nieuwe Schouwse rederijkers Variatie in kerk Terneuzen denkt over eigen containerkade Jeugd Natuurwacht op excursie door duinen Yurt bouwen zonder schroeven of spijkers Fietsweekeinde bij Trampolinecentrum Marchingband tweede op internationale strijd Natuurfoto's maken tijdens wandeltocht Leer Bruno Gröning centraal tijdens lezing s PZC Woensdag 14 mei 2008 27 Brouwse Nicolaaskerk podium voor allerlei soorten dans en muziek door Martijn de Koning BROUWERSHAVEN - Dansgroepen, orkesten, koren en organisten ko men dit seizoen op bezoek in de Grote of Nicolaaskerk in Brouwers haven. De kerk, die sinds afgelo pen jaar een gerestaureerde vloer heeft, biedt de bezoeker volgens programmeur Prosper Sevestre een gevarieerder aanbod dan ooit. „Zo kijk ik bijvoorbeeld uit naar het optreden van dansgroep Gaida op 24 mei", geeft Sevestre aan. „Ik hou zelf van Oost-Europese klan ken, dus heb bewust een groep ge zocht die daar iets mee doet." Hij wijst ook op het bezoek van de shanty koren Veers Scheepstuig (28 juni) en het Bruinisser Visserskoor (2 augustus). „Ook vrij ongebruike lijk voor onze kerk." Een publiekstrekker is ook het Oe ral Kozakkenkoor, dat voor de der de keer Brouwershaven aandoet (4 juli). Sevestre noemt ook de seizoensaf sluiter: een dubbelconcert van de Brouwse muziekvereniging Apollo en harmonieorkest Nut Uitspan ning uit Zonnemaire. „Dat belooft iets groots te worden." Daarnaast staan nog veertien op tredens op het programma: barok- ensemble Rocaille, dubbelkwartet Oct-Opus, klarinetorkest Clarinets Unlimited, het Randstedelijk Man nenkoor, het Zeeuws Orkest, orga nisten Rien Balkenende, Henk van Putten, Leon Berben, Chris Bragg (met violiste Emma Jones) en ian van Westenbrugge, het Schouws jeugdorkest, Camerata Trajectina, het Schouws Kamerkoor en bar- bershopkoor Sea Sound Singers. In de kerk zijn ook verschillende wisseltentoonstellingen te zien. ■Pj het complete programma is te vin- den op www.vbmk.nl/nicolaaskerk 'Getalm over WCT slecht voor positie van Terneuzense haven.' TERNEUZEN - Het provinciebestuur moet nog dit jaar de laatste kno pen voor de Westerscheldecontai- nerterminal doorhakken. Gebeurt dat niet, dan zal Terneuzen zelf ini tiatieven nemen om een deepsea- containerterminal te krijgen. Dit stelt burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. Lonink is het bestuurlijk getalm in Middelburg meer dan zat en vreest dat door de weifelachtige houding van de verantwoordelijke gedeputeerden het project hele maal niet meer van de grond komt. „Naar buiten toe heeft het et de schijn van dat de havengede puteerde (Poppelaars), de gedepu teerde van ruimtelijke ordening (Van Waveren) en de economiege deputeerde (Wiersma) die over de WCT-ontwikkeling gaan op één lijn zitten, maar in de uitvoerende zin gebeurt er niets. De gemeen ten - Terneuzen en Vlissingen - en het bedrijfsleven beginnen zich toch grote zorgen te maken. Zee land Seaports wil nog steeds ver der met het project-WCT, omdat het cruciaal is voor de toekomst van de havens, maar dan moet die patstelling toch eens doorbroken worden", zegt Lonink. „Zo niet, dan zullen we als Terneuzen zelf verder initiatieven ontplooien. Thans wordt in het kader van het project nautische toegang Kanaal Gent-Terneuzen de mogelijkheid van de aanleg van een insteekha- ven bij het sluizencomplex onder zocht. In zo'n haven zou ruimte zijn voor aan- en afvoer van contai ners. Willen we in de race blijven dan moeten we containerfacilitei ten hebben in ons havengebied." ZIERIKZEE - De Jeugd Natuur- en Vogelwacht gaat zaterdag op excur sie naar de duinen op Neeltje Jans. Wie mee wil, moet zich om 10.00 uur melden bij Viskwekerij Neel tje Jans, afslag Waterland. Het uitstapje duurt tot 12.00 uur. Alle kinderen zijn welkom, dus niet alleen leden. Meer informatie is te krijgen bij Ine van de Ven via 0111-413407. NIEUWERKERK - Theetuin De Stok roos aan de Krabbenhoekseweg bij Nieuwerkerk houdt zaterdag een workshop 'Yurt bouwen'. In een klein groepje ervaren deelnemers hoe het Mongoolse volk zonder spijkers en schroeven een stevig onderkomen opbouwt. De dag be gint om 10.30 uur. Drank, lunch en barbecue is inbegrepen. Kos ten: 75 euro. Aanmelden kan via 0111-641389 of 06-53442746. WESTENSCHOUWEN - Komend weekeinde staat het Trampoline- centrum Westerschouwen in het teken van fietsen. Zaterdag is de Pa norama Fietsroute te volgen, met prachtige vergezichten over het Schouwse land. De tocht is 33 kilo meter lang. Een dag later staat de Nachtegalen Fietstocht op het pro gramma. Beide tochten kunnen vanaf 11.00 uur de hele dag gere den worden. ZIERIKZEE - De Marchingband Schouwen-Duiveland is maandag tweede geworden tijdens de Inter nationale Mars- 8c Showwedstrij den der Lage Landen in het Bel gische Hamont-Achel. De groep moest alleen El Fuerte uit het Vlaamse Koksijde voor zich dul den. De wedstrijd, met deelne mers uit heel Europa, wordt elke twee jaar gehouden. ZONNEMAIRE - Fotograaf Meindert van Dijk en website Zonnemai- re.eu houden op zaterdag 31 mei een natuurfotowandeltocht in en rond Bommenede. Tijdens de wan deling geeft Van Dijk les in het ma ken van natuurfoto's. Kosten (in clusief lunch): 55 euro. De tocht begint om 10.00 uur bij Landschapscamping Kijkuit aan de Rietdijk. Opgeven is noodzake lijk en kan bij Digna van der Broek via 06-20003780. BURCH-HAAMSTEDE - De Bruno Gröning-Vriendenkring houdt donderdag een lezing over de leer van spiritueel genezer Bruno Grö ning. Die doceerde in het midden van de vorige eeuw over 'genezing langs geestelijke weg'. De lezing is bij familie Van Loenen aan de Ap- pelmeet 59 in Burgh-Haamstede. Aanvang: 19.30 uur. Toegang gratis. ra www.bruno-groening.org Ariene van Westen toont een (school)boek met een afbeelding van een schilderij van Jan Steen: De gekroonde Rederijker. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75