Nieuwe muziekmanifestatie om fluitend naartoe te gaan 38 Donderdag 15 mei 2008 PZC Dunya Desie draait in Goes, Terneuzen en Vlissingen. foto GPD AGENDA OP PAD Lezing Lezing van Edmond van Reijn voor de oudheidkundige kring De Vier Ambach ten over het verdwijnen van de histori sche linkeroeverpolders. Hulst, 't Hof van Vlaanderen, 19.30 uur; Choir o.l.v. Paul Hillier. Gent, Bijloke, 20.00 uur. Shawn Smith Soloconcert door singer-songwriter (pop/rock) en pianist uit de UK (front man van de Belgische band Arsenal) Gent, Handelsbeurs, 20.15 uur. Kreeften Marien biologe Inez Flameling en visserij bestuurder over kreeften in de Ooster- schelde, soosavond Sociëteit Noord-Beve land. Kortgene, Korenbeurs, 20.00 uur. De Kreuners 30 jaar De Mens (15 jaar) Dubbelconcert. Gent, 't Kuipke, 20.00 uur. THEATER Gedichten Presentatie van de gedichtenbundel Kan teling met gedichten van Nicolle Poort en illustraties van Iris Vinke. Vlissingen, Ter Reede, 14.30 uur. Lezing De Bruno Gröning-Vriendenkring houdt een lezing over de leer van spiritueel ge nezer Bruno Gröning. Die doceerde in het midden van de vorige eeuw over 'ge nezing langs geestelijke weg'. Burgh-Haamstede, familie Van Loenen aan de Appelmeet 59,19.30 uur. MUZIEK Willy Nelson Concert door 75-jarige country- en rock zanger Nelson, met zijn typische zang stem en sterk gitaarspel. Antwerpen, Koningin Elisabethzaal, 20.00 uur. Power Flower Champ d'Action Concert met een onconventioneel pro gramma met werk van Cage, Tenney, Hen- drix en Repetto. Antwerpen, De Singel - blauwe zaal, 20.00 uur. Tutu Puoane Quartet Jazzconcert met in jazz en soul gedrenkte nummers, waarin de Afrikaanse roots dui delijk doorklinken; een kleurrijk optrden met eigenzinnig repertoire door Tut Puo ane, zang, aan de piano Ewout Pierreux (Belgie), Guus Jansen, contratenor en Jas per Van Hulle, drums (Nederland). Gent, Vooruit, 20.00 uur. Hedendaagse Estse vs. Oeroude West-Europese polyfonie Concert met nieuw religieus werk van de Estse componist Arvo Part in een confron tatie met polyfonie en werk van de he dendaagse componist Veljo Tormis door het Estonian Philharmonic Chamber Porgy Bess Volksopera van Gershwin; originele uit voering uit de VS met 130 medewerkers, groot symfonieorkest en authentieke be zetting door eersteklas zangers. Antwerpen, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Kommil Foo Wolf Vlaamse première van de nieuwe show van de broers Raf en Mich Walschaerts. Gent, Vlaamse Opera, 20.00 uur. De Koning Sterft Theaterstuk naar lonesco over de onver mijdelijke nederlaag van elke mens, de dood, door NTGent. Gent, NTGent schouwburg, 20.30 uur. Atropa Derde deel en sluitstuk van de 'Triptiek van de macht' van Guy Cassiers, waarin vertelt wordt over de nachtmerrie en de doodsstrijd van de macht; met als vertrek punt de Griekse tragedies over de Tro jaanse oorlog, de moeder van alle oorlo gen, door Toneelhuis. Antwerpen, Bourla, 20.00 uur. Niezogekdapoëziezoslechtverkoopt Nieuwste cabaretvoorstelling van Monk, gebaseerd op het wereldberoemde Ritter, Dene, Voss van Thomas Bernhard, waarin men zich bedient van puur sarcasme om op intrigerende wijze alle mogelijke the ma's en angsten van de moderne samen leving te verwoorden. Brugge, De Werf, 20.30 uur. EXPOSITIES Van juttersgoed tot modern design. Siera den en objecten van Ada de Voogt, Caro lina Apolonia, Hetty Schaart en Jacqueli ne Schot. Openingstijden do, vr, za 13.00-17.00 uur en op afspraak. Middelburg, Atelier IO, Korte Noord straat 39. meer agendanieuws op www.pzc.nl "LM 9* 1 i M GOES uur; What happens in Vegas: 20.15 uur. VLISSINGEN CineCity, What happens in Vegas: 13.45, 16.30, 19.15 en 22.00 uur; Speed Racer: 13.45,16.30 en 19.15 uur; Step up 2: 16.15 uur; Iron Man: 13.45, 16.30, 19.15 en 22.00 uur; Meet the Spartans: 22.00 uur; Morrison krijgt een zusje: 13.45, 16.00 uur; Fool's gold: 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur; Taken: 21.45 uur; The bucket list: 16.15 en19.30 uur; Doomsday: 22.00 uur; Dunya Desie: 13.45 en 19.30 uur; Alvin and the Chip munks: 14.00 uur; The eye: 22.00 uur; Zomerhitte: 19.30 uur. Aan de Korte Noordstraat in Middelburg opent vandaag Atelier IO de deuren. In dit atelier presenteren vier kun stenaressen hun werk: Ada de Voogt, Carolina Apolo nia, Hetty Schaart en Jacqueline Schot. Het werk van De Voogt ('Oud Land', linksboven) is geïn spireerd door Zeeland; het vlakke land, de zee, het licht, de lucht. De objecten en sieraden van Apolonia (halssieraad, linksonder) kenmerkt zich door ongebrui kelijke combinaties van oud en nieuw in materialen, mo- Van fluitekruid tot Stardust op festival in Nieuwe Kerk Zierikzee. