Eerst poetsen en dan eens een bandje Kind kan gratis speelgoed lenen Lekker drinken, lekker afslanken! Aktie: 10% korting Amateurkunst in Souburgse zorgcentra 3»? suPjji. durea Robbert Lavën w PIC Donderdag 15 mei 2008 27 Pieter Remijn begint aan de Koudekerkseweg in Middelburg een scooter bed rijf waar jongeren het vak kunnen leren. foto Ruben ©reel Bij Pieter Remijn kunnen jongeren aan hun scooter sleutelen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Hij wilde graag een eigen zaak en de gemeente wilde een werkplaats waar jongeren kun nen sleutelen. Gecombineerd le vert dat een reparatiebedrijf voor scooters, een leerwerkbedrijf en een jongerenvoorziening op. Pie ter Remijn (24) opent zijn scooter- bedrijf aan de Koudekerkseweg in Middelburg - als alles goed gaat - in september. Het pand aan de Koudekerkseweg - een oude garage - moet nog wel worden verbouwd. En verder valt er nog van alles te regelen. „We zijn nog volop bezig. Het pand moet nog verbouwd en ingericht worden", vertelt Pieter in zijn tijde lijke onderkomen in een snikhete verlaten kas. Voor werken met jongeren schrikt hij niet terug. „Hier komen ook al jongeren zelf sleutelen, en de Stich ting Welzijn Middelburg zorgt voor de begeleiding als er proble men zijn." Het project levert Re mijn ook voordeel op: jongeren die een vak willen leren, komen bij hem in de zaak werken. Ze le ren sleutelen in de praktijk. „Er is veel vraag naar goed opge leid personeel. Op de opleiding fiets- en brommertechnicus zitten nu maar tien leerlingen. In mijn tijd waren dat er nog vijftien. Fiet senmakers zijn gedwongen om col lega's van straat te halen, terwijl het vak er niet makkelijker op wordt met al die nieuwe technie ken." Vroeger draaide je een kapje van een Puch en kon je aan de slag, te genwoordig zit de motor van een scooter ingewikkelder in elkaar. Wie het vak wil leren, moet ge duld hebben. Remijn: „Dat duurt 'Het werk aan scooters bestaat voor zeventig procent uit pimpen' tussen de twee en de drie jaar. Ze beginnen eerst met poetsen, dan doen ze eens een bandje en daar na mogen ze scooters opknap pen." Zelf was hij, nog niet zo lang gele den, ook zo'n sleuteljongere. „Eerst in een schuurtje, toen in een garagebox en nu hier. Als je professioneler kunt sleutelen, dan wordt het leuk. Nee, zelf rijd ik niet meer op een scooter, ik rijd nu met een busje om ze op te ha len en weg te brengen." Hij verwacht niet dat jongeren uit de buurt bij hem langs zullen ko men om ingewikkelde reparaties zelf uit te voeren. „Pimpen is ze ventig procent van het werk aan scooters. Een ander kickstartpe daal, led-verlichting, stickers. Jon geren doen ook vaak een snellere uitlaat op hun scooter. Ik mag ze natuurlijk niet aansporen om hun brommer op te voeren, maar dat willen ze wel. Ik kan ze alleen ver tellen dat het slecht is voor hun brommer." I LICHTLAND verlichting _Zb van 17 mei t/m 31 mei '08 op de hele collectie miiv. sch akel maieria.il en lichtbronnen Geere Passage 8-10, Middelburg www.lichtland.nl Speluitleen In 't Fort begint op Nationale Straatspeeldag. VLISSINGEN - Over twee weken is het weer Nationale Straatspeeldag. Kinderen van 6 tot 12 jaar kunnen op woensdag 28 mei van 14.00 tot 16.00 uur spelen in diverse straten, die daar speciaal voor afgezet zijn. Er zijn ook schmink, spelletjes en springkussens op het basketbal veld aan de Bloemenlaan, het indi- anenveld in Bossenburgh en In 't Fort. In die laatste buurt begint op die dag ook de speluitleen, in de voor malige speeltuin. Daar kunnen kin deren van 4 tot 13 jaar elke woens dag- en vrijdagmiddag speelgoed lenen, waarmee ze gratis, ter plek ke en onder toezicht van volwasse nen mee mogen spelen. Inschrij ven kan tussen 14.00 en 16.00 uur. OOST-SOUBURG - Souburgse oude ren in zorgcentra boffen maar dit weekeinde: verschillende amateur gezelschappen komen langs om optredens te verzorgen. Morgen is er om te beginnen een optreden van de Vrolijke Rollers in de Gou we Tuyn aan de Gouwestraat. De rolstoeldansgroep komt om 14.00 uur diverse dansen demonstreren, 's Avonds is daar om 19.00 uur ook een optreden van jeugdorkest Vlijt en Volharding. De volgende dag staat het Harperensemble van de Zeeuwse Muziekschool om 12.30 uur in de Gouwe Tuyn en om 14.30 uur is het te doen in Nieuw Bachtenpporte: daar staat het Karo- lingenkoor op de planken. Stimuleert de stofwisseling Verhoogt de vetverbranding Zorgt voor meer energie Bevordert het verwijderen van afvalstoffen Je wordt opnieuw fit! gsss WÊÈSÊÈÊmj^ë ïrkrijgbaar bij: Drogisterij Kruiderij fi j DE RODE PILAREN H Middelburg-Goes-Vlissingen 3 www.derodepilaren.nl fj Verrassend goed, zonnig geprijsd! President Röoseveltlaan 735 4383 NG Vlissingen 0118 441944 www.asc02eeland.nl PODO - POINT SEGËERSSTRAAT 29 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29