Zeeland Onderzoek re-integratie Weekend voordeel 'Middelbare school in Kapelle voegt niks toe' Krabbels voor mosselsector Dieven Souburg gaan er vandoor met snorfiets JMijn4utoBc Spoorbak valt veel duurder uit PZC Donderdag 15 mei 2008 29 yerseke - De zes leerlingen van het Ostrea Lyceum in Goes, die een handtekeningenactie zijn be gonnen voor het behoud van de mosselsector, zijn uitgenodigd om hun krabbels op to juni te komen overhandigen aan de vaste kamer commissie in Den Haag. Zij doen daarom een oproep aan mensen die nog willen tekenen om dat voor die datum te doen. Handtekeningen kunnen worden ingeleverd bij Anouk Sinke aan de Breeweg 130 in Yerseke. De mei den hebben er ondertussen al zo'n achtduizend bij elkaar gebracht. Zij komen uit heel het land, tot aan de Waddeneilanden aan toe. - OOST-SOUBURG - In de J. D. P. de Smitstraat in Oost-Souburg is dins dagavond tussen zeven uur en kwart over zeven een snorfiets ge stolen uit een tuin van een wo ning. Dit maakte de politie gisteren be kend. De snorfiets stond niet op slot. Het betreft een witte Gilera Eco Citta met kentekenplaatje DT-597-X; de waarde van het gesto len vervoermiddel bedraagt enkele honderden euro's. De politie stelt een onderzoek in. Middelburgse raad wil weten of miljoenen goed besteed worden. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeenteraad van Middelburg wil een onder zoek naar de effectiviteit van re-in- tegratiebureaus. Die besteden jaar lijks miljoenen aan overheidsgeld om mensen die werkloos zijn weer aan een baan te krijgen. De raad vindt het moeilijk om te con troleren of dat geld goed wordt be steed en wil de rekenkamer vra gen om dat na te gaan. Het plan - geopperd door de Chris tenunie - kreeg gisteravond tij dens de vergadering van de com missie maatschappelijke zaken bij val van alle fracties. Wethouder Huub van Klinken (SGP) kondig de aan dat het college van B en W in het najaar met een rapport komt over het effect van re-integra- tie, maar de raad vond dat niet ver genoeg gaan. De gemeente geeft jaarlijks bijna W* De Middelburgse gemeenteraad wil dat de rekenkamer een onderzoek doet naar de effectiviteit van re-integratie- bureaus. SUiUJJ -iUJ I&Od dap p/rtüjui 2 x Onderhoudsbeurt auto (t.w.v.€ 500,- per beurt) 4 x Walibi familiepassen (t.w.v. 225.- per pas) 9 x Beauty-arrangement (2 pers. t.w.v.€ 235,-) 10 x Weekendje weg (2 pers. t.w.v. 199,-) 3 x VIP-treatment finale nationale kampioenschappen autoraces Zandvoort 12. pen. t.w.v. 360,-) Ga naar www.mijrtautobedrijf.ni ftijn4utoBedriJf.iil le bent beier el bij hel onathankebjkc autobedrijf Autobedrijf Dekker Zuidweg 7 4363 SG Aagtekerke Tel. 0118-586666 www.autobedrijf-dekker.nl Dijkwel Auto Shopping Ceontre Marie Curieweg 3 4389 WB Oost - Souburg Tel. 0118-488466 www.autodijkwel.nl Autobedrijf van Hoepen Fagotweg 2 F 4337 RC Middelburg Tel. 0118-635474 www.autobedrijfvanhoepen.nl Autolbedlrnjf SCoppejan Domburgseweg 18 4357 BB Domburg Tel. 0118-581487 www.autokoppejan.nl Autobedrijf OreeB Molenweg 74 4374 NP Zoutelande Tel. 0118-561276 www.autobedrijforeel.nl Autobedrijf Statenlaan Statenlaan 244 4336 CP Middelburg Tel. 0118-625663 www.autobedrijfstatenlaan.nl ¥eersedam Auto v.o.f. Vrouwenpolderseweg 75 4354 KL Vrouwenpolder Tel. 0118-591524 www.veersedamauto.nl donderdag t/m zondag Je bent beter af bij liet onafhankelijke autobedrijf vijf miljoen euro uit om mensen aan een baan te helpen, zei Wim Steketee van Middelburg Transpa rant. „Wat gebeurt er met die men sen?" En wat gebeurt er na ver loop van tijd?, vroeg Joke van Nieuwenhuizen (GroenLinks). „Le veren die trajecten ook een duurza me baan op?" Ook de SP heeft er niet veel ver trouwen in dat mensen blijvend werk vinden via re-integratietrajec ten. „Soms lijkt het alsof mensen een baan hebben", zei Aukje de Vries. „Maar dan zitten ze na drie maanden toch weer zonder werk." Van Klinken gaf toe dat niet alle bureaus die zich met re-integratie bezig houden goed werk leveren. „Er zijn bedrijven waar opmerkin gen over te maken zijn, in Neder land, maar ook in Zeeland en ook op Walcheren." Maar er wordt wel degelijk geselec teerd op kwaliteit, zei hij. „De di rectie van de Sociale Dienst Wal cheren zit er bovenop, maar het is