Vlissingen kiest toch voor sportboulevard Ergernis bij reizigers door busstaking Knoppencursus voor 'de nieuwe digitalen' Schapenscheerfeest op de kinderboerderij Meerkorenconcert in Sint Jacobskerk Wat is uw bedrijf straks waard? www.kvk.nl/waarde 26 Donderdag 15 mei 2008 pzcW Sommige reizigers wachtten gisteren tevergeefs op de bus bij het station in Vlissingen. foto Ruben Oreel Niet iedereen is op tijd op de hoogte van de acties. door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Lege bushokjes in Middelburg en Vlissingen. Geen passagiers te bekennen. Het lijkt er op dat de meeste mensen op tijd ander vervoer gevonden hebben, nu de buschauffeurs staken. Alhoe wel. Niet iedereen... „Echt waar, rijden er geen bus sen?" Jan Noordman schrikt op vanuit het bushokje bij station Vlissingen. „Goed dat u 't zegt! Ik had er helemaal niet bij stil ge staan. Ik kom uit Nijmegen en ga op ziekenbezoek bij een vriendin." Hij graait naar zijn mobiele tele foon en slaat aan het bellen. „Ge lukkig", zucht hij even later. „Een kennis komt me ophalen." Wilgerd Heldenes uit Vlissingen stond ook voor niks te wachten bij de bushalte. Net als plaatsgenoot Edsel Weller. Allebei moesten ze naar hun werk in Middelburg. Wil gerd: „Na een kwartier dacht ik: er zal wel wat aan de hand zijn. Toen ben ik naar het station gegaan. Ik moest helemaal lopen vanaf het centrum. Ik was een kwartier te laat op m'n werk." Edsel was zelfs een uur te laat. „Ik stond maar te wachten. Toen zei een man dat de bussen niet rijden. Ach, ik kon wel van het mooie weer genieten." Eric en Leonoor Gunst uit Middel burg zijn wel op de hoogte. Ze stappen met hun koffers uit de taxi bij station Middelburg. Ze gaan op vakantie naar Schotland. Eric: „Normaal gesproken hadden we de bus gepakt. Tja, het scheelt toch acht euro. Ik vind die staking onzin. Je wordt als passagier veel te veel benadeeld. Ze kunnen ook een andere manier verzinnen. Ik ben meer voor stiptheidsacties." Flink wat leerlingen van het ROC en de Hogeschool Zeeland moes ten verstek laten gaan. „Sommige leerlingen waren te laat op hun examens", zegt woordvoerder Dick Fundter van de HZ. „We zijn er soepel mee omgegaan, maar het is heel vervelend. Na de drama's met treinen het fiets-voetveer is het de zoveelste keer dat de studen- 'Je wordt als passagier te veel benadeeld. Ze kunnen ook iets anders verzinnen' ten hiermee geconfronteerd wor den. Dat is jammer. Zo'n staking laat weer eens zien hoe kwetsbaar het openbaar vervoer in Zeeland is. Veel studenten zijn echt afhan kelijk van de bus." Zeker als je in een klein dorp als Geersdijk woont. Dan zit er wei nig anders op dan fietsen naar de dichtstbijzijnde trein, weet HZ-stu- dent Nicky Ekkebus (18). „Ik moet een uur fietsen naar het station! Ok, ik kan wel lekker muziek draaien, maar de bus is comforta beler. Nou ja, andere mensen kun nen helemaal niet naar school ko men." Toch baalt hij. „PffL.mor- gen om half zes uit bed..." Bestuur Vlissingen is lange tijd niet zo eensgezind geweest. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De sportboulevard gaat tóch door. Althans, in afge slankte vorm. Zonder woning bouw, met wellness-mogelijkhe- den. In een brief aan haar Middel burgse buren heeft de gemeente Vlissingen voorgesteld alsnog sa men nieuwe sportvelden te ont wikkelen op Vrijburg. Het opknappen van bestaande vel den is duurder gebleken dan de aanleg van nieuwe velden. En het plan voor woningbouw was vol gens wethouder Piet Polderman 'nogal megalomaan'. „Een stenen puist in het groen. Iedereen kon op zijn vingers natellen dat daar enorm veel bezwaren op zouden zijn binnen gekomen. Dan had het allemaal nóg langer geduurd." De wethouder denkt er snel uit te middelburg - Speciaal voor oude ren die nog niet zo wegwijs zijn in de wereld van modern bankieren houdt de Zeeuwse Bibliotheek sa men met de Rabobank en Stich ting Welzijn Middelburg een knop pencursus. In wijkcentrum Het Pa let, in de Magistraatwijk, krijgen mensen van 10.00 tot 12.00 uur uit leg over de mogelijkheden van de biblioservicebus, die daar elke vrij dagmiddag staat. kunnen komen met zijn Middel burgse collega. „Ik ben daar heel positief over." Dat waren de sportclubs, die gister avond alvast gladiolen hadden meegenomen voor het Vlissingse stadsbestuur, ook. En ook de raads leden, die hun moties voor de ka dernota met betrekking tot de sportboulevard maar direct introk ken. Dat deden zij wel met meer mo ties. Die over het parkeerbeleid, bij voorbeeld. De PvdA en de LPV wilden nog dit jaar een parkeernota zien, op korte termijn betaald parkeren op de boulevards en parkeerplaatsen voor bussen. Maar daarmee zat het wel snor, liet wethouder Rob van Dooren doorschemeren. En Lang geleden dat het Vlissingse stadsbestuur zo eensgezind was over iets