Meningen concert atSEA BL0F Crows The Scene los Stevie AnnMifow Beef, Los VBpapeftos Alain Clartc Vrijdag 27 en Zaterdag 28 juni BrouwersdamRenesse ri,.8 www.concertafeea.nl Familieloop Middelburg Vlissingen De 1e PZC familieloop op zaterdag 31 mei 2008 DYNAM/G, Met het inschrijfgeld steunt u De Vogel- en Zoogdieropvang 'De Mikke' in Middelburg. 1 O I Donderdag 15 mei 2008 PZC m ërt "■in w mil I, T"'T„■"ICtnirKti: Toegangskaarten zaterdag 17,50 22,50 (excl. res kosten Toegang Inclusief Camping 49,50 54,50 (excl. res kosten) (vrijdag zaterdag, twee overnachtingen en gratis vervoer) m j A»1 E2Z3ZZa LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (brieven max. 150 woorden) Gedenkdagen Dat meneer Wondergem (PZC, 9 mei) niets begrijpt van de tiendui zenden jongeren die in heel Neder land op 5 mei op eigentijdse wijze het bevrijdingsfeest willen vieren, het zij hem vergeven; het zal wel aan een wereldvreemde opvoe ding liggen. Onvergeeflijk is wel dat hij meent via een smerige scheldkannonade allerlei groepen in de samenleving op een onsma kelijke manier te moeten beledi gen. Afgezien van alles wat hij opsomt, voel ik mij persoonlijk zwaar ge kwetst door de zinsnede 'sociaalde mocratische jodenhaters'. Als, vooral vóór de oorlog, joden ergens welkom waren, was het juist binnen die sociaaldemocratie. De socialistische jeugdbeweging, de Arbeiders Jeugd Centrale telde honderden joodse meisjes en jon gens onder haar leden en vonden daar de warmte en vriendschap die elders nogal eens ontbraken. De meesten van hen zijn afge voerd en op gruwelijke wijze ver moord, maar zij worden ieder jaar op 4 mei herdacht bij hun voorma lige 'makkerhuis', de Paasheuvel in Vierhouten. Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Jazzfestival Zaterdagmiddag stonden er op de markt van Middelburg wel 25 men sen te luisteren naar datgene wat er zich op het podium afspeelde, moderne jazz of wat daar voor door mag gaan. Het kan niet an ders als een 'overweldigend succes' genoemd worden. De organisatie zal het wel uitleggen dat het strandweer was, echter dit geldt natuurlijk ook voor het publiek wat op de streetparade afgekomen is. Frappant is natuurlijk dat er bij de Original Zeeland Streetparade Jazz band meer publiek te zien was dan op de markt, terwijl we toch met hetzelfde weer te maken had den. Verder vergeet de organisatie om te vermelden dat er een Streetpara de was, ook de tijd waarop de kerk dienst zou beginnen was weder om op 13.30 uur gezet, terwijl deze al voor de dertiende keer om 13.00 uur begon. Dit doet me denken aan het spreekwoord van die ezel en die steen, u kent het vast wel. J. Borggreve Rembrandtlaan 13, Vlissingen Overvolle straten Het is zaterdagavond, ik ga de stad in en zet mijn 'Wondergembril' op, (PZC, 3 en 9 mei). Het wordt donker, de kleuren verbleken, ik word star, verkrampt. Ik zie alle onheil plotseling glashel der. Op iedere hoek een biertap, de straat bezaaid met plastic be kers, de vele shoarmazaken, hor den losgeslagen vrouwen en ho mo's, allen uiterst sobertjes ge kleed. Keiharde, hitsige muziek schalt door de overvolle straten, er wordt geschreeuwd, gelald. Allochtonen en Hamasstrijders scanderen bekende anti-Ajax leu zen, gericht tegen het 'uitverkoren volk'. Nadat de zon verschenen is en de drank zijn werk heeft gedaan, ver breken de kerkklokken plotseling de enorme stilte en druppelen de godloochenaars hun ontmoetings plaatsen binnen. Ik hoor een dominee indringend zeggen: 'oordeelt niet opdat ge niet geoordeeld worden' en be moedigend: 'zalig de armen van geest'! Buiten Middelburg zet ik mijn 'Wondergembril' weer af en er vaar het volle kleurrijke leven weer en verwonder me over de 'le liën de velds'. Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg Delta De PZC (10 mei) kopt: Delta voor ziet meer stroomstoringen. De uit spraken van de heer Boersma zijn ronduit kinderachtig. Hij is zich aan het indekken en Delta komt op mij over als een verwend jonge tje dat ineens geen zakgeld meer krijgt. Delta netwerkbedrijf is een be drijf. Net als andere bedrijven dient het rekening te houden met kosten, te plannen voor de toe komst en te zoeken naar een ge zonde balans tussen efficiency en winst. En zorg te dragen voor een zo hoog mogelijke beschikbaar heid van het netwerk. Delta dient in te spelen op een ver anderende situatie en zich voor te bereiden. Voor de directie de uitda ging een passende bedrijfsvoering te kiezen. Moeten er ontslagen val len? Dan is dat niet