Zeeland Plan opleiding scootmobiel r Gemeente maakt eind aan bestaan van praathuisje 't Sas in Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND 31 36 en 37 'Marokkanen vochten hier' Veteranen boos op Zeeuwse gemeenten Emblemen van auto's gestolen Midlife spit Oud-militairen strijden voor Papoea's in Nieuw-Guinea Woensdag 14 mei 2008 Dijk Oosterschelde is meer dan zomaar een zeewering Tip? redzzee@pzc.nl [Schouwen-Duiveland kwerkt aan provinciaal trainingscentrum. door Ton van den Nouweland zierikzee - Nog dit jaar moet er op Schouwen-Duiveland een per manent trainingscentrum komen voor het rijden met een scootmo biel. De opleiding is bedoeld voor alle Zeeuwen die op zo'n elektri sche driewieler rijden. Dit provinciaal opleidingscentrum wordt voorbereid door de project groep Blijf Mobiel. Hierin werken Veilig Verkeer Nederland (WN), de belangengroepen d'Antilopen en Platform Gehandicapten Schou wen-Duiveland, de gemeente en een rijschoolhouder samen. Mo menteel is de projectgroep op zoek naar een locatie waar zowel binnen als buiten trainingen gege ven kunnen worden. Het trainings centrum gaat van start met vrijwil lige docenten. Maar op termijn moeten dat beroepskrachten dit werk gaan doen. „Binnen nu en een paar jaar wordt een rijbewijs verplicht voor scootmobielen", zegt plaatselijk WN-voorzitter John Prins. „Met dit plan lopen we daarop vooruit." Voor de inrichting van het oplei dingscentrum doet de project groep een beroep op sponsors. Voor de exploitatie wordt subsidie aangevraagd bij provincie en de ge meente Schouwen-Duiveland. „Zo'n opleiding is hard no dig", vindt Prins. „Scootmobie- lers rijden op het trottoir, het fietspad en op de weg. Ze moeten dus alle drie groepen bijhoren de verkeersregels kennen." Prins zou graag zien dat gemeenten de cursus verplicht stellen voor ieder- De Schouwen-Duivelandse pro- jectgroep Blijf Mobiel ijvert voor een permanent trainingscentrum voor het rijden met een scootmo biel. een die een scootmobiel aan vraagt. Jaarlijks belanden 630 scootmobiel- rijders in het ziekenhuis; voor vijf komt alle hulp te laat. Het aantal scootmobielen zal de komende ja ren toenemen van 150.000 tot 600.000 stuks. De lokale WN en vereniging d'An tilopen geven al geruime tijd cur sussen. Gisteren kreeg een groep van vijftien scootmobielers prak tijkles op de achterplaats van de brandweerkazerne in Zierikzee. De cursisten moesten zich - na de ogentest - bekwamen in het achter uitrijden en in het binnenrijden van een rolstoeltaxi. Duderen oefenen met de scootmobiel op de achterplaats van de Zierikzeese brandweer. foto Marijke Folkertsma door Ton van den Nouweland zierikzee - Het praathuisje aan 't Sas in Zierikzee wordt morgen ver wijderd. „jongeren verrichten er handelingen waar wij niet geluk kig mee zijn," zegt wethouder Wij nand Renden. Het praathuisje wordt al geruime tijd niet meer gebruikt door oude ren. In plaats daarvan hebben jon geren er hun intrek genomen. De 'schade daarvan heeft de gemeente al eens hersteld. „Maar nu is de jeugd weer terug. Ze hebben het kotje zwart geschilderd en be plakt." Volgens Renden wordt er in het huisje overnacht. Hij ver moedt dat er ook drugs worden ge bruikt. Het complete praathuisje wordt morgen door een kraan op gepakt en op een vrachtwagen ge zet. In de gemeentelijke werk plaats van Brouwershaven wordt het kotje opgeknapt. Waarschijn lijk wordt het daarna weer als praathuisje gebruikt. Renden wilde gisteren niet zeggen waar dat zal zijn, maar bekend is wel dat een groep ouderen in Brou wershaven zich inzet voor een Ouderen Opvang Plaats. „Ik heb er in de wandelgangen iets over ver nomen, maar officieel weet ik van niets," reageert Adrie Lievense uit Brouwershaven. „Als het waar is, dan is dat goed nieuws voor ons." kapelle - Er vochten in de meida gen van 1940 wel degelijk Marokka nen mee in Zeeland. Dat zegt de 86-jarige A. Cardon uit Goes naar aanleiding van berich ten in de PZC. Hij werkte aan het begin van de oorlog als kapper in het zieken huis in Goes. „Er werd me gevraagd of ik mee wilde helpen gewonde soldaten op te halen die bij Kruiningen had den gevochten. Onder hen waren ook Marokkanen. Historici gin gen er altijd van uit dat Marokka nen die tijdens de oorlog in Zee land verbleven, hier alleen als dwangarbeider waren. tholen - Na Tholen kan ook de ge meente Kapelle een boze brief ver wachten van de Zeeuwse vetera nen. In tegenstelling tot de meeste Zeeuwse gemeenten weigeren die twee subsidie te verlenen aan de provinciale veteranendag. „Het gaat ons echt niet om die honderd euro", licht burgemeester Siebe Kramer toe. „Maar een Zeeuwse veteranendag vinden wij overbo dig. In Den Haag is er een landelij ke dag voor veteranen, die de eer ste keer wellicht nog geen succes was, maar in onze ogen een kans verdient." Veteraan Gilles de Kok kan het niet begrijpen. Hij is nog steeds verbolgen over de weigering van Tholen. Eigenlijk is de Tholenaar de laatste weken alleen maar bozer geworden, omdat de gemeente wel andere subsidies verstrekt. Zo las hij dat ze driehonderd euro geeft aan een club die een reis van Lodewijk Napoleon door Brabant en Zeeland gaat naspelen. Nu mis gunt De Kok naar eigen zeggen niemand subsidie. „Maar we zijn wel verbijsterd dat er voor ons ve teranen dan geen 250 euro kan worden vrijgemaakt." oud-vossemeer - In Oud-Vosse- meer zijn tijdens de pinksterdagen zo'n dertig emblemen van auto's gestolen. Het ging om verschillen de merken. De politie ontving enkele meldin gen, maar geen aangiften. Die wil ze wel, zodat de zaak onderzocht kan worden. Daarom heeft ze gisteren aangifte formulieren verspreid onder zo veel mogelijke gedupeerden. Kort daarna waren de eerste aangiften ®SfeÉ8 Tip? redactie@pzcnl Tjahij is geen twintig meer, die collega. Het is weer eens in zijn rug geschoten en sindsdien zie je hem als een kromgetrokken eeu- weling over de werkvloer schuife len. De midlife spit heeft dan wel weer zijn voordelen. Iedereen is begaan met hem, vooral de vrou welijke collega's. De patiënt vlijt zich dan ook gretig in de warme deken van feminiene compassie. Thuis liggen de zaken net even iets anders. Nu hij zich weer enigszins verticaal door het le ven beweegt, kan-ie best bood schappen halen. Vindt zijn lief hebbende vrouw: „Want zo'n winkelwagentje rijdt net zo goed als een rollator!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73