Vasseur favoriet in Kruiningen O Schot voor een seizoen naar RBC Vijfde duel Zeeuws elftal 'nieuwe stijl' Kwadendamme krijgt topbiljartteam erbij Zeeuwse tennistitels door hele provincie Hart van Middelburg prolongeert dartstitel 799,- 44 Donderdag 15 mei 2008 PZC W Triatleet Remy Vasseur heeft zaterdag in Kruiningen geen concurrentie te duchten van Jerzy Kasemier die hem vorig jaar versloeg. foto Ruben Oreel goes - John Schot heeft een éénja rig contract getekend bij RBC Roosendaal. De 24-jarige aanvaller uit Tholen was in april al akkoord met de eerstedivisionist, maar om dat hij een tijd had stilgelegen en ook kampte met een liesblessure werd afgesproken dat hij in juli zou beginnen bij zijn nieuwe club. Schot vertrok in januari bij Hoek. Hij paste bij de zaterdag-hoofdklas ser niet meer in het plaatje vanwe ge blessureleed en zijn gedrag. Zo overtrad de kersverse RBC'er enke le malen de huisregels. Schot speelde al eerder voor de Roosendaalse club. Op zijn negen de maakte hij de overstap van Tho- lense Boys. Daarna kwam hij ook uit voor Jong PSV en Jong NEC. Bovendien schopte Schot het tot jeugdinternational. De afgelopen twee seizoen speelde de Tholenaar voor respectievelijk Kloetinge en Hoek. Hij verdiende zijn contract bij RBC nadat hij een eind februari een goede indruk had nagelaten in een testduel. Vlissingse triatleet gaat voor zijn tweede zege in Den Inkeltriatlon. door Sjaak Sinke KRUININGEN - Remy Vasseur heeft in de negentiende editie van de Den Inkeltriatlon ieder geval geen concurrentie van Jerzy Kasemier. Want de Groninger staat niet op de omvangrijke deelnemerslijst. Die afwezigheid vergroot Vasseurs kansen om de overwinning op de halve afstand, het hoofdnummer in Kruiningen, voor de tweede keer op zijn naam te schrijven. Vo rig jaar verloor de Vlissinger verras send van Kasemier, die in Zeeland nauwelijks bekend was maar in zijn eigen regio wel al aanspreken de resultaten had geboekt. In de triatlon van Stein nam Vas seur enkele weken later sportieve revanche. Kasemier moest in die wedstrijd halverwege het lopen to taal uitgewoond het strijdtoneel verlaten. De overwinning in Stein gaf een positieve impuls aan de sportcarrière van Vasseur, die zich vorig jaar tijdens de hele triatlon van Almere ook in de top tien wist te nestelen. Begin dit jaar nam Vasseur het be sluit om het triatlonteam van Jan van de Marei te verlaten en als zelf standig semi-prof verder te gaan. Hij is inmiddels al zeker van deel name aan het WK long distance in de eliteklasse, dat op 31 augus tus wordt gehouden in Almere. Op de olympische afstand is Ada van Zwieten uit Alphen aan den Rijn een opmerkelijke naam. Een aantal jaren geleden werd zij als toenmalig topper in Kruiningen geweigerd, omdat ze te laat had in geschreven. Wel won zij in 1992 op de halve afstand. Van Zwieten neemt het in de cate gorie D50 op tegen veelvuldig we reldkampioene Térèse van Lare uit Sluis, die na veel blessureleed weer op de weg terug is. Anne Kwist uit Tholen moet on danks een trainingsachterstand in verband met studieperikelen zeker in staat zijn om de olympische af stand bij de vrouwen naar haar hand te zetten. Bij de mannen zijn er meerdere kanshebbers op de overwinning. Carlo van den Bergh uit Rotter dam is iets minder scherp dan een paar jaar geleden, maar doet zeker nog mee voor de prijzen. Hij moet dan wel afrekenen met Pascal Huys uit Wondelgem, Michael Krijnen uit Spanbroek - in eerder edities actief op de halve triatlon - en Marcel Gierman uit Zevenaar, die een aantal jaren geleden het zwemloopcircuit van Zuidwest-Ne derland op zijn naam schreef KWADENDAMME - Het