Myanmar kan hulp niet aan Rondreis SICILIË S HAL Michael Jackson mag Neverland houden Onderzoek Olmert uitgebreid KRASiN Met Nederlandssprekende reisleiding langs alle highlights! PZC Woensdag 14 mei 2008 9 Hulplijn komt wel op gang, maar verdeling ter plaatse groot probleem. RANGOON - Storm en zware regen val belemmeren in Myanmar de hulpverlening aan de slachtoffers van cycloon Nargis, juist nu de hulpverlening op gang komt. Het slechte weer houdt volgens ver wachting nog de hele week aan. Het Internationale Rode Kruis (IRK) liet gisteren weten dat er in middels een hulplijn met Myan mar (voorheen Birma) tot stand is gebracht. Op basis daarvan zullen de komende dagen meerdere vlieg tuigen met hulpgoederen in Rangoon landen. De wereldge zondheidsorganisatie WHO stelde dat hulp Myanmar inmiddels 'mak kelijker bereikt'. De VS zeggen de komende dagen ook meer hulpgoe deren te zullen invliegen, net als de VN-organisatie voor vluchtelin gen UNHCR. TWee vliegtuigen van Artsen zonder Grenzen zijn gistermiddag geland in Rangoon. De toestellen vervoerden samen 76 ton noodhulpmateriaal. De hulpverlening ter plaatse blijft echter een probleem. Volgens het IRK loopt die in en rond Rangoon goed, daarbuiten niet. De VN stelt dat het regime in Myanmar de hoe veelheden goederen die binnenko men niet aankan. Er is ook te wei nig opslagruimte. Transport van goederen over de weg vanuit Thai land is een probleem omdat veel Lange rijen mensen wachten in Labutta, in een van de zwaarst getroffen gebieden in Myanmar, op het uitdelen van voedsel. Een week na de verwoestende orkaan Nargis bereikt de eindelijk op gang gekomen hulp veel van de slachtoffers nog niet. foto EPA wegen in Myanmar niet berekend zijn op zwaar transport. In een IRK-rapport wordt van 'karrenpa den' gesproken. De VN-voedselorganisatie WFP heeft in het zuiden van Myanmar geen voedsel meer. De organisatie heeft 270.000 mensen kunnen hel pen, een vijfde van de geschatte 1,2 tot 1,9 miljoen mensen die door Nargis zijn getroffen. WFP haalt nu voedsel uit andere delen van Myanmar en koopt het in op lokale markten. Het IRK laat weten dat nu 206.000 mensen in ruim vijfhonderd opvangkampen zitten. De regering dwingt men sen ook zich naar veiliger oorden te begeven. Omdat de regering nog steeds maar mondjesmaat visa verschaft aan buitenlandse hulpverleners, werft IRK nu lokaal. De organisa tie beklaagt zich over het gebrek aan samenwerking tussen hulpor ganisaties. De VN heeft berekend dat 95 procent van alle woningen in het zuidelijk deel van Myanmar door Nargis is verwoest. Er zijn ook drieduizend scholen met de grond gelijk gemaakt. De Amerikaanse hulporganisatie USAID rept inmiddels over 63.000 tot ïot.ooo doden (officieel 31.938) en 220.000 vermisten (officieel 29.770)- Desondanks blijft het regime bui tenlandse hulpverleners de toe gang tot het land weigeren. LOS ANGELES - Neverland, de ranch van Michael Jackson, hoeft niet te worden geveild nu de King of Pop financiële hulp heeft gekregen. Een investeringsbedrijf stelt zich garant voor de 24,5 miljoen dollar (bijna 16 miljoen euro) die Jackson nog voor Neverland aan leningen moet aflossen. (ackson is sinds 1988 eigenaar van het landgoed en bijbehorende pret park, maar is er al in tijden niet meer geweest. De zanger kampt al jaren met enorme schulden door zijn uitgavenpatroon en verhuisde drie jaar geleden naar Bahrein na de zaak waarin hij werd vrijgespro ken van kindermisbruik. Sinds dien zwerft hij van huurhuis naar huurhuis. Twee jaar geleden kwam Jacksons bezit van Never land al eens in het geding, toen bleek dat hij de