Den Dekker na 25 jaar weer in de schijnwerpers Neder/ahden naar £K mountainbike S66ClOrfl Hij ITIOGt ITS G JJGWOQITI Eerste grote zege Mark Cavendish Ruckstuhl mist Speien door rugblessure PSV en Valckx gaan per direct uit elkaar Schaatscoach Van der Lende naar China AGfM sir Broers Van Liere beste crossers in Wemeldinge 40 I Woensdag 14 mei 2008 PZC goes - Mountainbiker Marco Min- naard is gisteren alsnog geselec teerd voor het EK voor beloftes, dat komend weekeinde in het Duitse Sankt-Wendel. De eerste jaarsbelofte uit Wemeldinge dankt zijn uitverkiezing aan zijn rijden zondag in de Beneluxwedstrijd in Ronse. Eerder werd al bekend dat Sebastiaan Zweedijk uit Kapelle in de juniorenselectie zit, die zater dag eveneens het EK rijdt. CATANZARO-LUNGOMARE - Mark Ca vendish heeft gisteren de vierde etappe van de Ronde van Italië ge wonnen. De 2i-jarige Brit, rijdend voor de formatie High Road, was na een rit over 183 kilometer van Pizzo Calabro naar Catanzaro-Lun- gomare de snelste in de sprint. Voor de jonge Britse prof was het zijn eerste zege in een echt grote wedstrijd. De Italiaan Franco Pelli- zotti behield de roze leiderstrui. papendal - Meerkampster Karin Ruckstuhl moet de Olympische Spelen aan zich voorbij laten gaan. De Nederlands recordhoudster on dergaat binnenkort een herniaope ratie. Ruckstuhl heeft een halfjaar nodig om hiervan te stellen. Dat liet de Nederlandse Atletiekunie gisteren weten. De 27-jarige atlete was een potentiële medaillekandidaat voor Peking. EINDHOVEN - PSV heeft Stan Val ckx op non-actief gesteld. De club en Valckx zijn al enige tijd in ge sprek over ontbinding van het con tract van de technisch manager. Vooruitlopend daarop is in onder ling overleg besloten dat Valckx per direct geen werkzaamheden voor PSV meer zal verrichten. Val ckx en algemeen directeur (an Re- ker leven al enige tijd in onmin. CHANGCHUNG - Schaatscoach Sijtje van der Lende wordt bondscoach van China. De 58-jarige Friezin te kende gisteren een tweejarig con tract. De trainster was de afgelo pen drie jaar werkzaam bij de VPZ-ploeg met onder anderen Jo- rien Voorhuis en Ben Jongejan. Timmermans op 6 mei 2008 heeft gerechtsdeurwaarder M. Rave te Goes op verzoek van Asma Talie, wonende te Zierikzee te dezer zake woonplaats kiezende aldaar aan de Vlasmarkt 6 ten kantore van AGIN Timmermans gerechtsdeurwaarders/ incas so, bij exploot aan HARITH SHANSHAL TALEA, zonder bekende woon- of verblijf plaats in Nederland of daarbuiten, betekend de beschikking uitgegeven door de Rechtbank Middelburg d.d. 5 maart 2008 alsmede de beschikking uitgegeven door de Rechtbank Middelburg d.d. 16 april 2008, waarbij onder meer de echtscheiding is uitgesproken. Voor een afschrift van de beschikking kan HARITH SHANSHAL TALEA, zich wenden tot: AGIN Timmermans Vlasmarkt 6 Postbus 2139 4460 MC Goes tel: 0113-246333 Duivenmelker uit Breskens boekt eerste succes in 25 jaar. door Fred Rabout BRESKENS - Een blauwe jaarling doffer van Izak den Dekker uit Breskens won zaterdag het provin ciaal concours vanuit Mantes la Jo- lie. Het was het eerste midfondcon- cours van het seizoen. Als een Boeing 747 kwam en landde deze weduwschapsdoffer vanaf de Pro menade de Boulevard in. „Ik zag hem al van ver komen. Uit de richting van Cadzand", vertelt Den Dekker. „Niet echt 'vanuit het gat', zoals we dat in duivensport- kringen noemen. Dan moeten ze voor mij van over het viaduct ko men. Ik wist gelijk dat het een vroege was, maar had schrik van de mannen van Westkapelle. Want daar pakken ze hun duifjes de laatste weken wel erg vroeg." Het scheelde ook niet veel. Henk Melis uit Westkapelle pakte provin ciaal de tweede en derde prijs. De hoofdprijs was echter voor de zes tigjarige Den Dekker. Die moest bijna 25 jaar wachten om weer een keer goed in de schijnwerpers te komen te staan. Op 19 augustus 1983 was een jong duivinnetje van Den Dekker de snelste van Nederland op de 'grote Orleans'. De Jappanners en Taiwa- nezen wisten de Boulevard in Bres kens daarna maar al te goed te vin- Izak den Dekker uit Breskens won zaterdag het provinciaal con cours vanuit Mantes la Jolie. Op 19 augustus 1983 had hij voor het laatst zo'n succes. den. Ze kochten vrijwel geheel Den Dekkers renstal op. De Zeeuws-Vlaming kon dus op nieuw beginnen. Den Dekker kwam wel terug, maar het grote succes bleef uit. In de afgelopen twee jaar ging het zelfs helemaal niet. „Twee jaar ben ik niet op het toneel verschenen. Waarom? Ik kreeg ze niet gezond. Ik heb daarna aardig wat nieuw bloed aangeschaft en dit seizoen draait het weer." Aan het concours van zaterdag na men 14.994 duiven deel. Naast Den Dekker kreeg Melis ze knap naar huis. Met de wind als bondge noot pakten ze in de Rayons 1 en 7 toch erg sterk. De winnende duif van Den Dekker overbrugde met een snelheid van 1226 meter per minuut de 297 kilometer tussen Mantes en Breskens. WEMELDINGE - De Pinkstercross in Wemeldinge werd in de MXi en MX2 klasse gewonnen door de ge broeders Joeri en Tvvan van Liere uit Kapelle. Bij de MX2 was Mark Boot uit Burgh-Haamstede wel licht de sterkste, maar hij kwam in de eerste manche niet aan de start. Twan van Liere profiteerde daar van en nam met overtuiging de winst mee naar huis. Zijn broer Joeri greep in de klasse MXi de winst in beide manches, voor Mar co Oreel uit Oost-Souburg en Sjaak Fase. Bij de veteranen stond geen maat op het rijden van Erik van der Wekken. De Honda-crosser uit Zie rikzee won beide manches voor Kees den Dekker uit 's-Heer Abts- kerke. Machiel van Zanten had aan een derde en tweede plaats in de man ches voldoende om in de cluklasse te zegevieren. T(SX? Km/B maand op het EK voetbal. De middenvelder van AC Milan heeft bondscoach Marco van Basten telefonisch op de foto Evert-Jan Daniels/ANP Clarence Seedorf ontbreekt volgende hoogte gebracht van zijn besluit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60