Seedorf: 'Hij Pieter Israel kan het karwei net niet afmaken in Ronde van Axel Koster is 'niet bezig' met belangstelling FC Twente na 'Negen keer goud nodig' 40 I Woensdag 14 mei 2008 PZC Wielrenner uit Kruiningen wordt in slotronde achterhaald. door Koen de Vries AXEL - Pieter Israel was gisteren de eerste en de laatste aanvaller in de wielerronde van Axel. De aanvals lust leverde hem echter niet de overwinning. Die ging naar Peter van Agtmaal uit Huijbergen, die de tempobeul uit Kruiningen in de slotronde achterhaalde en hem in de laatste meters versloeg. Daarmee besloot Van Agtmaal (26) een succesvol lang pinkster- weekeinde. Na vier wedstrijden op rij, de Ronde van Middën-Bra- bant, de Ronde van Oudenbosch, het districtskampioenschap en de Ronde van Axel, kon hij twee ze ges op zijn palmares bijschrijven. Johnny Hoogerland uit Yerseke won de eerste twee wedstrijden, Van Agtmaal de laatste twee. „In het begin had ik het zwaar", er kende Peter van Agtmaal die kort geleden ook al de Ronde van Yerse ke op zijn naam schreef „Die eer dere drie wedstrijden voelde ik be hoorlijk in de benen." Het beteken de niet dat hij die benen stilhield. De West-Brabander die de wieler sport de afgelopen jaren semi-pro- fessioneel beoefende maar dit sei zoen een stapje terug moest doen, was de eerste die Pieter Israel ach terhaalde. De Kruininger was na een valpartij in de eerste ronde weggesprongen en werd pas na ze ven ronden van twee kilometers elk teruggepakt. Israel en Van Agtmaal bleven even op kop en werden toen bijgehaald door het kwartet Johnny van der Klooster (Lewedorp), Davy Jaspers (Sint Willebrord), de Engelsman Tobyn Horton en de Belg Koen Vandevelde. Het bleek de beslissende slag. Ach ter het zestal wisselden de posities weliswaar constant, de achter stand werd steeds groter. Pas veer tig kilometers later werd de wed strijd weer spannend, toen het zes- m Wielrenner Pieter Israel is dicht bij de eindzege in de Ronde van Axel. In de laatste ronde wordt hij echter achterhaald door Peter van Agtmaal, die ook wint. tal de finish in zicht kreeg. Van der Klooster deed de eerste uitval- spoging, waarna het demarrages re gende. Niemand kwam weg, tot dat Pieter Israel twee ronden voor het eind wegreed. Het was overdui delijk op zijn tandvlees, maar om dat niemand hem wilde terugha len, sloeg hij toch een gat. In de laatste ronde kon alleen Van Agt maal de bres nog dichten. Hij ach terhaalde Israel, reed even samen en fietste hem in het zicht van de finish uit het wiel. „Het was een ideale groep die weg reed", keek Peter van Agtmaal te rug. „Israël is een tempobeul, die Engelsman was ongelooflijk sterk en Van der Klooster en" Jaspers" kunnen ook heel hard rijden. Geen wonder dat het gat steeds groter werd." Ronde van Axel. 80 kilometer: 1. Peter van Agtmaal (Huijbergen), 2. Pieter Israel (Kruiningen), 3. Tobyn Horton (Enge land), 4. Coen Vandevelde (België), 5. Joh nny van der Klooster (Lewedorp), 6. Davy Jaspers (Sint Willebrord), 7. Martijn Sim ons (Roosendaal), 8. Boudewijn de Graaff (Rotterdam), 9. Niek Rentmeester (Goes), 10. Sander Stiegelis (Sluiskil). Play-offs krijgen pikant einde door interesse van rivaal voor Koster. AMSTERDAM - Ajax-trainer Adrie Koster is 'niet bezig' met de belang stelling van FC Twente. De club uit Enschede ziet in Koster een op