bij de boekhandel pinnen?' Vakantieplannen i PZC KPN aan begin van avond weer in de lucht Storing GGD controleert automaten condooms M&M De ColourBox zouden kunnen ondervinden. Het bedrijf zou ook extra nemen maatregelen om herhaling van het probleem te voorkomen. Dat kan de komende dagen tot be perkte uitval leiden, maar het be drijf streeft ernaar die werkzaam heden in de nacht uit te voeren om overlast voor klanten te voor komen. De storing ontstond in de nacht van maandag op dinsdag. Over de oorzaak is nog niets be kend. „Die is heel lastig te vinden. Je moet je voorstellen dat het net werk eruit ziet als het knooppunt Prins Clausplein, maar dan in hon derdduizendvoud", zegt woord voerder Maryse Ducheine. Behalve de zakelijke klanten van KPN zijn ook klanten van andere aanbieders die gebruikmaken van het KPN-netwerk gedupeerd. Het bedrijf weet niet precies om hoe veel bedrijven het gaat. Ook is onduidelijk of bepaalde re gio's erger getroffen zijn dan ande re. Sommige bedrijven kunnen gele den schade verhalen op KPN. „Het is per geval verschillend, afhanke lijk van welk contract is afgeslo ten", zegt Ducheine. Zo hebben grote bedrijven eigen overeenkomsten met KPN en kan het zijn dat kleinere ondernemers een standaardproduct afnemen van een dochteronderneming van KPN. Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.rtl/vakahtieservice lees vind leef PZC Donderdag 15 mei 2008 3 COMMENTAAR We zijn behoorlijk afhankelijk van elektronische netwerken. Dat blijkt deze week weer bij een storing in het digitale datatransport van KPN. Een groot deel van het pinbetalingsverkeer werd lamgelegd. Dat zorgde voor veel ergernis en extra werk. Ondernemers klagen in dit soort situaties snel over omzetverlies, maar op jaarbasis zal een korte onderbreking van het betalingsgemak weinig uitmaken. Al met al is zo'n storing in de elektronische infrastructuur toch wel zeer vervelend. Digitaal communiceren en betalen is zó gewoon geworden, dat we op het verkeerde been staan als we plotseling met tastbaar geld moeten werken of als we in plaats van een elektronische brief een papieren exemplaar op de post moeten doen. Die vanzelfsprekendheid van digitale toepassingen zou in balans moeten zijn met de betrouwbaarheid van de onderliggende techniek. KPN kan daar nu even niet voor zorgen. De afwikkeling van de schade zal nog een hele kluif zijn. Als het al lukt. Aanbieders van elektronische diensten hebben zich doorgaans goed ingedekt. Misschien wel iets te goed. Want 'technische overmacht' blijft niet eindeloos een geldig excuus in de telecommunicatie. Vroeg of laat wordt het 'technische onmacht'. Dan mag een aanbieder van netwerkcapacteit die blijkbaar onvoldoende zekerheid in zijn systemen heeft ingebouwd, keihard op zijn wanprestatie worden afgerekend. MIDDELBURG - De GGD Zeeland zal zaterdag condoomautomaten in Walcherse jongerencafés contro leren. Daartoe gaat een speciaal jongerenteam op pad. Deze activi teit past in de Vrij Veilig campag ne. Als een condoomautomaat in een café aanwezig is, zal beoordeeld worden of ze in goede staat zijn en of ze goed gevuld zijn. Ook wordt bekeken of de automaten zo wel voor jongens als meisjes goed bereikbaar zijn. Ook speelt een rol of niet de hele zaak mee kijkt als iemand een condoom uit de auto maat trekt. Het jongerenteam ver strekt stickers met een safe- seks-keurmerk zodat gebruikers kunnen zien dat het wel goed zit met de automaat. Zaken die geen automaten hebben, krijgen van het jongerenteam informatie over condoomautomaten. De actie is vooral gericht op de zomerperio de, waarin veel jongeren een rela tie beginnen. Uit onderzoek blijkt dat vier op de tien jongeren geen condoom bij de hand hadden toen ze er een nodig hadden. Vanwege de storing bij KPN was contant betalen gisteren bij veel winkels het devies. foto Ronald den Dekker geeft kleur aan uw slaapkamer- Pullman ColourBox 2995.- (160 x 20O cm) incl. 2 ColourBox matrassen en Comfort-Topper. (ColourBox verstelbaar 4995,-) Uitgeslapen Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel of kijk op www.puilman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3