Sport moet me gewoon niet, klaar' Den Dekker weer in de schijnwerpers Nationale- Nederlanden Marco Minnaard ook naar EK mountainbike Eerste grote zege Mark Cavendish PSV en Valckx gaan per direct uit elkaar Ruckstuhl mist Spelen door rugblessure Rode Ster informeert bij trainer Brandts Spzc Woensdag 14 mei 2008 41 Duivenmelker uit Breskens boekt eerste succes in 25 jaar. door Fred Rabout breskens - Een blauwe jaarling doffer van Izak den Dekker uit Breskens won zaterdag het provin ciaal concours vanuit Mantes la Jo- lie. Het was het eerste midfondcon- cours van het seizoen. Als een Boeing 747 kwam en landde deze weduwschapsdoffer vanaf de Pro menade de Boulevard in. „Ik zag hem al van ver komen. Uit de richting van Cadzand", vertelt Den Dekker. „Niet echt 'vanuit het gat', zoals we dat in duivensport kringen noemen. Dan moeten ze voor mij van over het viaduct ko men. Ik wist gelijk dat het een vroege was, maar had schrik van de mannen van Westkapelle. Want daar pakken ze hun duifjes de laatste weken wel erg vroeg." Het scheelde ook niet veel. Henk Melis uit Westkapelle pakte provin ciaal de tweede en derde prijs. De hoofdprijs was echter voor de zes tigjarige Den Dekker. Die moest bijna 25 jaar wachten om weer een keer goed in de schijnwerpers te komen te staan. Op 19 augustus 1983 was een jong duivinnetje van Den Dekker de snelste van Nederland op de 'grote Orleans'. De Jappanners en Taiwa- nezen wisten de Boulevard in Bres kens daarna maar al te goed te vin den. Ze kochten vrijwel geheel Den Dekkers renstal op. De Zeeuws-Vlaming kon dus op nieuw beginnen. „Ik kon de cent jes toen goed gebruiken en had daar dus geen problemen mee. Ik heb er ook nooit spijt van gehad." Den Dekker kwam wel terug, maar het grote succes bleef uit. In de afgelopen twee jaar ging het zelfs helemaal niet. „Twee jaar ben ik niet op het toneel verschenen. Waarom? Ik kreeg ze niet gezond. Ik heb daarna aardig wat nieuw bloed aangeschaft en dit seizoen draait het weer." Aan het concours van zaterdag, dat 1^ Izak den Dekker uit Breskens won zaterdag het provinciaal con cours vanuit Mantes la Jolie. Op 19 augustus 1983 had hij voor het laatst zo'n succes. door de hitte en wind als knap las tig werd omschreven, namen 14.994 duiven (met 1975 invlie- gers) deel. Naast Den Dekker kreeg Melis ze knap naar huis. Met de wind als bondgenoot pakten ze in de Rayons 1 en 7 toch erg sterk. De winnende duif van Den Dek ker overbrugde met een snelheid van 1226 meter per minuut de 297 kilometer tussen Mantes en Bres kens. De eerste duif van Melis no teerde 1223 meter per minuut. Komend weekeinde is het eerste dubbelprogramma in de Zeeuwse duivensport met het vitessecon- cours vanuit Breuil le Vert en de opening van de dagfond. Dit met de Primavera van de Zeeuwse dui vensport, het concours vanuit Tours. goes - Mountainbiker Marco Min naard is gisteren alsnog geseleo» teerd voor het EK voor beloftes, dat komend weekeinde in het Duitse Sankt-Wendel. De eerste jaarsbelofte uit Wemeldinge dankt zijn uitverkiezing aan zijn rijden zondag in de Beneluxwedstrijd in Ronse. Door materiaalpech zakte hij in de laatste ronde overigens weg uit de top. Eerder werd al bekend dat Sebasti- aan Zweedijk uit Kapelle was opge nomen in de juniorenselectie, die zaterdag eveneens het EK rijdt. catanzaro-lungomare - Mark Ca vendish heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Italië ge wonnen. De 21-jarige Brit, rijdend voor de formatie High Road, was na een rit over 183 kilometer van Pizzo Calabro naar Catanzaro-Lun- gomare de snelste in de sprint. Cavendish bleef de Duitser Robert Förster en de Italiaan Daniele Ben- nati voor. Diens land- en ploegge noot Franco Pellizotti behield de roze leiderstrui. Voor de jonge Brit se prof was het zijn eerste zege irt een echt grote wedstrijd. eindhoven - PSV heeft Stan Val ckx op non-actief gesteld. De club en Valckx zijn al enige tijd in ge sprek over ontbinding van het con tract van de technisch manager. Vooruitlopend daarop is in onder ling overleg besloten dat Valckx per direct geen werkzaamheden voor PSV meer zal verrichten. Valckx en algemeen directeur Jan Reker leven al enige tijd in onmin. Valckx vindt onder meer dat de al gemeen directeur toezeggingen heeft gedaan aan spelers die hij niet kon nakomen. papendal - Meerkampster Karin Ruckstuhl moet de Olympische Spelen aan zich voorbij laten gaan. De Nederlands recordhoudster on dergaat binnenkort een herniaope ratie. Ruckstuhl heeft een halfjaar nodig om hiervan te stellen. Dar liet de Nederlandse Atletiekunie gisteren weten. De 27-jarige atlete was een potentiële medaillekandi daat voor Peking. Ruckstuhl kreeg de afgelopen maanden drie cortiso- neninjecties om haar van proble men met een tussenwervelschijf af te helpen. Dit leidde echter niet tot verbetering. breda - Ernie Brandts is een be langrijke kandidaat voor de func tie van hoofdtrainer bij Rode Ster Belgrado. De leiding van de Servi sche club heeft bij zaakwaarnemer Kees Ploegsma naar de interesse van de huidige oefenmeester van NAC geïnformeerd. Die heeft la ten weten dat Brandts open staat voor een overgang. „Nu is het af wachten of ze snel concreet wor den", zei Ploegsma. Brandts verraste dit seizoen bij NAC met de derde plaats in de re guliere competitie. Clarence Seedorf ontbreekt volgende maand op het EK voetbal. De middenvelder van AC Milan heeft bondscoach Marco van Basten telefonisch op de hoogte gebracht van zijn besluit. foto Evert-Jan Daniels/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81