anders. Kan Delta misschien voor onderhoud in zee gaan met regionale aanne mers? Wellicht is dat goed voor Delta, voor de netten en voor de Zeeuwse economie. De tijd van achteroverleunen in het pluche is over. Delta moet gaan werken om geld te verdie nen. Milo van der Linden Adenauerstede 4307, Goes Parkeeronthaalkamers Knoeien met een grote K lijkt bij de gemeente Sluis eerder regel dan uitzondering. Neem nou bijvoor beeld weer de parkeeronthaalka mers; voorzieningen die volko men overbodig zijn en je reinste kapitaalvernietiging betekenen. De gemeenteraad keurt een bud get goed (895.000 euro), bestemd voor drie parkeeronthaalkamers. Vervolgens constateert men dat bijna het gehele budget is opge gaan aan één onthaalkamer te Nieuwvliet-Bad. Saillant detail; de gemeente Sluis heeft het geheel indertijd ge bouwd zonder over de benodigde bouwvergunning te beschikken, die was men vergeten aan te vra gen. Navraag leert nu, dat men daarna als klap op de vuurpijl ook nog eens de verkeerde bestemmings planvrijstelling procedure heeft ge volgd, namelijk artikel 17. Dat houdt in dat de bouwwerken maxi maal vijfjaar mogen blijven staan en daarna weer moeten worden af gebroken. Na zulke miskleunen zou je een roemloos einde verwachten van deze parkeeronthaalkamersoap, maar nee, men gaat gewoon door op de ingeslagen weg. Francois Babijn Bakkersstraat 59, Oostburg Zwerfhonden 2 Zorgen om toename import zwerf honden (PZC, 7 mei). De Dieren bescherming zou ook zelf eens in actie kunnen komen om het lot van de honden ter plaatse te verbe teren (opvang voor zwerfdieren, mobiele klinieken voor onder meer castratieprogramma's finan cieren, voorlichting aan bevol king,) zou ook al helpen. Als zij zich dan ook harder zouden in spannen om de 'hondenfokfabrie- ken' in dat soort landen te stop pen. Die honden komen ook met flinke aantallen het land binnen. En wor den dan ook nog verkocht in 'bo nafide' dierenwinkels als zijnde kerngezonde hondjes, met papie ren die niet kloppen. Van deze honden weten mensen meestal niet waar ze vandaan komen en houden dus ook geen rekening met het feit dat deze honden ook andere ziektes kunnen hebben dan hier in Nederland. Met een zwervertje echter houd je rekening met alles. Dierenbescher mers houd vooral de oogkleppen op, het houd je wereld lekker klein. Annette Vos Zuiderlandseweg 7, Heinkenszand Herdenking Respect kan ik opbrengen voor die genen die om godsdienstige reden zondagsrust willen. Maar: het niet houden van een do denherdenking teneinde zondags rust niet te verstoren gaat me toch echt te ver. Een plechtige doden herdenking verstoort toch geen zondagsrust? Bovendien: op 3 mei was de oor log nog niet afgelopen. Hopelijk gaat het een volgende keer anders. JJ. van Gent Boulevard de Ruijter 112, Vlissingen Jubileum In deze tijd viert Israël haar zestig jarig bestaan. Over heel de wereld gedenken velen met dankbaarheid en blijdschap dat er nog steeds een democratie in het Midden-Oosten is. Er zijn echter ook mensen die zo verblind zijn in hun anti-Israël houding, dat zij steeds maar weer Israël menen te moeten demonis eren. Hierbij gaan zij zo ver, dat zij fei ten die hun niet uitkomen wegla ten of naar believen verdraaien. Mevrouw Van der Hart (PZC, 10 mei) heeft hierbij een bondgenoot gevonden in de dubieuze 'histori cus' Pappe, die zijn kwalijke prak tijken zelfs openlijk toegeeft. Hij zegt: 'De geschiedenis is zwart-wit en de Palestijnen hebben gewoon gelijk'. Over etnische zuivering ge- proken: de Arabieren verwierpen in 1947 een twee statenoplossing van de Verenigde Naties en trach ten sindsdien Israël van de kaart te vegen. Het is een godswonder, dat Israël er na zeven oorlogen nog steeds is. P. Dieleman Aalscholver 15, Terneuzen De PZC organiseert in samenwerking met de Atletiek- en duursportvereniging Dynamica De PZC bestaat dit jaar 250 jaar en daarom organiseren we een familieloop van Middelburg naar Vlissingen. De start is om 11.00 uur bij de Kloveniersdoelen (Achter de Houttuinen) te Middelburg en eindigt op de boulevard Evertsen te Vlissingen bij het Arion Hotel. Bij het Arion hotel is ook de start en finish van de 3 kilometer loop. Schrijf je nu in via www.pzc.nl en volg de rubriek van Koen de Vries in de PZC op de voet. Inschrijfkosten 5,00. Atletiek- en duursportvereniging Meer weten over atletiek en hardlopen en verantwoord trainen? Neem contact op met DYNAMICA! Kijk op onze site www.dynamica-sport.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10