werknemers niet meer kon betalen. Inval justitie op voormalige ministerie premier Israël. JERUZALEM - Het politieonderzoek naar mogelijke corruptie van de Is raëlische premier Ehud Olmert is gisteren uitgebreid. Bij een inval in het ministerie van Industrie en Handel, dat van 2003 tot 2006 door Olmert werd geleid, namen rechercheurs van de Natio nale Fraude Eenheid documenten in beslag. Een dag eerder deed de politie al een inval in het stadhuis van Jeruzalem, waar Olmert van 1993 tot 2003 burgemeester was. De politie wilde niet ingaan op een bericht in de krant Yediot Ah- ronot, dat schreef dat Olmert me dewerkers van de Amerikaanse za kenman Morris Talansky zou heb ben geholpen bij de wijziging van een bestemmingsplan en het ver krijgen van overheidsopdrachten. Dit zou een tegenprestatie zijn voor de honderdduizenden dollars die Talansky aan Olmert heeft ge schonken. Beiden ontkennen de wet te hebben overtreden. Het onderzoek kan leiden tot een voortijdig einde aan het premier schap van Olmert, die zich juist op maakt om George Bush te ontvan gen voor de viering van het 60-ja- rig bestaan van de staat Israël. In een vraaggesprek met Israëlische journalisten voorafgaand aan het bezoek zei Bush dat hij een 'uitste kende' verstandhouding heeft met de Israëlische premier, die hij een 'eerlijke vent' noemde. Oe Israëlische premier Ehud 01- mert is verder onder vuur ko men te liggen. Hij wordt ver dacht van corruptie. Justitie heeft een inval gedaan. Syracusej Tot €50 in iriis verlaagd'. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Catania v.v., vlieg- en luchthavenbelastingen, rondreis per bus, verblijf in goede hotels, 7 x ontbijt en diner, Nederlandssprekende reisleiding, excur sieprogramma. Vertrekdata: donderdag van 22/51/m 23/10 Mei v.a. 699 Sept. v.a. 739 Juni v.a. 679 Okt. v.a. 749 Aug. v.a. 699 Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/35020 ,-jjj I Taormma www.enit b.V 2 n Perso Nog nooit zó voordelig! Boek nu 'Klassiek Sicilië', één van onze populairste rondreizen voor deze zomer! Vanaf slechts 679 bezoekt u alle highlights en zijn het ontbijt, diner en luchthavenbelastingen inbegrepen! UW REISPROGRAMMA IN 'T KORT Dag 1: vlucht van Amsterdam naar Catania met transavia.com. Aansluitend transfer naar ons ho tel in of nabij Toarmina. Dag 2: via het fraai gelegen bedevaartsplaatsje Tindari rijden we naar vissersplaatsje Cefalü. Dag 3: we beginnen deze dag met een stadstour door de 'gelukkige stad' Palermo, langs o.a. het fantastische Noormannenpaleis. Aansluitend be zoeken we de Duomo van Monreale, één van de belangrijkste monumenten op Sicilië. Dag 4: 's ochtends bezoeken we Segesta, waar we het Griekse theater en de oude verla ten Dorische tempel bewonderen. In de middag rijden we door de binnenlanden naar Agrigento, waar we het 'dal van de tempels' bezichtigen. Dag 5: in het fraaie Piazza Armerina zien we de Romeinse keizerlijke villa. De vloermozaïeken zijn van een ontroerende schoonheid. Dag 6: op naar Syracuse! We bekijken de oude stad, de kathedraal van Maria del Piliero, het Griekse theater, de Apollo en Artemistempel, het Romeinse amfitheater, het Castello Maniace... gewoon te veel om op te noemen! Dag 7: optionele excursie naar de Etna, één van de grootste nog actieve vulkanen in Europa. Dag 8: terugvlucht naar Nederland. 8 dgn FLY-DRIVE SICILIË v.a. 799 Ontdekt u Sicilië liever op eigen gelegenheid? Kies dan voor deze fly-drive inclusief autohuur, hotelovernachtingen, ontbijt en diner. Voor reisbe schrijving/reservering, zie www.kras.nl/35027 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9