volger van de naar Schalke 04 ver trekkende Fred Rutten. De interes se van Twente voor de interim-trai ner van Ajax is pikant, omdat zon dag de return in de play-offs op het programma staat. Daarin moet Ajax in de Arena een 2-1-achter- stand ongedaan zien te maken om de voorronde van de Champions League te bereiken. De belangstelling van Twente voor de Zierikzeeënaar is al enige we ken oud, al is hij in Enschede niet de enige kandidaat. Ook andere clubs azen op de trainer van Ajax. De 53-jarige Zeeuw is naar eigen zeggen echter 'niet bezig' met de belangstelling. „Ik concentreer me op de laatste wedstrijd met Ajax." Koster kwam dit seizoen als trai ner van Jong Ajax naar Amster dam. Nadat hoofdtrainer Henk ten Cate in oktober assistent was ge worden bij Chelsea, nam Koster het roer van het eerste elftal over. Hij heeft een contract tot 2009. Mocht een overgang naar Ensche de concreet worden, dan is het de vraag of Ajax hem laat gaan. Waar de inmiddels opgestapte technisch directeur Martin van Geel aan Kos ter in januari al groen licht had ge geven voor een functie als assis tent bij PSV in het seizoen 2007-2008, stak de nieuwe techni- Adrie Koster is in beeld om trai ner van FC Twente te worden. De oefenmeester uit Zierikzee speelt met Ajax in de finale van de play-offs juist tegen die ploeg. Adrie Koster sche baas Marco van Basten daar een stokje voor. Hij vond dat Jong Ajax gebaat was bij Kosters erva ring. Op grond van dat argument kan Van Basten een overgang naar TWente opnieuw verbieden. Kos ter: „Ik heb geen clausule in mijn contract die me de mogelijkheid geeft mijn verbintenis met Ajax te beëindigen om hoofdtrainer te worden bij een andere club." Succesvolste clubspeler van Nederland wil niet verder met Van Basten. door Dick Sintenie DEN HAAG - Het officieuze start schot voor Euro 2008 heeft geklon ken. Clarence Seedorf nam het pis tool in Milaan ter hand: hij gaat niet mee naar het EK. Seedorf is na Mark van Bommel de tweede international die het vertrouwen opzegt in bondscoach Marco van Basten. „Hij moet me gewoon niet, klaar", zegt de middenvelder van AC Milan vandaag in het weekblad Voetbal International. Van Bommel wil na het toernooi graag terugkeren in Oranje en ook de 32-jarige Seedorf (87 interlands, elf doelpunten) hoopt op een doorstart onder de nieuwe bond- strainer Bert van Marwijk. Het is overigens maar de vraag of Seedorf wel een plaats zouden heb ben gekregen in de 23-koppige EK-selectie. De succesvolste Neder landse clubvoetballer werd ruim twee jaar genegeerd door de bondscoach en ook sinds zijn ren tree in het Nederlands elftal in no vember 2006 bleef zijn aandeel in de duels die er toe deden beperkt tot een paar speelminuten. Hij noemde zijn rol binnen de na tionale ploeg eind vorig jaar een 'veredelde bijrol'. „Het is elke keer weer moeilijk als je hoort dat je niet speelt. Ik vind mijn rol niet leuk, maar ik zal de coach blijven steunen. Als ik het gevoel zou heb ben dat ik niet serieus word geno men, stond ik hier niet." Toen was Seedorf er nog van over tuigd dat het een kwestie van tijd zou zijn eer Van Basten hem het vertrouwen zou geven. „Er zullen meer speelminuten voor mij ko men. Ik ben er tweeënhalf jaar niet bij geweest. Je kunt niet ver wachten dat ik dan van het ene op het andere moment Van Bastens favoriete