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Niet een componist maar een instrument, de fluit, staat centraal in Festival des Flütes. Deze nieuwe muziekmanifestatie in de Nieuwe Kerk in Zierikzee be gint zaterdagmiddag begint met het openingsconcert Het eerste flui tekruid en duurt tot en met vrijdag 10 oktober. Vrijwel alle verschij ningsvormen krijgen in de loop van het programma specifieke aan dacht: blokfluiten in diverse stij len, de dwarsfluit, de panfluit en geheimzinnige fluiten uit Scan dinavië. „Met succesvolle festivals over Mo zart en Buxtehude hebben we de smaak te pakken gekregen", zegt musicus Mar van der Veer als coör dinator van het hele gebeuren. Vol gens hem bieden dit soort festivals de mogelijkheid de Nieuwe Kerk tot een cultureel centrum te ma ken. „De overeenkomst tussen alle festi vals is dat het Kam Van der Meulenorgel een belangrijke plaats in het geheel inneemt. Ook dit keer, want het orgel is een instru ment dat in feite vele honderden fluiten bevat", zegt Van der Veer. Hij memoreert in dit verband ech ter ook aan de periode dat de Nieu we Kerk nog niet gerestaureerd was en er lange tijd zeer desolaat bij stond. Vogels konden door stuk- Marjolein de Wit treedt in septem ber op tijdens Festival des Flutes. gegooide ramen in en uit vliegen en in de pijpen van het orgel wer den nesten gebouwd. „Misschien is dat nog de onbewus te aanleiding geweest van dit festi val waarin we aandacht geven aan muziek, orgel, fluitklanken maar ook aan vogels", aldus de musicus. Zo staat zaterdag 4 oktober het concert Zeeuwse zangvogels in beeld en klank op het programma. Naast muziek en zang worden er op deze avond foto's van Zeeuwse vogels gepresenteerd en vertelt de Schouwse boswachter met de wel luidende naam Dirk Fluijt over vo gels in de natuur. Een ander kenmerk van het festi val is de speciale aandacht voor de kinderen. Zo wordt er een work shop gehouden voor het maken van een eigen dwarsfluit met be hulp van een pvc-buisje. Ook staat er een grote fluitinstuif op het pro gramma, met medewerking van de Zeeuwse Muziekschool. Van der Veer is trots op het geva rieerde Festival des Flütes. In het kader daarvan begeleidt hij zelf za terdag 31 mei op de piano de flui tiste Juliette Hurel. Verdere hoogte punten zijn onder meer: het con cert Vrijdag de dertiende, over ge loof en bijgeloof vin het duo Noord west (Scandinavische volksmu ziek) op vrijdag 13 juni, Amazing Flute met Marjolein de Wit op vrij dag 26 september en het slotcon- cert van het wereldwijd bekende blokfluitgezelschap The Amster dam Loeki Stardust Quartet op vrijdag 10 oktober. Openingsconcert Festival des Flütes, zaterdag 17 mei, Zierikzee, Nieuwe Kerk, 15.00 uur. Voor meer informatie over het com plete programma van het festival, zie: www.nieuwekerkzierikzee.nl/ festivaldesflutes.html. 't Beest, In the valley of Elah: 20.30 uur; Merral, 10.000 BC: 19.30 uur; Dunya Desie: 19.30 uur; Speed Racer: 19.00 uur; The eye: 22.00 uur; Untraceable: 22.00 uur; What happens in Vegas: 19.00 en 21.30 uur; Zomerhitte: 21.30 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Reprise: 20.00 uur. TERNEUZEN UITGAANS I tieven, technieken en ontwerpvormen. Schaart (ring, rechtsonder) maakt vooral beelden, maar houdt zich de laatste tijd ook bezig met edelsmederij. Schot ('Schors', rechtsboven) fotografeert, waarbij zij probeert het on opgemerkte op te merken en vast te leggen. Ook zij houdt zich tegenwoordig ook bezig met edelsmederij. Expositie 'Van juttersgoed tot modern design' in Atelier IO in Middelburg. Openingstijden do, vr, za 13.00-17.00 uur en op afspraak. Merral, Dunya Desie: 20.00 uur; Speed Racer: 20.00 uur; Vantage point: 20.00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40