Zeeland Sluis haalt de broekriem fors aan r PZCI25 lp Bakje doen, kaarten en ouw'oeren ZEEUWS-VLAANDEREN 31 33 Sluis sluit brandweerkazernes Zoekactie op water vergeefs 'AMpAfi iDjjj ème f;p Herdenking inzet Marokkaanse troepen voor Zeeuwse vrijheid Bonte manifestaties tijdens Weekend van de Amateurkunst Donderdag 15 mei 2008 Tip? redtern@pzc.nl Bezuinigingsoperatie noopt volgens college tot hogere belastingen. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis snijdt ook in eigen vlees om de finan ciële problemen het hoofd te bie den. Zo worden 22,2 formatieplaat sen op het gemeentehuis ge schrapt. Deze inkrimping van de gemeentelijke organisatie levert een besparing op van een miljoen euro in 2011/2012. De ondernemingsraad (or) en de vakbonden zijn akkoord gegaan met deze afslanking en hebben in middels hun handtekening onder een sociaal plan gezet, zei wethou der Henk Luijendijk gisteravond bij de presentatie van de kaderno ta 2009-2012. „De inkrimping ge beurt zo veel mogelijk via natuur lijk verloop." Deze inkrimping is onderdeel van een omvangrijke en ingrijpende bezuinigingsoperatie. Sluis ontr komt ook niet aan een belasting verhoging voor de inwoners. Zo is het voorstel de onroerende zaakbe lasting (ozb) volgend jaar met tien procent te verhogen en de daarop volgende jaren met jaarlijks vijf procent. „Dat lijkt veel maar valt in de praktijk reuze mee. Het be treft een stijging van achttien euro voor een gemiddeld gezin." Zonder ingrijpen kampt Sluis vol gend jaar met een tekort van ruim 1,5 miljoen euro, oplopend tot 3,2 miljoen in 2012. Daarnaast wil de gemeente investeren in nieuwe brede scholen in Oostburg en Bres- kens, een nieuwe brandweerkazer- De gemeente Sluis ontkomt niet aan forse bezuinigingen om de fi nanciële problemen het hoofd te bieden. Naast het schrappen van hanen gaan belastingen omhoog. ne in Oostburg en in beheerplan- nen voor onder meer gebouwen en groen. Om dat te kunnen betalen wordt de raad daarom gevraagd voor vol gend jaar 1,5 miljoen euro te bezui nigen. Als de raad niet akkoord gaat met het pakket aan bezuini gingsmaatregelen en alleen maar geld wil uitgeven, stevent Sluis af op de status van artikel 12 gemeen te. Dat betekent dat Sluis onder finan cieel toezicht komt te staan van het Rijk. Daar staat wel een extra uitkering tegenover maar Sluis krijgt dat geld alleen als de belas tingcapaciteit voor de volle hon derd procent is ingezet. En dat zou weer bijvoorbeeld betekenen dat de inwoners 820.000 euro extra moeten ophoesten aan ozb. „We kiezen daar dus niet voor." De gemeente Sluis staat op eigen verzoek wel onder preventief toe zicht van de provincie. Wethouder Luijendijk: „Let wel, we staan niet onder curatele, maar de provincie kijkt over onze schou ders mee." pagina 26: raad moet met billen bloot pagina 27: Sluis heeft ook nog kan- door Sheila van Doorsselaer HEIKANT - De bussen staan in de re mise, de chauffeurs zitten thuis of in de kantine. Zeeuws-Vlaanderen zit zonder openbaar vervoer. Van de ongeveer zeventig Zeeuws- Vlaamse buschauffeurs van open baar vervoersbedrijf Veolia Trans port, waren het er gisteren slechts twee die liever gewoon aan het werk gingen en niet wilden sta ken. „De een heeft daarom een snipperdag genomen en de ander verrichtte 'interne werkzaamhe den', zoals dat heet", zegt Jack d'Hooge, zelf buschauffeur, actielei der en afdelingsvoorzitter van FNV Bondgenoten. „De actiebe reidheid is groot ja, en de reizigers blijken begrip te hebben voor on ze zaak want we hebben nog geen klachten gehad." De chauffeurs willen meer loon en ageren tegen de verslechteren de arbeidsvoorwaarden. Ook van daag, donderdag, kruipen ze niet achter het stuur en doen een bak je, leggen een kaartje en kletsen wat met elkaar in de kantines in Heikant, Oostburg en Terneuzen. Bij sommige haltes stoppen wel de minibusjes van Taxicentrale Renes- se (TCR) die de 'kleine lijntjes' voor Veolia rijden. Deze chauf feurs vallen niet onder dezelfde cao. door Frank van Cooten SLUIS - Vrijwilligers van de brand weer hebben gisteravond geschokt gereageerd op het voornemen van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis de kazernes in Schoondijke en Cadzand te slui ten. „Het nieuws is de onderne mingsraad van de brandweer koud op het dak gevallen", erkende wet houder Henk Luijendijk gistera vond bij de presentatie van de ka dernota 2009-2012. „Toch is ook heel professioneel gereageerd." De afstoting van beide brandweer posten en daarmee de opheffing van beide korpsen is mede ingege ven door de bouw van een nieuwe kazerne in Oostburg. De aanrijtijd van Oostburg naar Schoondijke blijft volgens de wethouder be perkt tot vier minuten. Daarnaast blijkt in de praktijk dat het korps in Cadzand steeds moei lijker aan vrijwilligers kan komen. „Centraal in dit verhaal is de bouw van een nieuwe kazerne in Oostburg. Deze investering vergt een investering van bijna twee mil joen euro." De ondernemingsraad van de brandweer bestudeert het nieuwe brandweerplan. rl£Tï"D17"iri7"E"D V Marktsl 1 Malburg u.cjLyixV JxJXJJIVI T0118886886 9 9 9 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met broccolisoep, risotto met parelhoen of paddestoelen en aardbeientrifle 15,00 en €12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.dru zaterdag 17 mei, 12.00 uur Chawwa Wijnberg presentatie Nerf en flanken 15.00-16.30 uur Sams Falling coinciding kkerijmiddelburg. nl BRESKENS - De reddingsbrigade van Breskens is in de nacht van dinsdag op woensdag urenlang ver geefs aan het zoeken geweest naar mensen in nood. Om 01.45 uur werd door een loodstender een vuurpijl waarge nomen tussen de Songaboei en de buitenhaven van Vlissingen. In overleg met de Kustwacht rukten de redders uit. Waarschijnlijk hebben onverlaten op open water vuurwerk afgesto ken. De piketploeg van de stakende buschauffeurs van Veolia in Heikant. „De actiebereidheid is groot ja, en de reizigers blijken begrip te hebben voor onze zaak, want we hebben nog geen klachten gehad", zegt actieleider Jack d'Hooge. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53