speler ben. Het duurt even voordat hij weet wat hij aan me heeft, maar ik hoop dat het niet te lang duurt voor ik in zijn plaatje pas." Vreemd, de man die met drie ver schillende clubs - Ajax, Real Ma drid, AC Milan - de Champions League won, werd door de Neder landse bondscoaches, of die nou Guus Hiddink, Frank Rijkaard, Louis van Gaal, Dick Advocaat of Marco van Basten heetten, nooit tot vaandeldrager van Oranje be noemd. Hoe het 'plaatje' er ook uitzag, Seedorf paste er vrijwel nooit in. Van Basten gaf de voorkeur aan de jongere garde: Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart en Robin van Persie. Of hij ruimde op het mid denveld een plaats in voor Ryan Babel of Ibrahim Afellay. Het ge duld van Seedorf bleek eindig en dat verleidde hem tot de uit spraak: „Je geeft en je geeft, maar je krijgt er niets voor terug." Van Basten counterde vilein: „Cla rence is een fijne jongen, een goeie gozer, hij vraagt alleen veel aandacht." En een stuk minder vilein: „Ik vind "Clarence een goede voetbal ler, maar ook weer niet zo goed dat ik een heel elftal om hem heen zou bouwen." 'Ik vind Clarence ook weer niet zo goed dat ik een elftal om hem heen zou bouwen' Clarence Seedorf heeft een droom: hij wil ooit een prijs winnen met het Nederlands elftal. Maar zijn verstand zegt hem nu, na enige maanden bedenktijd, dat ook het EK 2008 niet zijn toernooi zal wor den. Niet onder de huidige om standigheden, niet met deze bondscoach. „Hij moet me ge woon niet, klaar." Clarence Seedorf Geboren: 1 april 1976 in Para maribo. - Debuut in Oranje: 14-12-94, Nederland - Luxemburg (5-0). Laatste wedstrijd in Oranje: 26-03-2008, Oostenrijk - Ne derland (3-4). Aantal interlands: 87. Aantal interlanddoelpunten: 11. - Belangrijkste prijzen: vier keer winnaar Champions Lea gue (Ajax/1995, Real Madrid/1998, AC Milan/2003, AC Milan/2007), winnaar we reldbeker (Real Madrid/1998, AC Milan/2007), vier landsti tels (Ajax/1994 en 1995, Real Madrid/1997, AC Milan/2004), twee nationale bekers (Ajax/1993, AC Milan/2003). Charles van Commenée legt de lat hoog voor de Spelen in Peking. ARNHEM - Als de Nederlandse equipe bij de Olympische Spelen in Peking de doelstelling wil reali seren, moet ze boven zichzelf uit stijgen. Dat zei gisteravond chef de mission Charles van Commenée, bij een presentatie op de algemene vergadering van sportkoepel NOCNSF. Oranje streeft naar een positie bij de beste tien in het landenklasse- ment. Daarvoor zijn, waarschijn lijk, negen gouden medailles no dig. „In onze ploeg zitten slechts vijf wereldkampioenen", zegt Van Commenée. „Er moet daarom een schepje bovenop." De wereldkam pioenen zijn de hockeyvrouwen, de springruiters, Marianne Vos, Anky van Grunsven en Ruben Houkes. Van Commenée, die in totaal 27 medailles nodig denkt te hebben, ziet wel voldoende kanshebbers. Bij het wielrennen 9, bij de judo ka's 7, bij het zwemmen 5, bij de watersport 4 en op de hippische onderdelen 3. Dat de Nederlandse formatie wat kleiner gaat uitvallen dan aanvan kelijk gehoopt, vervult Van Com menée niet met zorg. Het gaat om de kwaliteit, niet om de kwanti teit. „De omvang zegt niet veel over het eindresultaat." In de laat ste dertig jaar stond Oranje slechts één keer bij de top tien. In Sydney 2000 werd Oranje achtste in het eindklassement. UT WSXh- I AUTOSPORT