naar zuurstof i Pavel Brutt verschalkt zijn medevluchters Metgod aan de slag bij Telstar fif s?. 8 i Is een trainer Davis Cupwedstrijd in Omnisport Apeldoorn Krajicek in dubbelspel wel naar tweede ronde Feyenoorders Hofland en Lee onder het mes N'Kufo wellicht niet in play-off tegen Ajax Internationals bij jong Ambon Seedorf wel op EK-postzegel PZC Donderdag 15 mei 2008 43 Justine Henin zet plotsklaps een punt achter tenniscarrière. door Fardau Wagenaar brussel - Ze houdt ermee op, per direct. Leeggezogen door het ten- nisleven kiest tennisster Justine Henin een nieuwe weg in haar be staan. Zelfs haar favoriete toernooi Roland Garros (vanaf 25 mei) zit er niet meer in. Ze wil écht niet meer. Na haar vroege uitschakeling in Berlijn vorige week, zegde de beste speelster van de wereld al af voor het graveltoernooi van Rome. De geestelijke vermoeidheid is toege slagen, de gedrevenheid is weg. Gisteren nam ze officieel afscheid van haar sport in haar eigen tennis- academie in het Belgische Limelet- te. Met een glimlach zei ze: „Ik ga me nu richten op de essentie van het leven. De beslissing is defini tief" Spijt? Nee, de nummer één van de wereld weet dat het moment is ge komen. Ze heeft alles gegeven, ze ven Grand Slamtoernooien gewon nen, in totaal 41 WTA-titels op haar naam geschreven, de hele we reld bereisd en alles meegemaakt. Het kan niet meer beter en het kan niet meer mooier, ook al won ze dan nooit de titel op Wimble don. „Ik ga me nu richten op mijn familie, de liefde... Ik ga opnieuw ademhalen, want de laatste jaren hebben veel zuurstof van mij ge vergd", zei ze. Ze is nog maar 25 jaar, maar heeft de laatste tien jaar sneller geleefd dan een 'gewoon' mens in een heel leven. Vooral privé kende ze turbulente tijden. Haar moeder overleed toen ze nog jong was, ze verbrak de band met de rest van haar familie, trouwde met een snel le jongen, scheidde van hem, maakte het weer goed met haar fa milie en won in 2007 ten over staan van hen voor de vierde keer Roland Garros. En ja, wat wil je dan nog meer? Niets dus. „Sommige mensen zullen zeggen dat ik nog jong ben, maar het le ven heeft geen regels. Ik ben heel vroeg begonnen met mijn sport Justine Henin, de nummer één van de wereld, stopt per direct met tennissen. Ze is het zat en wil niet eens meer aan Roland Garros meedoen. en heb er mijn leven aan gewijd. Ik hield van het tennis, ik heb fan tastische momenten mogen bele ven, maar nu is het tijd om naar de toekomst te kijken", zei ze ten overstaan van de mensen die haar jaren op de voet volgden. Naast haar zat haar coach, beschermen gel en vertrouweling Carlos Ro driguez. De enige man die altijd aan haar zijde bleef en die ze nu, zoals ze het zelf zegt, teruggeeft aan zijn vrouw en kinderen waar zij hem altijd bij vandaan heeft ge houden. België raakt na het besluit van Henin binnen twee jaar tijd de twee grootste tennissters ooit kwijt. Eerst zwaaide Kim Clijsters af om een gezin te stichten, wat in middels is gebeurd, nu is het de beste speelster van de laatste jaren die voorgoed uit de schijnwerpers wil verdwijnen. Henin heeft overi gens veel meer gewonnen dan Clijsters, die maar één keer een Grand Slamtitel won. Henin imponeerde vooral in 2007 toen ze maar liefst 63 van de 67 partijen naar zich toe trok. Ze won in dat jaar alleen al tien titels, waar onder twee Grand Slams en de Masters. Martina Hingis was de laatste die dat voor elkaar kreeg. Henin was alle lange Russinnen en stevige Amerikaansen