in een nieuw beeldverhaal Huist blijft bij verzet Er zijn ook nog kansen voor Sluis Rommelmarkt plan skihal Verzoek CDA Hulst van tafel tsacnten iJickc SP: geen overweldigende steun voor verplaatsing van coffeeshops f: Zpzc Donderdag 15 mei 2008 27 De cover van de nieuwe strip over De Vliegende Hollander. res nooit lezen. Toen heb ik be dacht om er een te maken in de vorm van een stripverhaal. Ik heb Mare benaderd, die toen nog bij Vandersteen werkte. Daar is toen een speciale Suske Wiske uit voortgekomen, de Razende Rent meester. De inwoners vonden het fantastisch. Later zijn er een Neder lands en een Engels exemplaar ge veild door de burgemeester, die honderden euro's opbrachten voor een goed doel," vertelt Kragt. Het bleef niet bij die eenmalige sa menwerking. Hun gezamenlijke so ciale en culturele interesse bracht hen ertoe om de stichting Euredu- cation in Culemborg op te richten. Het belangrijkste doel is, om jonge ren in Europa deelgenoot te ma ken van eikaars cultuur en geschie denis. Die doelstelling komt tot ui ting in zowel het boek over De Ruyter, als in dat over de Vliegen de Hollander. Verhaegen: „We hebben de ge schiedenis van de VOC belicht en de handel in Oost-Indische produc ten. Daar hoort ook een geënga geerd stukje bij. Over de slavenhan del en hoe die er aan toe ging. We hebben de geschiedenis op onze manier ingevuld. Daarnaast heb ben we Van der Decken een 'verle den' gegeven: hoe hij zich ontwik kelde van een sympathiek man tot een verbitterd figuur." Het verhaal speelt zich weliswaar grotendeels afin het verleden - zelfs de beruch te piraat Zwartbaard speelt een rol- maar het eindigt in het heden. Het tweetal heeft diverse bezoe ken gebracht aan Terneuzen, dat ze allebei kenmerken als 'een aar dig stadje'. Foto's die ze maakten, met name van het oude centrum, dienden als documentatie voor het hedendaagse decor. n»l De Vliegende Hollander en het VOC complot wordt uitgegeven door Stichting Eureducation in Culem borg. ISBN 9081131438. Het ver haal telt 48 kleurenpagina's en kost €6,95. door Frank van Cooten sluis - Het is niet alleen maar kom mer en kwel in de gemeente Sluis. Het dagelijks gemeentebestuur schetst in de kadernota 2009-2012 ook een aantal mogelijkheden die de schatkist kunnen spekken en kansen bieden voor de economie. Zo levert het appartementencom plex van Van der Poel aan het Duinhof in Cadzand-Bad de ge meente waarschijnlijk een miljoen euro op en is de realisatie van wo ningen in het plan Cavelot in deze badplaats een stimulans voor de economie en het toerisme. Dat geldt ook voor de geplande va kantiewoningen aan de Baanstpol- dersedijk in Nieuwvliet en de wo ningen in De Kreeke in Oostburg, IJzendijke-Oost en Waterdunen bij Breskens. Om de economie en het toerisme nog verder te verster ken geeft het college het toestaan van meer paviljoens op het strand de raad ter overweging mee. De raad moet echter ook rekening houden met meer uitgaven in de toekomst om bijvoorbeeld knel punten in de onderwijshuisves ting op te lossen. Ook is het par keerterrein aan de Schouwburg straat en een deel van de Callenfel- straat in Oostburg dringend aan re novatie toe en zijn investeringen nodig in brandweerkazernes, in het verloederde park De Elder- schans in Aardenburg en het Oost- burgse Ledeltheater. door Eugène Verstraeten terneuzen - Amper de helft van de Terneuzense binnenstadbewo ners ondersteunt het plan van de gemeente om de beide coffeeshops te verplaatsen uit de binnenstad. Dat blijkt uit een en quête die de Socialistische Partij (SP) heeft gehouden onder de bin nenstadbewoners. De vragenlijst werd door zo'n 150 adressen inge vuld. Op de vraag wat men vond van verplaatsing van de coffees hop antwoordde 42% heel goed, terneuzen - In zorgcentrum Bach- ten Dieke aan de Koninginnelaan in Terneuzen is zaterdag 17 mei een rommelmarkt. Er worden aller lei artikelen, waaronder glaswerk en boeken, aangeboden. De rommelmarkt vindt plaats tus sen 8.30 en 13.00 uur. Behalve ver koop van gebruiksvoorwerpen is er ook aan de inwendige mens ge dacht. Zo zijn er onder meer olie bollen te koop. 13% goed, 14% slecht, 21% heel slecht en 10% had geen mening. Gevraagd naar de voorkeur wil 7% de situatie laten zoals die nu is, 21% pleit voor een extra coffees hop in het buitengebied, 19% wil één coffeeshop verplaatsen en 37% beide coffeeshops. Voor sluiting van beide shops is 16% van de be woners. In samenhang met de una nieme afwijzing van de verplaat sing van de shops door inwoners van Westdorpe concludeert de SP dat het plan geen draagvlak heeft. Overleg met Terneuzen over detailhandel op niets uitgelopen. door Harold de Puysseleijr hulst - Het gemeentebestuur van Hulst zal zich blijven verweren te gen het voornemen van de ge meente Terneuzen om grootschali ge detailhandel toe te staan in het Leisurecentrum in de Koegorspol- der, waar ook de skihal onderdeel van vormt. Dat liet wethouder Frans de Vries weten op vragen van het CDA in de vergadering van de adviescom missie Ruimte van de Hulster ge meenteraad. De gemeente Hulst is niet tegen het skicentrum zelf en vindt het ook geen probleem als zich daar een aantal leisureachtige winkelfor mules bij vestigt, zolang dat het plan om de woonwinkel van Mor- res in Hulst uit te bouwen tot bre de woonboulevard maar niet in de wielen rijdt. Wethouder De Vries liet de leden van de commissie Ruimte weten, dat het overleg met de gemeente Terneuzen om samen een oplos sing te vinden voor het ontstane meningsverschil op niets is uitgelo pen. „We zijn er samen niet uitge komen." De vraag van CDA-ffactie- voorzitter Denis Steijaert of de ge meente Hulst nog verdere stappen gaat ondernemen, beantwoordde De Vries vooralsnog met 'nee'. Vol gens de wethouder is de intentie om grootschalige detailhandel toe te staan in de Koegorspolder in strijd met de eerder gemaakte re gionale detailhandelsstructuurvi- sie en het Integraal Omgevings Plan van de provincie. „Het is dus een probleem van de gemeente Terneuzen, want die handelt in strijd met de afspraken." hulst - De overgrote meerderheid van de gemeenteraad in Hulst vindt het niet nodig dat de ge meente een nieuw economisch be leidsplan maakt. Dat is gebleken tij dens de vergadering van de advies commissie Ruimte. De raadsfrac ties bespraken daar het initiatief voorstel van de christendemocra ten om meer werk te maken van het aantrekken van nieuwe werk gelegenheid in de gemeente. Wethouder Diana van Damme (Econische Zaken) had ter voeding van het debat op een rijtje laten zetten wat de gemeente nu al doet om de economie impulsen te ge ven. Daaruit trokken de meeste commissieleden de conclusie dat heel veel van de vijftien verbeter- punten die het CDA aandroeg in feite al gerealiseerd zijn. De wet houder zegde op verzoek van meer fracties wel toe in het college van Burgemeester en wethouders aan te kaarten of er extra mens kracht kan worden ingezet voor de afdeling economisch beleid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55