatste vruchten van zijn werk te zien: ei ken, knotwilgen, platanen, stammen en stronken in olie verf. foto Camile Schelstraete ten, verweet de gemeente gebrek aan daadkracht, temeer omdat er volgens de bond een kandidaat-ko per was voor het pand, die het wil de restaureren met beperkte nieuwbouw op het terrein. Raadslid Bram Basting, die zich al lang inzet voor het behoud van het pand, toonde zich gematigd optimistisch over de gewijzigde bouwplannen. „Hopelijk lukt het nu eindelijk eens een goede be stemming te geven aan dit monu mentale pand aan de toegangsweg van Sluis." BRUIDEGOM IN ZEELAND Kom nu kijken en passen voor je trouwpak bij de grootste mannenmode-winkel van Zeeland: Van Westen Mannenmode in Zaamslag VERDIEN JE TROUWPAK TERUG! Maak jóuw gast ónze klant en verdien je trouwpak terug! Kijk snel op www.vanwesten.com/trouwpak en profiteer! «■MR* VAN WESTEN n westen mannenmode zaamslag 0115-436100 vanwesten.com door Harold de Puysseleijr HULST - Diverse fracties in de ge meenteraad van Hulst zijn er niet blij mee dat wethouder Clen de Kraker het debat over het autovrij maken van de Gentsestraat op zon dag vooruit wil schuiven. De gemeenteraad nam eind vorig jaar een motie aan met de strek king dit voorjaar een politiek be sluit te nemen over de afsluiting van deze belangrijke winkelstraat voor het autoverkeer. Op voor spraak van de middenstand heeft het college van burgemeester en wethouders die discussie nu min stens een halfjaar uitgesteld. „Wij zijn zeer teleurgesteld in het college", verwoordde Jeanine van Dorsselaer de teleurstelling van de PvdA-fractie. „Zo ga je niet met de gemeenteraad om. Moeten wij dit nu zo maar accepteren?" Tim The- pass (SP) sloot zich bij die woor den aan. Van Dorsselaer vond dat niet de winkeliers in de binnenstad de voornaamste stem moeten hebben in de kwestie, maar de inwoners en het winkelend publiek. De Kraker suste de kritiek met de mededeling dat hij zijn ambtena ren momenteel een verkeerscircu latieplan laat maken voor de bin nenstad. „Ik kom daar echt mee te rug", aldus de wethouder. Die liet zich echter niet verleiden tot het noemen van een termijn. Kjeeding voor O en (J. I Westkade 96 Sas van Gent WWW.dasapart.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57