met haar feilloze backhand en perfecte tech niek de baas. Maar het is geweest, met een glimlach nam ze afscheid. Een nieuw doel in haar leven heeft ze ook al bedacht: ze gaat zich richten op haar tennisacade- mie en haar stichting die jonge kankerpatiëntjes steunt. Justine Henin Prof sinds: 1999. Positie op wereldranglijst: 1 Totaal verdiend prijzengeld: 19.461.375 dollar. Toernooizeges: 41. Gewonnen Grand Slams: Ro land Garros (2003, 2005, 2006, 2007), US Open (2003, 2007), Australian Open (2004). Andere hoogtepunten: goud op Olympische Spelen van Athene in 2004; Belgisch sport vrouw van het jaar in 2003, 2004, 2006 en 2007; Europees sportvrouw van het jaar in 2003 en 2006; Laureus Sport vrouw van het Jaar. amersfoort - Het Nederlandse Davis Cupteam speelt de promotie wedstrijd voor de wereldgroep te gen Zuid-Korea in de nieuwe spor taccommodatie Omnisport in Apeldoorn. Als ondergrond is ge kozen voor gravel. Het duel in Apeldoorn is van 19 tot en met 21 september. „Deze accommodatie is een uitstekende locatie voor de ze belangrijke wedstrijd", aldus Evert-Jan Hulshof van de KNLTB. rome - Michaëlla Krajicek heeft de tweede ronde van het vrouwen dubbelspel in Rome bereikt. De Nederlandse was gisteren samen met haar Tsjechische tennispart- ner Lucie Hradecka te sterk voor het Russische duo Nadia Petrova en laroslava Sjvedova: 6-3 6-4. In het enkelspel verloor Krajicek maandag in de eerste ronde van de Australische Samantha Stosur. rotterdam - Verdediger Kevin Hofland en middenvelder Chun- soo Lee beginnen later aan de voorbereiding op het nieuwe sei zoen. Beide spelers van Feyenoord ondergaan volgende week een ope ratie aan de enkel. De verwachting is dat ze op 5 juli nog niet zijn hersteld voor de eer ste training van Rotterdamse club. Lee laat zich in zijn geboorteland Zuid-Korea helpen. enschede - FC Twente kan zondag in de tweede play-offwedstrijd te gen Ajax mogelijk niet beschikken over spits Blaise N'Kufo. De Zwit ser heeft liesklachten en moest gis teren de training voortijdig verla ten. De aanvalsleider van FC Twente maakte zaterdag in de gewonnen heenwedstrijd (2-1) beide doelpun ten voor zijn ploeg. David Millar gooit in vijfde etappe Giro zijn fiets over dranghekken. contursiterme - Pavel Brutt heeft gisteren de vijfde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De Rus was in de 203 kilometer lange etappe van Belvedere Marittimo naar Contursi Terme zijn mede vluchters te snel af Johannes Fröhlinger uit Duitsland eindigde als tweede, voor de Colombiaan Luis Felipe Laverde. Franco Pellizot- ti behoudt de roze leiderstrui. De 26-jarige Brutt toonde zich in de kopgroep van vijf niet de actief ste. Voortdurend werkte hij de in druk aan het einde van zijn krach ten te zijn. Vlak voor het ingaan van de slotkilometer vond hij toch nog de macht zijn medevluchters te verrassen. In de laatste meters viel de Rus vrijwel stil, maar hij hield net voldoende marge over. Brutt reed weg bij zijn medevluch ters op het moment dat David Mil lar een kilometer voor de streep uit zijn klikpedaal schoot, waardoor de Brit op slag kansloos was voor de ritzege. Uit frustratie gooide hij zijn fiets over de omheining. Al na 19 kilometer ontsnapte Brutt met Laverde, Fröhlinger en Millar. Even later voegde ook Francisco Pe rez zich bij de leiders. Hun groot ste voorsprong bedroeg negen mi nuten. Ze hadden aan het einde voldoende over om op de laatste beklimming nog enigszins te tem poriseren. Vorig seizoen