als de kadernota, gister avond. Raad en college: de sport boulevard moet doorgaan. MIDDELBURG - Kinderboerderij De Klepperhoeve houdt zaterdag een schapenscheerfeest. Ook is er een roofvogelshow, een gratis rit met de paardenkar en een speurtocht, waar kinderen prijzen mee kun nen winnen. Kinderen tot vier jaar mogen gratis naar binnen, de rest betaalt 2,50 euro. De kinder boerderij zit aan het Meiveldpad. dus was ook deze motie niet meer nodig. Op deze, in Vlissingen lang niet geziene, bijna harmonieuze wijze kwamen het college en de raad elkaar wel vaker tegemoet. Over de brede scholen van het Spaans Kwartier en Sou burg-Noord beloofde wethouder Prins alles op alles te zetten de eer ste paal te slaan. En met Omroep Zeeland, kon wethouder Polder man de raad nog toevertrouwen, wordt al gepraat over vestiging in de Timmerfabriek. De WD-motie, die een dergelijk gesprek suggereerde, voelde voor hem zogezegd 'alsof mijn vrouw zegt dat ik naar de kapper moet, terwijl ik net terug ben'. Er werd dus nog gelachen ook. Ook dat was vorig jaar, met het vo rige college, wel even anders. Na af loop ging iedereen tevreden naar de bar. De kadernota voor Vlissingen is aangenomen, op een tegenstem van de SP na. VLISSINGEN - De Sint Jacobskerk in Vlissingen gaat zaterdagavond ver der met het vieren van haar zeven- honderdjarig bestaan. Om 20.00 uur begint er een religieus meerko renconcert met het Middelburgs Kamerkoor, vocaal ensemble Elan- core en het Zeeuws Byzantijns Koor Krétenje. De entreeprijs? Ze venhonderd eurocent. Themadag Bedrijfsoverdracht op maandag 19 mei in Goes en Etten-Leur Middelburg presenteert ideeën T—Top pprrlpf cl rv \r\ VlOP Epfpr voor herinrichting vier pleinen ilüc eemei MO Op, IlOt: UCICL Eerste plannen worden maandag getoond in commissievergadering. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De eerste ideeën voor de herinrichting van vier Mid delburgse pleinen liggen er. Maan dag worden ze gepresenteerd tij dens de vergadering van de com missie ruimte van de gemeente Middelburg. Het Rotterdamse bureau Kuiper Compagnons heeft voor Plein 1940, het Zusterplein, het Wal- plein en het plein aan de Koorkerk straat verschillende concepten uit gewerkt. Volgens Gert Stevense, projectleider namens de gemeen te, is vooral gekeken naar 'welke potenties de pleinen hebben'. De pleinen krijgen een verschillende invulling. De kans is groot dat de parkeerplaatsen op in ieder geval Plein 1940 verdwijnen. Deze moe ten elders worden gecompenseerd. Op sommige pleinen komen fiets- parkeerplekken. De klankbordgroep van zo'n twin tig mensen heeft de concepten al gezien en haar opmerkingen zijn verwerkt. Het is de bedoeling be gin juli een 'echte' visie klaar te hebben. De plannen kunnen dan van half augustus tot eind septem ber in de inspraak. Begin volgend jaar moet worden begonnen met de herinrichting van het eerste plein, Plein 1940. De vergadering van de commissie ruimte begint om 19.30 uur. Bewoners Vlissingse Bonedijkebuurt willen snel verhuizen. door Henk Postma VLISSINGEN - Hoe eerder een sloop- besluit voor Bonedijke-zuid, hoe beter. Met die smeekbede richtten bewoners zich gisteravond in Cine- city tot verhuurder l'Escaut. Het klonk directeur Jan van Beekhui zen als muziek in de oren. Nadat de gemeenteraad eind vorig jaar een streep haalde door zijn sloopplannen, presenteerde hij gis teravond een bijgesteld plan voor de 'Engelse wijk', een blok van 220 twee-etagewoningen in de Bone- dijkebuurt-zuid. L'Escaut wil die ombouwen tot 110 ruimere sociale huurwoningen. Daarnaast verrij zen dan, tussen Arbeidsstraat en Sottegemstraat, twee woontorens, elk met 21 koopwoningen. Daar voor worden evenzoveel sociale huurwoningen gesloopt. De gemeenteraad droeg l'Escaut Bewoners Engelse wijk zijn jarenlang gepraat over ombouwplannen goed zat cp voortaan eerst goed met de be woners te praten. Daar zouden klankbordgroepen voor worden opgericht. Maar bewoners zijn al dat gepraat meer dan zat. Velen van hen smeekten gisteravond in de volgepakte bioscoopzaal onge duldig om een snel 'sloopbesluit'. Want de buurt verpaupert snel. Bewoners willen zo snel mogelijk aanspraak maken op de verhuisre- gelingen, zonodig met terugkeerga ranties. Er zijn in Vlissingen ge noeg betaalbare huisvestingsmoge lijkheden. Dat blijkt volgens l'Es caut uit de praktijk in de sloop- buurt oude stad. Daar zijn sinds september al 40 gezinnen tevre den verhuisd. Veel sneller dan ver wacht. Vraag is wel of de nieuwe huizen voor de smalle beurs betaal baar zijn. Van Beekhuizen praat daarover vandaag met de wethou der. Dan wordt ook bekeken of ook de flats aan de Bonedijkestraat 61-143 sneller door sociale nieuw bouw kan worden vervangen. Ook daar drongen bewoners op aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28