Zeeland PZC Terneuzen denkt aan eigen kade 'Waterdunen is een verantwoord project' Ouders en bestuur Europaschool blijven strijden voor voortbestaan Ruim tweeduizend handtekeningen voor brede school Oostburg c 'ïffN H{[ TL wMwenr"# ZEEUWS-VLAANDEREN 31 25 36 en 37 BI 9ms^ Oud-militairen strijden voor Papoea's in Nieuw-Guinea Woensdag 14 mei 2008 Dijk Oosterschelde is meer dan zomaar een zeewering Tip? redtern@pzc.nl Getalm over WCT slecht voor positie van Terneuzense haven. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het provinciebestuur moet nog dit jaar de laatste kno pen voor de Westerscheldecontai- nerterminal doorhakken. Gebeurt dat niet, dan zal Terneuzen zelf ini tiatieven nemen om een deepsea- containerterminal te krijgen. Dit stelt burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. Lonink is het bestuurlijk getalm in Middelburg meer dan zat en vreest dat door de weifelachtige houding van de verantwoordelijke gedeputeerden het project hele maal niet meer van de grond komt. „Naar buiten toe heeft het er de schijn van dat de havengedeputeer de (Poppelaars), de RO-gedepu teerde (Van Waveren) en de econo miegedeputeerde (Wiersma) die over de WCT-ontwikkeling gaan op één lijn zitten, maar in de uit voerende zin gebeurt er niets. De gemeenten - Terneuzen en Vlissin- gen - en het bedrijfsleven begin nen zich toch grote zorgen te ma ken. Zeeland Seaports wil nog steeds verder met het pro- ject-WCT, omdat het cruciaal is voor de toekomst van de havens, maar dan moet die patstelling toch eens doorbroken worden", zegt Lo nink. „Zo niet, dan zullen we als Terneuzen zelf verder initiatieven ontplooien. Op dit moment wordt 1^ Impasse rond WCT-dossier moet worden doorbroken. Zo niet, dan wil Terneuzen verder met plan ontwikkeling voor een eigen con- tainerterminal bij de zeesluis. in het kader van het project nau tische toegang Kanaal Gent-Ter- neuzen de mogelijkheid van de aanleg van een insteekhaven bij het sluizencomplex onderzocht. In zo'n haven zou ruimte zijn voor aan- en afvoer van containers. Voor onze haven, Terneuzen is per slot van rekening een havenstad, is zo'n kade van enorm belang. Wil len we in de race blijven dat moe ten we containerfaciliteiten heb ben in ons havengebied. Private partijen als Sea-Invest en Verbrug- ge beseffen dit maar al te goed. Voor de overheden is de WCT nog steeds het primaire doel, maar wordt dat niets, dan moeten we als Terneuzen zelf wat doen. En snel, omdat overal rondom ons heen initiatieven wel van de grond komen." Lonink doelt hiermee op havens als Zeebrugge en Hamburg, maar ook Felixstowe en Gent, waar con- tainerterminals gebouwd of in aan bouw zijn. Gent legt een grote terminal aan in de Kluizendokken, die alleen de grootste containerschepen niet kan afhandelen. Een WCT zou die wel kunnen bedienen. Opvangkinderen en scholieren eisen één modern, nieuw gebouw. door René Hoonhorst OOSTBURG - De kleine driehon derd kinderen lieten het publiek in Oostburg gisterochtend niet ra den waarom ze in optocht door het stadscentrum liepen. „Wij wil len een nieuwe school", riepen ze om het hardst. Ook doven en slechthorenden ble ven niet van die informatie versto ken, omdat de scholieren van de Sint Bavoschool, bezoekertjes van de kinderopvang, een aantal ouders, leer- en opvangkrachten spandoeken met hun wensen mee torsten. „We staan al jaren in de kou, we eisen NU een nieuw ge bouw" en „Een nieuw gebouw en groter plein, een beetje ruimte is wel fijn" lieten enkele doeken we ten. Actiecomitélid Erik van den Heu vel overhandigde 2008 handteke ningen aan burgemeester Jaap Sa- la. Die gaf de doos signaturen di rect door aan onderwijswethou der Henk Luijendijk. Sala en Luijendijk prezen de de monstranten en demonstrantjes dat ze precies op het juiste mo ment kwamen. Het college legde gisteren de laatste hand aan het concept van de kadernota: het rap port dat aangeeft waar de gemeen te Sluis de komende tijd haar schaarse middelen aan besteedt. De gemeenteraad besluit deze maand welke investeringen door i.Ar"" c ffTt! Leerlingen van de Sint Bavoschool in Oostburg lieten er geen misverstand over bestaan: ze willen een nieuw schoolgebouw. foto Camile Schelstraete moeten gaan en welke eerdere Oostburg heeft voor het college de der Luijendijk kan zich niet voor- sportvoorzieningen die kinderen wensen afvallen. allerhoogste prioriteit, meldde het stellen dat de raad afziet van een van 's morgens zeven tot 's avonds De bouw van een brede school in dagelijks bestuur onlangs. Wethou- brede school met onderwijs- én zeven kan bezighouden. door Frank van Coaten SLUIS - Bij grondverwerving voor i projecten als Waterdunen in Bres- Lkens zijn in het verleden gevoels- tmatige en emotionele kanten wel gns onvoldoende erkend. Daar- zijn vrijwillige grondverwer- en een oplossing voor de problematiek als gevolg van {laten van zout water absolu- orwaarden. Dat antwoordt gelijks gemeentebestuur van Sluis op een brief van voorzitter Adri Rosendaal van Nieuw West. Volgens Rosendaal kleven er te veel nadelen aan het recreatie- en natuurproject bij Breskens. „Wij delen uw mening niet dat realise ring van Waterdunen onverant woord zou zijn", stelt het college. Het college vindt wel dat veel aan dacht moet zijn voor overlast en schade in de periode dat Waterdu nen wordt aangelegd.. door René Hoonhorst zuidzande - Ouders van leerlin gen en bestuurders van de Europa- school blijven mét de dorpsraad strijden voor het voortbestaan van de basisschool in Zuidzande. Het actiecomité haalde de voor gaande weken tussen de drie- en vierhonderd handtekeningen op. De signaturen zijn intussen naar het gemeentehuis in Oostburg ge stuurd, meldde woordvoerster Fré- dérique Versluijs gisteren. Verte genwoordigers van vier gemeente raadsfracties (Helder Zeeuws ont brak) kregen vorige week ook al een doorslag mee. De raadsleden lieten zich niet verleiden tot toe zeggingen, bevestigde Versluijs. „Ze konden niks beloven. Maar be loftes hebben ze vorig jaar natuur lijk al gedaan door ons toen zeven ton toe te zeggen voor de bouw van een nieuwe school." Wethou der Henk Luijendijk (onderwijs) wees er de laatste tijd op dat de kans bestaat dat veel Zuidzandse ouders binnen enkele jaren kiezen voor een nieuwe brede school in Oostburg, omdat hun kroost daar van zeven tot zeven onder de pan nen kan zijn. Maar Versluijs en de haren stellen het dorpsbelang voor op. Ouders en bestuurders spreken deze maand in tijdens commissie- en raadsvergaderingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63