terecht dat u er aandacht voor vraagt." De SP zou het liefst zien dat com merciële bureaus verdwijnen. Van Klinken was het daar niet mee eens. Hij wees erop dat er bureaus zijn met expertise op bepaalde vak gebieden. door Frank Balkenende GOES - Een halfverdiept spoor met tunnels aan de Goese Van Hertum- weg en de Kloetingseweg kost veel meer dan de 40 miljoen euro die nu beschikbaar is. Het plan vergt zeker 50 tot 60 miljoen euro. Mo menteel worden verschillende va rianten onderzocht, waarbij wordt bekeken of er besparingen moge lijk zijn. De gemeente Goes staat straks voor de keuze: of er moet extra geld bij, of het plan zal sterk moe ten worden versoberd. Wethouder Rinus Dieleman (CDA, verkeer) gaat er in elk geval niet vanuit dat de huidige medefinanciers (haven bedrijf Zeeland Seaports, provin cie, Prorail en ministerie Verkeer en Waterstaat) hun bijdrage zullen verhogen, nu blijkt dat de gekozen varant niet voor 40 miljoen euro is uit te voeren. Welke kant het op gaat? Wethou der Dieleman durft er geen slag naar te slaan. „Ik wacht de onder zoeken van Haskoning af Pas dan weten we als college waar we aan toe zijn." Haskoning verricht de planstudies in opdracht van spoor wegbeheerder Prorail. De variant die college en raad vo rig jaar het beste leek, ziet er als volgt uit: een halfverdiepte beton nen spoorbak van Kloetinge tot aan het NS-station, een tunnel on der de Van Hertumweg en twee fietstunnels bij de overgang Kloe tingseweg. De overgang Buijs Bal lotstraat wordt aangepast, maar be houdt spoorbomen. De spoorbak moet afrekenen met geluidsoverlast en trillingen door het toenemende goederenvervoer. Een collegebesluit zal eerder na dan voor de zomer vallen. Achterham populair vers van het mes* acllo-klloprljs 6.60 Persil Wasmiddel alle soorten, 2 stuks naar keuze Graag gedaan. Super deBoer Zeeuwse rectoren plaatsen vraagtekens bij haalbaarheid. kapelle - Het middelbaar onder wijs in Zeeland reageert nauwe lijks enthousiast op de plannen voor een nieuwe middelbare school in Kapelle. 'Onrealistisch', zegt rector Toine Wevers van het Goese Lyceum. 'Overdone', vindt rector Leo de Kraker van Nehalen- nia in Middelburg, Rector Hen drik-Jan van Arenthals van het Scheldemond College in Vlissin- gen 'zet er vraagtekens bij'. Initiatiefnemer Misha van Dende ren van de Isaac Beeckman Acade mie, die 2010-11 begint, is echter overtuigd dat de school een succes zal worden. „We hebben al veel reacties gehad. Tien leerlingen heb ben zich al aangemeld sinds het nieuws bekend werd. Ook hebben we al veel sollicitaties binnen van leerkrachten die graag bij ons wil len komen werken. En dat voor een school die pas over twee jaar bestaat, dat geeft ons wel een be vestiging dat we op de goede weg zijn." Van Denderen heeft een school voor ogen die voor iedereen toe gankelijk is, maar die verder alle voordelen van een privéschool heeft. Met flexibele roosters, klei ne groepen, onderwijs op maat en veel individuele begeleiding. En toch met een normale ouderbijdra ge. De Isaac Beeckman Academie geeft al onderwijs aan Nederland se kinderen die in het buitenland verblijven. Rector Toine Wevers van het Goese Lyceum 'ziet het voorlopig niet gebeuren'. „Ik zou zo ook wel onderwijs willen ge ven. Maar de minister geeft als richtlijn 26 leerlingen in een klas, anders is het niet betaalbaar. Van Denderen is ervan overtuigd dat het wel kan met hetzelfde geld. „Door bijvoorbeeld de school het hele jaar open te houden. Een school is normaal een kwart van de tijd dicht. Alleen op grond daar van kan je de klassen met 20 a 25 procent kleiner krijgen. En onze le raren werken al op deze manier. We zijn er aan gewend." De Kraker van Nehalennia ziet nog geen echte meerwaarde in de nieuwe school. „In Zeeland is het j onderwijs nu goed verspreid. Er zijn al veel mogelijkheden voor in dividuele trajecten." Hij vraagt zich af of de nieuwe school een verstandige keuze is. „De basispo pulatie loopt terug, dus er komen minder leerlingen." Ook Van Arenthals ziet 'geen toegevoegde kwaliteit'. 1^ Rectoren van het voortgezet on- derwijs in Zeeland zien een extra middelbare school niet als een toevoeging op het huidige aan bod.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31