PZC HKPD naar Dr. Stavermanstraat WALCHEREN 31 25 33 Achtduizend euro voor beste idee woonwijk Kansen MÊÊ& Iff m m Herdenking inzet Marokkaanse troepen voor Zeeuwse vrijheid Bonte manifestaties tijdens Weekend van de Amateurkunst Donderdag 15 mei 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Eindelijk nieuwe locatie voor huiskamerproject voor drugsgebruikers. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Het huiskamerproject voor drugsgebruikers (HKPD) ver huist van de Coosje Buskenstraat naar de Dokter Stavermanstraat (tussen het stadhuis en de Singel) in Vlissingen. De opvang komt in een pand in de straat dat ver bouwd moet worden. De omwo nenden zijn dinsdag en gisteren in gelicht over de plannen. Rozette Wille, directeur verslavingszorg van Emergis (de instelling waar mee het HKPD eind 2007 fuseer de), zegt 'zo snel mogelijk' te wil len verhuizen. Ze durft echter geen schatting te maken van wan neer dat kan zijn. Het HKPD in de Coosje Busken straat vangt nu zo'n honderd drugsverslaafden op. Omwonen den klagen al jaren over overlast en eisten verhuizing. Volgens Wil le is er daarom nu veel aandacht voor een goede communicatie met de bedrijven en bewoners van de Dokter Stavermanstraat. „We heb ben iemand aangesteld om de om wonenden persoonlijk te informe ren dat wij de nieuwe buren wor den." De bewoners hebben ook al lemaal een brief gekregen. De reac ties zijn 'verschillend' zegt Wille. „Het blijft lastig. Mensen hebben bepaalde beelden bij verslaafden, soms terecht, soms niet terecht. We laten het ook niet bij deze ene keer informeren. We moeten in ge sprek blijven met de buurt." Wille is blij met de nieuwe huis vesting. De zoektocht is volgens haar in goed overleg met de ge meente Vlissingen verlopen. „En de gemeente heeft aangegeven dat het gebouw voor maatschappelijke doeleinden gebruikt kan worden." Het pand in de Coosje Busken straat had deze bestemming niet. Het heeft lang geduurd voor in Vlissingen een nieuwe plek werd gevonden voor het HKPD. De Raad van State vond in maart van dit jaar nog dat zowel de gemeente WJ Na veel klachten van bewoners van de Coosje Buskenstraat en een lange zoektocht heeft het HKPD een nieuwe plek gevonden in Vlissingen. OOST-SOUBURG - Sander, Mees en Dion (vlnr) tu ren naar hun dobber; Kjeld (op de achtergrond) kijkt toe. De jongens deden gistermiddag mee met een viswedstrijd in de grote vijver aan de Lekstraat in Oost-Souburg. Echt goed bijten wil den ze niet; in twee uur tijd werden door de der tig jonge deelnemers maar zes vissen gevangen. Maar daar zat dan wel een hele flinke bij: een kar per van wel 50 centimeter. De vanger van deze kanjer, Ajay, won hiermee de eerste prijs. De tweede ging naar Neida, die een karper van 27 centimeter ving en de derde naar Toby wegens zijn karper van 22 centimeter. Alle zes gevangen vissen mochten na een kort verblijf op het droge weer het water in. foto Ruben Oreel Markt51 Middelburg U.C \m J XV V XV X T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met broccolisoep, risotto met parelhoen of paddestoelen en aardbeientrifle 15,00 en €12,50 vegetarisch Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.dru zaterdag 17 mei, 12.00 uur Chawwa Wijnberg presentatie Nerf en flanken 15.00-16.30 uur Sam's Falling coinciding kkerijmidiielburg.nl PZC wedstrijd voor scholieren; Maak de mooiste krantenpagina of tekening en win een ontmoeting met Kijk op www.pzcopschool.iil onder voor de koningin'/<|||f als het HKPD te weinig hun best deden om nieuwe huisvesting te vinden. Het is volgens Wille nog niet dui delijk hoeveel drugsverslaafden precies het HKPD in de Dokter Stavermanstraat zullen bezoeken. „We gaan kijken hoe Emergis en het HKPD elkaar kunnen verster ken. Per cliënt gaan we kijken wat iemand nodig heeft. Zo kan het dat iemand activiteiten bij Emer gis gaat doen of elders wordt ge huisvest. Doel is de sterke kanten van het HKPD te behouden én ge bruik te maken van Emergis." door Nadia Berkeider MIDDELBURG - Woningcorporatie Woongoed stelt vanaf dit jaar acht duizend euro beschikbaar voor be woners van Middelburg die een goed idee hebben om de leefbaar heid in hun wijk te verbeteren. In totaal kunnen drie ideeën worden gerealiseerd. Vorig jaar begon Woongoed met dat project, dat Woonwens heet. Toen was er vijfduizend euro be schikbaar. Het geld ging naar een klimaatbosje in Dauwendaele, bankjes op het Nieuwerkercke- plein in 't Zand en activiteiten in de Stromenwij k. Een ander verschil met vorig jaar is dat bewoners vanaf dit jaar het idee zelf moeten uitvoeren. Ze krij gen wel ondersteuning van de wo ningcorporatie. Iedere inwoner van Middelburg mag ideeën indie nen. De inzendingen moeten voor 1 augustus binnen zijn. De plannen worden beoordeeld door een jury, die bestaat uit Eric de Ceuster van Woongoed, Mar ja Albers van de Stichting Welzijn Middelburg en Edith Ramakers van de PZC. www.woongoed.nl/leefbaarheid Tip? redactie@pzc.nl Die Vlissingse kleuter heeft al enig inzicht verkregen in hoe de wereld werkt. Waar hij kansen ziet, grijpt hij ze. Zo ook die och tend, waarop iedereen in het huis gezin zoals gewoonlijk tijd te kort kwam en alles in vliegende haast moest gebeuren. Met een pijnlijke confrontatie tot gevolg: moeders elleboog kwam net naar beneden toen het kleuterhoofdje omhoog kwam. Au! Het jongetje greep naar zijn hoofd en barstte uit in onbedaarlijk huilen. Na een tijdje bedaarde hij. „Doet het nog pijn?", vroeg moeder schuld bewust. Waarop hij, net iets te snel en zelfverzekerd, antwoord de: Ja. Want ik wil nu graag een snoepje hebben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27