Wagenbouwers verliezen geduld Ongeval als massavermaak Informatie over Hulst Noord Terminal Valuepark Terneuzen staat op de rails z PZC Woensdag 14 mei 2008 29 Clubs gedupeerd door uitblijven bouwlocatie carnavalswagens. door Sheila van Doorsselaer HEIKANT - Voor de elf gedupeerde bouwers van carnavalswagens van de eind januari afgebrande bouw loods in Heikant begint de tijd te dringen. De gemeente Hulst be loofde hen maanden geleden een alternatief onderkomen, maar de bouwclubs kunnen nog steeds ner gens terecht. Kortsluiting in een lamp verwoest- Bestuurder van te water geraakte auto in ziekenhuis overleden door Henk Postma MIDDELBURG - Het publiek toont nauwelijks nog respect voor slacht offers van ongelukken. Dat conclu deren hulpverleners die maandag in Middelburg een man probeer den te redden uit een te water ge raakte auto. Het massaal op de Kinderdijk te hoop gelopen publiek filmde en fo tografeerde als een bezetene toen brandweerduikers de automobilist in kritieke toestand boven water haalden. Het slachtoffer, een 65-ja- rige man uit Vlissingen, overleed 'sterochtend in het ziekenhuis, de achttien minuten die verstre- alvorens hulpverleners hem het wrak konden halen, nde een grote menigte toe. n drongen naar voren. Ze fil eerden en filmden alsof het te enkele dagen voor het carnavals feest de bouwloods aan de Magda- lenastraat. Daarbij gingen negen van de elf praalwagens verloren. De wagenbouwers willen tijdens carnaval 2009 weer in vol ornaat aanwezig zijn en na de zomerva kantie beginnen de wagenbou wers traditioneel aan de praalwa gens voor het volgende carnavals feest. Maar dan moet er wel een nieuw onderkomen zijn om te bouwen en daar is nog geen spra ke van. De Hulster wethouder Frans de Vries liet kort na carnaval weten om massavermaak ging. De man was minuten eerder het water in gereden. Een omstander, twee poli tieagenten en daarna nog een dui ker sprongen meteen de gracht in om hulp te bieden. Omdat de auto ondersteboven lag, moesten ze hun pogingen staken. Pas nadat brandweerduikers waren gearri veerd, kon het slachtoffer uit het wrak worden gehaald. Brandweercommandant Erwin Broers ergerde zich mateloos aan de ongegeneerde jacht van omstan ders naar beelden van andermans leed. „Het komt steeds vaker voor dat mensen ons daarmee voor de voeten lopen. Je verzoekt die men sen achteruit te gaan. Maar je draait je rug om en ze zijn weer te rug. Hun foto's en filmpjes staan Hulpverleners worden steeds va- ker in hun werk gehinderd door omstanders die ongegeneerd ja gen op schokkende beelden van menselijk leed. dat hij er alles voor in het werk zou stellen om de bouwclubs aan een alternatief onderkomen te hel pen. Kort daarna meldde hij met de eigenaar van een loods in ge sprek te zijn, die zijn eigendom ter beschikking wilde stellen aan de bouwers. Maanden later is het ech ter nog steeds niet rond en de clubs worden wat ongeduldig. Hoe- De bouwclubs die hun loods in ja- nuari zagen afbranden, raken on gedurig. De gemeente heeft nog steeds geen nieuwe loods voor de wagenbouwers gevonden. vaak al op het internet, nog voor dat we terug zijn in de kazerne." En wat misschien nog wel het meest zorgelijk is: „Ook maandag zag je weer dat ouders gezellig met hun kindertjes naar een levenloos, of gehavend lichaam komen kij ken." Dat het op de Kinderdijk meteen al zwart zag van de mensen, kwam volgens de politie Zeeland niet alleen door alle moderne com municatiemiddelen. „Er snelden veel hulpverleningsvoertuigen heen. Dat trekt aandacht", zegt woordvoerder Alwin Don. Brand weerwagens, een helikopter, ambu lances, politieauto's, een ladderwa gen, een kraan... somt hij op. Maar ook hem zou het een lief ding waard zijn wanneer het pu bliek zich terughoudender ge draagt. „Mensen dringen vrij bru taal door de afrastering heen. Die moet je dan steeds weer terugstu ren. Alleen een lint spannen, blijkt niet meer voldoende." wel de gemeente uiteindelijk nog zo'n drie maanden respijt heeft, zijn er al bouwers die klem zitten. „Het zijn de clubs die praalwagens of delen elders inkopen en die de ze nu nergens kunnen stallen. De verkopers kunnen de wagens niet oneindig lang in bewaring hou den, want zij hebben die ruimte nodig voor hun eigen nieuwe wa gens", zegt Angelo de Brouwer van De Bochtverkes uit Heikant. „Er zijn al heel wat mailtjes rich ting de gemeente gegaan om te vragen hoe het zit en we hebben maüs met excuses teruggekregen. Dat is netjes, maar ondertussen hebben we nog geen nieuw onder komen. Er zitten blijkbaar toch meer haken en ogen aan het toe wijzen van een loods voor de bouw van praalwagens. Verzeke ringstechnisch komt daar immers heel wat bij kijken." Wethouder De Vries zit met de si tuatie in zijn maag. „We werken er hard aan om het rond te krijgen. Ik durf geen datum meer te noe men, maar geloof mij maar als ik zeg dat ik ontzettend opgelucht zal zijn als ik de bouwers het ver lossende nieuws kan brengen." Bijeenkomst op stadhuis over nieuw bestemmingsplan. HULST - De gemeente houdt don derdag 22 mei in het stadskantoor in Hulst een informatieavond over het ontwerp bestemmingsplan Hulst Noord. Doel van het bestem mingsplan is om de huidige be stemmingsplannen voor de wij ken Tivoli, Dullaert-polder, Hoog- huis, Carmel, Nieuw Hulst en Moerschans te actualiseren. Belangstellenden kunnen van 18.30 tot 21.00 uur terecht om zich te laten informeren over het ont werp bestemmingsplan. Er is ook gelegenheid tot het stellen van vra gen. Nieuwe ruimtelijke ontwikkelin gen waar nog geen planologische zekerheid over bestaat, zijn niet op genomen in het zogeheten consoli derende bestemmingsplan. Het ontwerp ligt tot en met 25 juni voor iedereen ter inzage op het stadskantoor en wel bij de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling. Het plan staat ook op de website www.gemeentehulst.nl. HOEK - Valuepark Terneuzen, het bedrijventer rein op de Mosselbanken is sinds gisteren ook be reikbaar voor goederenvervoer per spoor. Top man Hans Jörg Bertschi van het gelijknamige Zwitserse bedrijf opende de nieuwe treintermi- nal door de eerste container op de trein te zet ten. Bertschi AG gaat de terminal gebruiken om zowel grondstoffen als eindproducten voor Dow Terneuzen en andere regionale klanten aan en af te voeren. Hiervoor gaat er voorlopig één trein per dag van en naar het Duitse vervoersknoop punt Ludwigshafen. foto Wim Kooijman info en kaartverkoop op www.scheldejazz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67