Al 13.000 doden in China Autovakantie AMELAND Aanslagen eisen zeker *|j^iit^^raind zestig levens in India Supervoordelig en compleet genieten op dit veelzijdige Waddeneiland! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 PZC Woensdag 14 mei 2008 7 Ruim 50.000 soldaten gemobiliseerd voor hulp na aardbeving. PEKING - In het zuidwesten van China is een grootscheepse red dingsoperatie aan de gang. Het offi ciële dodental na de verwoestende aardbeving in de provincie Sichuan was gisteravond opgelo pen tot 13.000 en zal volgens de au toriteiten waarschijnlijk nog fors stijgen. Vele duizenden mensen, van wie vaak niet bekend is of zij dood zijn of nog leven, zijn bedolven onder het puin. Alleen al in Mianyang, Zeven bomexplosies schrikken stad op in westen van het land. JAIPUR - Zeven bomexplosies heb ben gisteren in de stad Jaipur in het westen van India aan minstens zestig mensen het leven gekost. Dat heeft de Indiase politie ge zegd. Ongeveer 150 mensen raak ten gewond. De explosies deden zich voor bij een hindoeïstische tempel, op een juwelenmarkt en andere drukbe zochte plaatsen in de ommuurde oude stad van Jaipur. Volgens de politiechef van Rajast- han gaat het om terreuraanslagen. Onderminister van Binnenlandse Zaken Sriprakash Jaiswal specu leerde over een verband tussen eer dere aanslagen en die van gisteren. „De aanslagen zijn onderdeel van een groot complot", zei hij. Vol gens Jaiswal kan niet worden uitge- vlakbij het epicentum in de provin cie Sichuan, liggen bijna 19.000 mensen onder het puin. Zeker 3600 mensen zijn in de stad om het leven gekomen, aldus het staatspersbureau Xinhua. Tot giste ren waren in Mianyang slechts en kele tientallen mensen levend on der het puin vandaan gehaald. Een andere zwaar getroffen stad is Mianzhu, met ongeveer 500.000 inwoners. Volgens Xinhua zijn daar zeker 2000 mensen omgeko men en liggen er nog bijna 5000 onder het puin. De Chinese premier Wen Jiabao erkende gisteren dat de toestand erger is dan gedacht en dat er sloten dat 'een buitenlandse mo gendheid' (lees: Pakistan) bij de aanslagen betrokken is. De eerste bommen ontploften rond 19.30 uur plaatselijke tijd. De autoriteiten kondigden meteen een terreuralarm af in de hoofd stad New Delhi, het financiële cen trum Mumbai en andere grote ste den. Ook bij vliegvelden en spoor wegstations werd de bewaking ver scherpt. India is sinds 2005 door verschei dene aanslagen getroffen. Vorig jaar kwamen bij twee aanslagen in de zuidelijke stad Hyderabad 43 mensen om het leven. Zeven aan slagen op treinen in Mumbai kost ten in juli 2006 aan bijna tweehon derd mensen het leven. PM Zeven bomaanslagen hebben gis- teren in de Indiase stad Jaipur aan minstens zestig mensen het leven gekost. Zo'n 150 mensen raakten gewond. meer hulp nodig is. „Zolang er ook maar een klein beetje hoop is, zullen we onze inspanningen hon derd maal opvoeren", zei Wen tij dens een bezoek aan de eveneens zwaar gehavende stad Dujiangyan. China heeft ruim 50.000 soldaten gemobiliseerd om te helpen bij de reddingsoperaties. Ongeveer 17.000 soldaten waren gisteren al ter plaatse. Peking heeft 360 miljoen yuan (ruim 33 mil- China zet alles op alles om hulp te bieden aan de inwoners van de door de aardbeving van maan dag getroffen gebieden. Het do dental blijft maar oplopen. joen euro) uitgetrokken voor hulp verlening. Die wordt bemoeilijkt door het slechte weer. Het regent onophoudelijk in het rampgebied. Daardoor is het lastig voor hulpver leners om op alle getroffen plaat sen te komen. