Grote onbekende tussen de sterren BenZeker Korlrijk wil contract van Bakx openbreken De allerhoogste spaarrente van Nederland? L_ Dennie le Comte Zeeuws topscorer met 28 voltreffers Clarence Seedorf houdt het voor gezien bij Marco van Basten Woensdag 14 mei 2008 DEN HAAG - KV Kortrijk wil het nog één jaar doorlopende contract van Istvan Bakx per direct open breken. De clubleiding maakte gis teren in een onderhoud met zijn zaakwaarnemer Frank Schouten duidelijk dat het de overeenkomst graag wil opwaarderen en met drie seizoenen verlengen. „Istvan heeft daar zelf wel oren naar", vertelde Schouten gistera vond. „Kortrijk wil na het kam pioenschap nu een aantal stappen zetten. De club moet professione ler worden en het stadion wordt ook uitgebreid. De trainer (Hein Vanhaezebrouck) is lyrisch over Ist van en wil absoluut met hem in de Eerste Klasse spelen. Dit was een gesprek op het sportieve vlak, nu moeten we er ook financieel uitkomen." Hagenaar Schouten is door meer dere Nederlandse en Belgische clubs op de hoogte gebracht van hun interesse voor Bakx. „Maar bij Kortrijk weet Istvan wat hij heeft. De mensen daar zijn heel goed voor hem en geven hem veel ver trouwen. Dat zal hij absoluut laten meewegen bij het maken van zijn keuze." Wanneer Bakx de trainingsstage met de olympische selectie heeft afgesloten gaat hij alles met Schou ten op een rijtje zetten. immm jij v,-; Roy Makaay (rechts) en Istvan Bakx (midden) samen op het trainingsveld! Wie had dat pakweg een jaar geleden kunnen denken? foto Jan Wamelink Foppe de Haan wil zien wat Istvan Bakx in zijn mars heeft. door Barry van der Hooft PAPENDAL - Het gebaar komt van de spits die het snelste doelpunt in de Champions League achter zijn naam heeft staan. Roy Makaay kent zijn rol als routinier en aan voerder bij het olympisch elftal en dus krijgt ook Istvan Bakx tijdens de training een schouderklopje. De Vlissinger glimlacht zoals hij dat deze ochtend in Papendal wel vaker doet. Roy Makaay en Istvan Bakx samen op het trainingsveld! Wie had dat pakweg een jaar geleden kunnen denken? Bakx zelf niet toen hij pre cies twaalf maanden en een dag ge leden op de laatste speeldag van de hoofdklasse B met Hoek ver loor van Quick Boys (2-5). De voet balwereld is echter onvoorspel baar; de ster van vandaag kan mor gen de schlemiel zijn. En de ama teur van toen kan nu uit het niets een jeugdinternational worden. Het is het verhaal van Bakx, die zich dit seizoen bij KV Kortrijk pri ma heeft ontwikkeld en zich zo bij de KNVB in de kijker speelde. „Ik had hem zelf tot vandaag nog niet aan het werk gezien", bekent Foppe de Haan na de training. „Mijn assistent Remy Reynierse heeft Istvan twee keer bij Kortrijk bekeken. Daarna is hij met het schaduwelftal van Hans Schrijver naar Tunesië geweest en ik heb ook nog een neutrale man naar hem laten kijken. Ik zeg niet wie dat is, maar die man heeft wel veel verstand van voetbal. Ze waren al ledrie erg enthousiast over Istvan. Laat hem maar komen, heb ik toen gezegd. Want niet geschoten is altijd mis." De bondscoach kan tijdens de trai ningsstage nu met eigen ogen zien hoe Bakx zich houdt tussen jon gens als Ismail Aissati, Otman Bak- kal, Ryan Donk, Jonathan De Guz man en Luigi Bruins. Voor die jon ge sterren is de Zeeuw een grote onbekende. De Haan: „Hij zal moe ten wennen aan het tempo en de hardheid. Istvan moet het oppik ken en zich optrekken aan de Istvan Bakx: 'Meer dan onwijs mijn best kan ik niet doen' meer ervaren jongens. We zullen deze week zien hoe hij het doet." De Friese coach laat de linksbuiten in het hotel in Papendal deze week een kamer delen met Nordin Amrabat en dat lijkt geen toeval. Want het verhaal van Bakx lijkt veel op dat van Amrabat, die twee jaar geleden nog bij de amateurs van Huizen speelde. Via FC Omni- world kwam hij bij VW terecht en na de zomer speelt hij bij PSV. Net als Bakx volgt Amrabat ook nog een hbo-studie naast het voet ballen. „Het is wel lachen met hem, hij is heel relaxed", weet Bakx na één nachtje op de Velu- we. Na de training krijgt de Vlissinger amper tijd om op adem te komen. De media willen hem graag inter viewen. De camera van Studio Sport wacht al op hem, de microfoon van Langs de lijn is daarna aan de beurt. De vragen worden in rap tempo afgevuurd. Hoe is de eerste training bevallen? „Ik voel spieren die ik nog nooit heb gevoeld", geeft Bakx lachend toe. En kan hij nog één keer vertellen hoe Kor trijk hem heeft ontdekt? Bakx vat het Google-verhaal nog maar eens samen. Droomt hij al van de Olympische Spelen? „Nee. Het is voor mij alle maal nieuw hier. Ik loop nu tus sen jongens die stuk voor stuk op een hoger niveau spelen. Meer dan onwijs mijn best kan ik niet doen." Maar deze week staat hij wel ineens voorzetten te geven op Roy Makaay? Bakx heeft zijn hu* mor niet thuisgelaten. „Ik weet niet wie dat is", lacht hij zijn tan den bloot. En dan, serieus: „Het is natuurlijk bijzonder om met hem op het veld te staan. Ik heb hem de afgelo pen jaren vooral in de Champions League zien spelen en dit seizoen heeft hij met Feyenoord de beker gewonnen. Het is best vreemd om dan ineens samen met hem te trai nen." Maar misschien speelt Bakx vol gend seizoen wel tegen Makaay in de eredivisie. „Er is inderdaad wat interesse van Nederlandse clubs. Ik houd me er nog niet zo mee be zig. Eerst wil ik hier laten zien wat ik kan." r 8enZeker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79