Zeeland een natuurlijk corset straanüf protest Terneuzen moet inzetten op het binnenhalen van hho-opleidingen Cafeight speelt in wedstrijd 'De week doormidden zagen is er hier niet bij, er gebeurt zoveel, de dagen vliegen voorbij.' Haring happen voor de Sint Terneuzenaar mishandeld "7 Tragel 2P2C Woensdag 14 mei 2008 27 Tragel heeft diverse vacatures: Zandberg wil aandacht voor hardrijders en verkeersonveiligheid. zandberg - Het buurtschap Zand berg bij Graauw doet woensdag 28 mei voor de eerste keer mee aan de Nationale Straatspeeldag. De be woners willen op deze manier aan dacht vragen voor de zeer verkeers- onveilige situatie in de kern. Zandberg strijdt al jaren voor maat regelen die voorkomen dat auto mobilisten met een noodgang door het buurtschap rijden. In een jaar tijd gebeurden er in het buurt schap twee verkeersongevallen en er worden ook geregeld huisdieren aangereden. Ouders durven hur kinderen amper buiten te later spelen. Aangezien de Nationale Straat speeldag (een initiatief van ver keersveiligheidsorganisatie 3VO) is opgezet zodat kinderen een keer per jaar kunnen protesteren tegen de gevaren in hun straat, sluit Zandberg zich hier graag bij aan. De Zandbergsestraat wordt die middag afgesloten voor het ver keer en de kinderen uit het buurt schap kunnen de hele middag naar believen veilig spelletjes doen en zich voor een keer uitleven mid den op straat. hulst - Burgers, bobo's, boeren en buitenlui kunnen dinsdagavond 3 juni voor het goede doel de tan den zetten in een Hollandse nieu we tijdens de jaarlijkse Hulster Ha ringparty. Van de opbrengst wordt de sinterklaasintocht bekostigd. Het haring happen wordt gehou den in hotel restaurant De Koren beurs en begint om 17.30 uur. De eerste haring is gereserveerd voor de Hulster loco-burgemeester Frans de Vries. De Hulster haringparty wordt dit jaar voor de vierde maal op rij ge houden en is uitgegroeid tot een lokale 'happening' van formaat waarbij de vis ook vooral goed zwemt. Ook de baropbrengst gaat naar het goede doel. Wellicht trekt de Sint dit jaar niet met een witte schimmel, maar met een witte li mousine door de Hulster binnen stad. Kaarten voor de haringparty zijn te koop bij De Korenbeurs. TERNEUZEN - Een 51-jarige Terneu zenaar is in de nacht van zondag op maandag in de Guido Gezelle- straat overvallen door drie jongens en beroofd van zijn portefeuille en portemonnee. Het drietal mishan delde de man en gooide hem op de grond. Ze verdwenen met hun buit in een brandgang. De drie jon gens waren allemaal ongeveer 1,70 meter lang, één had een Antilli- aans uiterlijk, de andere een Noord-Afrikaans uiterlijk en de derde was blank. www.tragel.nl Stichting assistent begeleiders en begeleiders, algemeen huishoudelijke hulpen en vakantiemedewerkers Alle functies zijn gericht op het bieden van zorg, begeleiding en ondersteuning aan mensen met een matige tot ernstig verstandelijke beperking. Als je bij onze cliënten en de organisatie past, kun je kiezen uit diverse mogelijkheden, qua locatie (in heel Zeeuws-Vlaanderen) én qua uren (diverse dienstverbanden). Kijk op onze website voor meer informatie over de functies en stel je aan vullende vragen aan de medewerkers van de dienst P&O tel: 0115 - 685540 E-mail: personeelszaken@tragel.nl Tragel biedt cliënten perspectief, jij ook? Werkverkeer van Dow in westelijke richting gaat over de Savoyaardsweg. de Braakmanweg voor doorgaand verkeer zouden worden afgeslo ten. Dow en de Valueparkbedrij- ven zouden de beschikking krij gen over een weg die alleen in het geval van calamiteiten gebruikt zou kunnen worden. Provincie, ge meente Terneuzen, waterschap en Dow werden het echter niet eens over een tracé en de uitvoering van zo'n weg. De rampspoedweg werd vervol gens een calamiteiten-plusweg, een normale verbinding die echter alleen bij incidenten gebruikt mocht worden. Kosten 1,8 miljoen euro. Daar voelde de Terneuzense verkeerswethouder Co van Schaik niets voor. Vervolgens claimde Dow - lettend op de toename van het verkeer van en naar het Value- park - een echte westelijke ontslui- tingsweg. Van Schaik vond dat op zich te begrijpen, maar stelde dat het dan niet langer ging om de aan leg van een calamiteitenweg. Ook al, omdat de kosten voor een gewo- foto's Wim Kooyman ne, aan alle verkeerseisen voldoen de, ontsluitingsroute in de miljoe nen lopen. Reden voor de Terneu zense raad om na jaren gesteggel over een 'rampweg', het provincie bestuur te vragen hoe de fabrieks terreinen in de (nabije) toekomst het best worden ontsloten. De provincie is nu aan zet. door Eugene Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu zen moeten proberen een aantal hbo-opleidingen binnen de ge meentegrenzen te krijgen. Daar voor pleit raadslid Gijs van den Berg (PvdA). Op dit moment loopt de campagne 'Uw nieuwe toekomst' om Zeeuws-Vlaanderen te promoten. Van den Berg wijst erop dat bijna elke plaats of streek zichzelf promoot, zodat het resul taat wel eens tegen kan vallen. Vol gens hem blijkt uit onderzoek dat een stad pas echt als stad wordt ge zien als er een volwaardige hbo-op- leiding is. Terneuzen kent nu slechts één volledige heao-oplei- ding voor deeltijdonderwijs. De nieuwe activiteiten in de Kanaalzo ne, zoals het Ricas, het Biopark en glastuinbouw en ook de bestaande chemische activiteiten moeten vol gens Van den Berg mogelijkheden bieden om een aantal hbo-oplei dingen in Terneuzen binnen te ha len. Misschien dat hbo-studenten na hun studie dan een toekomst zien in Terneuzen, denkt Van den Berg. HULST - De band Cafeight uit Hulst doet mee aan de negende voorronde voor de regio Zuid-Holland/Zeeland van de grootste coverbandcompetitie in Nederland, 'Clash of the Cover Bands'. De groep bindt vrijdag de strijd aan met vier andere cover bands. De voorronde is in Plan C in Rotterdam. De band gekozen door de vakjury en de band met de meeste pu- blieksstemmen gaan door naar de kwartfinales. Vanaf de kwartfina les wordt van alle deelnemers een live-registratie gemaakt. Elke band krijgt een eigen single in 'The Clash Hitlijst' op www.dommelschclashofthecover- bands.nl waarop gratis gestemd worden. band van de single met de stemmen wint 'The Clash Award 2008', die wordt uit- tijdens de landelijke finale, band speelt bovendien op LIVE 2009' in Amster-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65