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken meldde giste ren dat voor zover bekend ruim dertig Nederlanders in het getrof fen gebied zijn. Het gaat om toeris ten en een aantal studenten. Ze zijn allen ongedeerd en maken het naar omstandigheden goed. pagina 12 en 13: in China is een ramp nu ook een ramp Nederland en Suriname werken vaker samen j PARAMARIBO - Goede betrekkingen tussen Nederland en Suriname blijven een gemeenschappelijk be- j lang. Daarover zijn premier Balken ende en de Surinaamse president Venetiaan het eens tijdens een tweedaags bezoek van de premier j aan het land. Zowel Balkenende j als Venetiaan hecht grote waarde aan een gezamenlijke conferentie over het milieu komende septem ber in Paramaribo. Ook de samen- j werking tussen informatiedien- 5 sten en de luchtvaartbetrekkingen zullen worden geïntensiveerd. VS trekken aanklacht tegen kaper 9/11 in WASHINGTON - De Amerikaanse j militaire aanklagers hebben de ten- lastelegging ingetrokken tegen Mo- j hammed al Qahtani, de vermoede lijke zogeheten twintigste kaper van de terreuraanslagen van 11 sep tember 2001. Dit heeft het Penta- gon gisteren laten weten. Het Amerikaanse ministerie van j Defensie gaf geen nadere verkla- ring voor de stap. De gekozen pro- j cedure geeft overigens de mogelijk- heid de verdachte opnieuw aan te klagen. Bij de aanslagen kwamen j duizenden mensen om het leven, j Libanese leger komt in beweging BEIROET - Het Libanese leger heeft gisteren troepen uitgezonden naar verschillende gebieden van Liba- non. Maandagavond laat kondigde het leger aan de orde in het land te I zullen herstellen, desnoods met ge weld. Gewapende burgers worden i van straat geweerd, zo liet het le- ger weten. Het leger, waarvan het gezag ook door Hezbollah wordt erkend, heeft zich tot dusverre neutraal op- j gesteld in het conflict tussen de Hezbollah- en de regeringsaanhan gers. I DAYTONA BEACH - Een bewoner is zijn huis kwijtgeraakt na een felle bosbrand. De Atlantische kust van de Amerikaanse staat Florida wordt al dagen geteisterd door bosbran den. Gouverneur Charlies Crist heeft de noodtoestand uitgeroepen, waardoor Florida een beroep kan doen op federale middelen en loka le hulpdiensten onder centraal ge zag komen te staan. Ook kan Florida zo nodig hulp van andere staten in roepen. Door de harde wind laaien branden die gedoofd lijken steeds weer op. Minstens drie brandweerlieden zijn gewond geraakt. Burgers probeer den met tuinslangen hun huizen te redden. Tientallen woningen zijn be schadigd. De grootste brand woed de in de plaats Palm Bay. foto Craig Bailey/AP Rust, ruimte en frisse lucht op Ameland! Heeft u ook zo'n zin om er eens even lekker tussenuit te gaan! Op Ameland, ook wel de Waddendiamant genoemd, selecteerden wij voor u het 4-sterren Golden Tulip Resort Noordsee, U boekt nu al een 4-daags all inclusive verblijf in een appartement vanaf slechts 169! Uw ontbijt, lunchpakket, 3-gangendiner en drankjes tijdens het diner zijn dus inbegrepen! Het hotel is gelegen aan de rand van het dorp Nes, op een steenworp afstand van het strand, waar u heerlijk kunt genieten van de duinen, zee en de zilte lucht! Wacht niet langer en boek snel! TIPS VOOR UITSTAPJES Op Ameland hoeft u zich zeker niet te vervelen! In de oude kern van het dorpje Nes vindt u een aantal historische commandeurswoningen en een vrijstaande kerktoren. Het eiland leent zich ook uitstekend voor fiets- en wandeltochten. U kunt elke dag een andere route kiezen door het afwisselende landschap. En wat dacht u van een boottocht naar de Robbenbank! GOLDEN TULIP RESORT NOORDSEE**** U verblijft in het luxueuze 4-sterren Golden Tulip Noordsee. Het hotel beschikt over o.a. een Grand Café, restaurant, overdekt zwembad, sauna en Turks stoombad. Uw appartement is o.a. voorzien van woonkamer met televisie, badkamer met ligbad, en een volledig ingerichte keuken. Naast de appartementen beschikt het hotel ook over kamers. INCLUSIEF: verblijf in een 4-persoons apparte ment op basis van all inclusive, D.w.z, inclusief ontbijtbuffet, lunchpakket, 3-gangendiner/buffet en drankjes (frisdrank, huiswijn, tapbier, koffie en thee) tussen 18.00-22.00 uur. Aankomstdata: maandag en vrijdag van 23/5 t/m 27/10 Mei—juni Juli—augustus September Oktober v.a. v.a. v.a. v.a. App. 3 dgn €175 €185 €175 159 Hotel 3 dgn €199 215 199 199 Prijzen zijn per persoon o.b.v. 4 personen. Res.kosten 15 per boeking (verplicht). Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering en overige reisduren, zie www.kras.nl/17772 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7