mislukten meerdere aanvallen van Brutt in de Giro. Nu sloeg hij op iets meer dan een kilo meter van de eindstreep toe. Fröhlinger reageerde nog enigszins op de versnelling van de Rus, maar kwam toch vier seconden te kort. Onder aanvoering van Paolo Betti- ni kwam het peloton, met daarin ook kopman Denis Mentsjov van de Rabobankploeg, op iets meer dan een halve minuut binnen. De Nederlanders speelden geen rol van betekenis. In tegenstelling tot vorig jaar wordt de aanvalslust van de Rus Pavel Brutt dit keer wel beloond in de Giro. Hij zegeviert in de vijfde etappe. De internationals Giovanni van Bronckhorst (links) en Denny Landzaat (rechts) tussen de pupillen van Jong Am- bon. Scheidsrechter Jacco Telussa geeft enkele aanwijzingen. foto Lex de Meester middelburg - In hun voorberei ding op het Europees kampioen schap voetbal speelden de interna tionals Giovanni van Bronckhorst en Denny Landzaat gistermiddag een partijtje mee met de pupillen van jong Ambon. Daarna waren de profs van Moluk se afkomst aanwezig op een spon sorbijeenkomst van de Middel burgse club. Daarop werd gepro beerd zo veel mogelijk geld in te zamelen voor humanitaire en spor tieve hulp aan de Molukken. Jong Ambon bestaat dit jaar vijftig jaar. Volgende maand gaan liefst 130 leden naar de Molukken, onder meer om een voetbal schooltje te stichten. In 2005 reis de ook al een delegatie af naar de archipel. Voetbalvereniging Hontenisse zoekt voor het komend seizoen 2008/2009 voor het 2e elftal uitkomend in de reserve 2e klasse. De trainer verzorgt de trainingen voor de 2e selectie op dinsdag -en vrijdagavond en de begeleiding van het 2e elftal op zondag. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de secretaris R.v. Kerckhoven, Cloostertraat 74, 4587 CE Kloosterzande. Tel. 0114 682055. Oud-doelman voor het eerst hoofdtrainer in het betaalde voetbal. velsen-zuid - Edward Metgod (48) wordt met ingang van het nieuwe voetbalseizoen hoofdtrai ner van Telstar. De oud-doelman volgt zijn voormalige ploeggenoot - bij HFC Haarlem - Luc Nijholt op. Metgod was de afgelopen vijf jaar met Martin Haar assis tent-coach van AZ. Daarvoor was hij al even bij Telstar werkzaam als trainer van de A-junioren. Telstar wordt de eerste club in het betaalde voetbal waar Metgod als hoofdtrainer aan de slag gaat. Zijn overgang naar de club in Vel- sen-Zuid komt niet uit de lucht vallen, omdat AZ en Telstar gaan samenwerken op voetbaltechnisch gebied. Metgod was ruim zeven tien jaar doelman in de eredivisie. Eerst bij Haarlem, later bij Spana, waar hij in 1997 afscheid nam. Hij speelde ruim vijfhonderd wedstrij den in de eredivisie. Verder speel de hij één interland, in 1982 in Rot terdam tegen Frankrijk. den haag - Voor de verzamelaar van postzegels is het wellicht een mooi exemplaar: de EK-zegel met de beeltenis van Clarence Seedorf De voetballer heeft maandag be dankt voor de selectie van bonds coach Marco van Basten, maar zit wel bij de ploeg van TNT Post. De uitgever van postzegels brengt vier EK-velletjes van elk vijf postze gels uit. Clarence Seedorf is dus één van twintig spelers die TNT Post wel naar het EK ziet gaan. Ook Panini, bekend van de voet balplaatjes, heeft de middenvelder van AC Milan te vroeg opgeno men in de selectie. In het EK-boek van de firma ontbreekt overigens ruimte voor Dirk Kuijt en Mario Melchiot en Urby Emanuelson. Die drie zijn er bij TNT Post wel bij. v-'V" |Pr% slÉ j-tr :vr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45