biljartteam waarmee Middelburger Peter de Bree twee weken geleden naar de eredivisie van de topteamcompeti- tie kader promoveerde, verhuist in de zomer van Dordrecht naar Kwa dendamme. De formatie gaat dan Topteam Tapperij 's Lands Welva ren heten. De ploeggenoten van Peter de Bree zijn Ad Koorevaar, Dave van Geel en Tian van Krieken. Er wordt nog gezocht naar een vijfde man. ZIERIKZEE - De titels op het Zeeuws kampioenschap voor jeugdtennissers werden netjes over de provincie verdeeld. De Walcherse deelnemers sleepten drie kampioenschappen in de wacht. De familie Van Tilburg uit Arnemuiden was uiterst succesvol. Fabian van Tilburg (ji2) versloeg in de finale zijn broer Ronetto met 6-2 6-4. Zus Laurelle (mi4) won met 6-1 6-1 van Melany Taze- laar. Milou Flohil (mi6) was met 6-0 6-1 te sterk voor Kiki Vonck. MIDDELBURG - De darters van Hart van Middelburg zijn gisteravond kampioen geworden in de eredivi sie van de Zeeuwse Darts Federa tie. Vorig jaar pakte de ploeg ook al de titel. Hart van Middelburg versloeg in de voorlaatste speelron de Yip Plaza 4 met 9-4. Het team van Hart van Middel burg bestaat uit de Middelburgers Pieter Otten en Mike van Belle, de Domburgers Stefan Marinissen en Joost de Roos en Pascal Swart uit Nieuw- en Sint Joosland. door Rudy Boogert GOES - Het Zeeuws voetbalelftal komt vanavond voor de vijfde keer in actie sinds de reanimatie in de zomer van 2006. Evenals bij de rentree is de Rotterdamse profclub Sparta de sparringpartner. Des tijds won Sparta in Nieuwdorp met 1-3. Niels Kole maakt de enige Zeeuwse treffer. Na Nieuwdorp, Sluis, Goes en Vlis- singen is vanavond Zierikzee (bij Mevo) de plaats van handeling. Om 19.00 uur zal scheidsrechter Dick Jol fluiten voor de aftrap. Voor het eerst zal een profarbiter het Zeeuws elftal 'nieuwe stijl' lei den. Het Zeeuwse keurkorps, onder lei ding van de coaches Paul Telussa en Kees Bastiaanse, wacht nog al tijd op een overwinning of gelijk spel. Behalve Sparta waren ook Germinal Beerschot Antwerpen (0-6), NAC Breda (1-3) en RKC Waalwijk (0-2) te sterk. Later deze zomer speelt het Zeeuws elftal, evenals hoofdklas ser Hoek, nog een wedstrijd tegen FC Utrecht. BAimVUS BATi4VUS Tweewielercentrum Middelburg Peter Baaijens Molenberg 63 Middelburg Tel. 0118-633399 www.twcmiddelburg.nl Jeremiasse Fiets Fitness van de Spiegelstraat 54, Goes Troelstraweg 364, Vlissingen Tel. 0113-216063 0118-477230 www.fietsplezier.nl Roose Tweewielers v.o.f. Badhuisstraat 19 Vlissingen Tel. 0118-412084 www.roosetweewielers.nl Rijwielhandel S. Kluijfhout Kaapduinseweg 14 A Dishoek Tel. 0118-552653 www.kluijfhout.nl Fiets Scooter Shop Dauwendaele Vrijlandstraat 55 Middelburg Tel. 0118-614994 www.dauwendaele.nl Rijwielhandel Piet Voskamp Breeweg 17 Middelburg Tel. 0118-613187 www.pietvoskamp.nl Rijwielshop Westkapelle Zuidstraat 125 Westkapelle Tel. 0118-572258 www.riiwielshopwestkapelle.nl Profile Van Den Driest Zusterstraat 24 Middelburg Tel. 0118-612410 www.profile-vandendriest.nl De Driehoek Rijwielshop Noord weg 127 Bedr. terrein De Driehoek Serooskerke W Tel. 0118-591809 Tweewielercentrum Zeeland Westdijkstraat 45 Amemuiden Tel. 0118-601697 www.tweewielercentrumzeeland.nl Melse Tweewielers Vlissingsestraat 67 Oost- Souburg Tel. 0118-465599 Bekijk de Batavus Compass bij de erkende Batavus-dealer of check op www.batavus.nl Allround vakantie- en recreatiefiets 27 versnellingen op basis van Shimano Deore Gunstig gewicht Veilige Shimano onderhoudsvrije rollerbrakes Verende voorvork en zadelpen Uitstekende prijs/prestatie verhouding Consumentenadviesprijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46