Zeeland Groep jongeren teistert wijk Goes jOHN DEERE, DE NR1 IN GROEN Aanrijden fietser voor hof Lezing over inktvissen in Vismijn Colijnsplaat Multicuitidag op de Hogeschool Zeeland Bond Heemschut ziet het weer helemaal zitten met Britannia Gemeente bestelt vijftien hartapparaten Rondleiding boerderij in 's-Heer Abtskerke pzc Woensdag 14 mei 2008 I 29 Jonge jongens maken Schaepmanstraat en omgeving onveilig. door Luc Oggel GOES - Vernielingen, intimidaties en andere rottigheid, in de Schaep manstraat in de wijk Goese Polder is het de laatste tijd schering en in slag. „Ik heb een bloeddruk van over de tweehonderd door die toe standen", zegt bewoonster Diana van Welbergen. De problemen in het gebied Schaepmanstraat-Cort Van de Lin- denstraat-Troelstralaan-Thorbecke- laan spelen al sinds augustus 2004, maar de afgelopen anderhalf jaar was het vrij rustig. Sinds enkele weken is het echter weer raak, zegt Van Welbergen. De overlast is volgens haar vooral toegenomen door de komst van een speeltuin- tje dat zo'n beetje tegen haar ach tergevel is aangelegd. De gemeente Goes heeft de afgelopen maanden alle speelveldjes in de Goese Pol der aangepakt en ook enkele nieu we aangelegd om de leefbaarheid te vergroten, maar dat lijkt in de Schaepmanstraat averechts te wer ken. „Het is van 's ochtends tot 's avonds laat lawaai. En als je er wat van zegt, word je uitgescholden. Vorige week dinsdag is zelfs gepro beerd om een zware houten paal door mijn ruit te gooien." Van Welbergen (61) zegt ook na mens andere senioren in de straat te spreken. „Maar die durven niks te zeggen, uit angst voor represail les. Ik heb er het meeste last van, omdat ik in een rolstoel zit en daar door meer aan huis ben gehoo fd I11 de Schaepmanstraat en omge- ving in de Goese Polder zorgt een groepje jonge jongens ai eni ge tijd voor overlast, onder meer met vernieling en intimidatie. den." Het gaat volgens Van Welber gen om een groepje van vijf a ze ven jongens, niet ouder dan acht jaar. Behalve schelden en intimide ren richten ze ook vernielingen aan in de buurt. Orthopedago gisch dagcentrum Sint Marie is al meerdere keren mikpunt geweest. „Er zit een golfbeweging in, maar er is inmiddels al voor duizenden euro's schade aangericht", zegt unitmanager Narda Dubbeldam. Van Welbergen vindt dat de ouders van de raddraaiers verant woordelijk zijn voor het gedrag van hun kroost. „Toen mijn man een keer werd uitgescholden door zo'n jongetje, stond zijn moeder er grinnikend een shagje bij te draaien." De buurtbewoonster heeft in het verleden al meerdere brieven geschreven naar de ge meente, naar eigen zeggen zonder resultaat. „'Het wordt geëvalu eerd', hoor je dan. Maar dat is ge woon uitstellen." Ook de politie doet in haar ogen te weinig. „Nu gaat het weer de verkeerde kant op." Burgemeester Dick van der Zaag laat via een woordvoerster weten eerst de resultaten van een gesprek, donderdag, tussen Van Welbergen en wethouder Sophie van 't Westeinde af te wachten. COMPACT TREKKERS 7 TYPES VAN 22 TOT 56 PK Bel of kom langs voor een proefrit O John Deere Dealer professionele tuin- en parkmachines Zeeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581751 oostkapelle - Voor de vijftigste keer deden ze mee aan het ringrijden op Derde Pinksterdag in Oostkapelle: Wim Celdof (m) en Simon Lous (r). En dat was gisteren een huldiging waard. Links op de foto Jan Geldof, die al vorig jaar voor de vijf tigste keer