Heikenszand. Pinksterrit. A-klasse: 1. Jo Wouters (Oost-Souburg) 141, 2. John Terpstra (Vlissingen) 166, 3. Marlies van Nieuwenhuizen (Kruiningen) 228, 4. Bram Wouters (Oost-Souburg) 230, 5. Leo Wouters (Vlissingen) 232. B-klasse: 1. M. Kleiberg (Ter- neuzen) 342. C-klasse: 1A. Houterman (Mid delburg) 190, 2. M. van Kruiningen (Kruinin gen) 212, 3. B v.d. Ent (Vlissingen) 220, 4. J. Elenbaas ('s-Gravenpolder) 268, 5. R. Hermans (Ossendrecht) 276. p- BADMINTON Jakarta. WK teams, Uber Cup, vrouwen. Achtste finales: Nederland - Nieuw-Zeeland 3-0. Yao - Hindley 21-10 21-12, Meulendijks - Chan 21-19 21-10, De Wit - Jonggowisastro 21-18 21-15. Kwartfinale (vandaag): Neder- land-China. BASKETBAL New York. NBA, play-offs. Eastern Conferen ce, tweede ronde: Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 88-77. Stand best-of-seven: 2-2. DUIVENSPORT Concours Mantes la Jolie: Rayon 1: 1. I. Den Dekker (1226 m/m), 2. P. de Smet, 3. J. de Smet, 4,8. M. de Poorter, 5,9. E. de Wever, 6. Sarie von Hout, 7. R. van Hee, 10. H. Mookhoek&Zn. Rayon 2: 1. comb. Roegiest/de Visser (100 m/m), 2. comb. Delzenne/Verpoorte, 3,5. gebr. Scheele, 4. Th. Van Zeele, 6. O. Haers, 7. J. Hageman, 8. PP. De Poorter, 9. D. Bareman, 10. comb. A. Bouchaut&Zn. Rayon 3: 1,3,5. gebr. van Beve- ren (1182 m/m), 2. K. Vergauwen, 4. C. Dehul- sters, 6. W. Bogaart, 7. P. d'Hondt, 8. A. Thijs&Zn, 9. mevr. de Waal, 10. Th. Casteels. Rayon 4: 1. T. Kapoen (1185 m/m), 2. L. Goe- degebure, 3. R. clement, 4. F. de Kraker, 5. M. Verwei-Filius, 6,8,9,10. comb. R&L. Traas, 7. C. Hermes&Zn. Rayon 5: 1. A. van Stee (1159 m/m), 2. K. Niemeijer, 3,9. P. Zuijdweg, 4. J. Bras, 5,6. F. Grootjans&Zn, 7. comb, van Hijfte, 8. P. Neels, 10. C. Zegers. Rayon 6: 1,7. A. Ha- vermans (1151 m/m), 2,4. C. v.d. Kamp, 3. J. de Graaf, 5. H. v.d. Maas, 6. R. Fonteyne, 8. D. Vaders, 9. M. Laban, 10. C. van Dijke. Rayon 7: 1,2. H. Melis (1223 m/m), 3. K. Kwekkeboom, 4. L. Dingemanse, 5. W. Verstraate, 6. JP. Hengst, 7. comb. J&K. van Belzen, 8. J. de Wit te, 9. J. Wanjon, 10. C. Schroevers. Provin ciaal: 1. I. den Dekker, 2,3. H. Melis, 4. P. de Smet, 5. K. Kwekkeboom, 6. J. de Smet, 7. L. Dingemanse, 8. W. Verstraate, 9. JP. Hengst, 10. comb. J&K. van Belzen. GOLF Axel. Int. Pinksterwedstrijd: 1. Team Adri Boddaert (Sint Jansteen), Theo Pieters (Loke ren), Wilma Schouten (Hulst). 2. Team Sander Risseeuw (Spui), Paul Maes (Waasmunster), Jeanine Plasschaert (Sluis), Marlies Boddaert (Sint Jansteen). 3. Team Gerard Puylaert (Hulst), Theo Plasschaert (Sluis), Bill Jones (Lo keren), Greet Schelfaut (Belsele). O WIELRENNEN Ronde van Italië, vierde etappe Pizzo Cala- bro - Catanzaro-Lungomare: 1. Cavendish (GBr) 183 km in 4.49.09 (37,558 km/uur), 2. Förster (Dui), 3. Bennati (Ita), 4. Bazajev (Kaz), 5. Lorenzetto (Ita), 6. Zabel (Dui), 7. McEwen (Aus), 8. Martin (Dui), 9. Bettini (Ita), 10. Fer nandez (Spa); 50. Eltink, 53. Löwik, 82. Engels, 154. De Groot 6.39. Algemeen klassement: 1. Pellizotti (Ita) 16.41.26, 2. Vande Velde (VSt) 0.01, 3. Di Luca (Ita) 0.07, 4. Possoni (Ita) 0.08, 5. Nibali (Ita), 6. Sörensen (Den) 0.17, 7. Sioetsoe (WRu) 0.18, 8. Savoldelli (Ita) 0.19, 9. Noè (Ita) 0.22, 10. Bennati 0.24; 98. Engels 6.15, 99. Eltink 6.32, 121. Löwik 11.51, 185. De Groot 27.11. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70