meedeed en nu dus voor de eenenvijftigste keer in Oostkapelle zijn kunsten vertoonde. foto Ruben Oreel colijnsplaat - De Stichting Pro motie Colijnsplaat en Kats (SPCK) houdt vanavond een lezing over inktvissen in de Vismijn in Colijns plaat. Die wordt gegeven door ma rien bioloog Inez Flameling. Dui ker Theo Sparreboom laat onder- waterbeelden zien van inktvissen in de Oosterschelde. De lezing begint om 19.45 uur, toe gang kost 4 euro. Aanmelden via 0113-695554- vlissingen - De Vereniging Inter cultureel Promotieteam (VIP) houdt morgen een Multicuitidag op de Hogeschool Zeeland in Vlis- singen. Doel van de dag is om be zoekers te informeren over diverse landen en culturen. Er zijn ver schillende culturen te zien, te bele ven, te horen en te proeven op de Multicuitidag. De dag is van kwart over een tot zes uur in het gebouw van de hogeschool. den haag - Een 21-jarige man vindt dat hij ongemeen zwaar is gestraft voor het aanrijden van een fietser in Schouwen-Duiven- land. Dat bleek gisteren bij het ge rechtshof in Den Haag, waar de verdachte het vonnis aanvocht. De man voelde zich wel degelijk verantwoordelijk voor het onge luk, waarbij een fietser ernstig ge wond raakte. Maar de straf die de rechtbank hem had opgelegd - een jaar gevangenisstraf en drie jaar rij ontzegging - vond hij veel te hoog. Dat wilde niet zeggen dat hij zich niet enorm schuldig voelde. Het ongeluk gebeurde op 25 juli vorig jaar toen de verdachte na een avondje stappen veel te hard over de Lagezoom in Renesse naar huis reed. De aanklager vroeg het hof de man een werkstraf van 240 uur, een jaar voorwaardelijke celstraf en vier jaar rijontzegging op te leg- info en kaartverkoop op www.scheldejazz.nl Uitspraak over twee weken vlissingen - Een monumentensta tus voor het vermaarde boulevard hotel Britannia in Vlissingen: de Bond Heemschut denkt dat het er nu tóch van gaat komen. Die indruk heeft voorzitter Wil lem Heijbroek overgehouden aan het bezoek van de landelijke Raad van Cultuur, die binnenkort ad vies moet uitbrengen aan minister Plasterk. Behalve het boulevardho tel staan nog vijf gebouwen in Ne derland op de nominatie voor een monumentenstatus. Heemschut en de Stichting Stadsherstel na men de Raadsleden via een ladder mee naar de balkons en mozaïe ken op de eerste verdieping. De he ren waren zeer onder de indruk, meende Heijbroek te hebben ge zien en gehoord. „Ze zeiden dat loost Broks, die het paviljoen in 1954 heeft ontworpen, al lange tijd een ondergewaardeerd architect is. Ook leek het ze zonde als de hotel toren tegen de grond gaat. Ze zei den dat het erbij hoort, dat het één te beschermen ensemble is." THOLEN - De gemeente Tholen be stelt vijftien zogeheten AED-appa- raten en de daarbij behorende bui- tenkasten. Die komen verspreid te hangen door de dorpen. Daarmee volgt het college het advies van de AED-werkgroep, die adviseerde om meer hartapparaten op te han gen in de gemeente. Op dit mo ment hebben de meeste kernen er één. Straks moeten er in heel de gemeente 27 hangen. 's-HEER ABTSKERKE - De boerderij van wijlen Van der Meulen aan de Zuidweg bij 's-Heer Abtskerke is zaterdag het middelpunt van een excursie van heemkundige kring De Bevelanden. Medewerker Chiel lacobusse van stichting Het Zeeuw se Landschap leidt de gasten rond op wat het eerste boerderijreser vaat van Zeeland moet worden. De rondleiding begint om 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77