Albayrak wil 3400 mensen uitzetten 'Auto huren voordeliger dan kopen' 'Drugsrunners zijn tikkende tijdbommen' Lichaam vermiste jongen gevonden Stille tocht voor brandweermannen trekt duizenden deelnemers >ëk Disneyland?, Resort Paris en ontvang GRATIS Disney knuffel GRATIS Disney ontbijt voor de Sonderen GRATIS verblijf 'i^tor kinderen t/m 6 jaar GR^TtS üchttour Parijs GRATIS '4 kortlngsvouchers'' Ipü PZC Woensdag 14 mei 2008 5 EELDE - Het Noord-Drentse dorp Eelde was giste ren stil. De tocht ter nagedachtenis aan de vrij dag omgekomen drie brandweermannen door het kleine dorp trok ongeveer 6000 deelnemers. Vanaf het dorpshuis liepen vier trommelaars voor op naar de brandweerkazerne. Daarachter de na bestaanden van de brandweerlieden, die op De Punt om het leven kwamen. Burgemeester Jan Rijpstra van de gemeente Ty- naarlo zei in een korte toespraak de grote belang stelling te zien als een steuntje voor de nabe staanden. foto Karei Zwaneveld/ANP DEN HAAG - Staatssecretaris Neba- hat Albayrak (Justitie) is begonnen met de verwijdering van vreemde lingen die buiten de pardonrege ling vallen. De dienst die de terug keer van de ex-asielzoekers regelt, heeft inmiddels de dossiers van 3400 personen ontvangen. Bij een eerste controle bleken ruim 700 vreemdelingen onvindbaar. Een deel van hen moet het land uit omdat ze na de afwijzing voor het pardon geen recht meer heb ben om in Nederland te verblij ven. Een ander deel van de groep zou wel onder de pardonregeling vallen, maar is desondanks vertrok ken. Waarheen is onbekend. Dat staat in een brief over de uit voering van de pardonregeling, die Albayrak gisteren naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. De staatsse cretaris schrijft dat ze tot nu ruim 26.800 vreemdelingen een verblijfs vergunning heeft aangeboden. Al bayrak verwacht dat uiteindelijk 27.500 ex-asielzoekers in aanmer king komen voor de pardonrege ling, die in juni vorig jaar van kracht werd. Ongeveer 5900 buitenlanders heb ben te horen gekregen dat zij niet onder de regeling vallen. DEN HAAG - Alle Nederlanders die per jaar minder dan 8000 kilome ter per auto rijden, kunnen hun auto beter de deur uit doen en er zonodig een huren. Het betreft on geveer een vijfde van alle automo bilisten in Nederland. Dat heeft de Bovag berekend. Lag het omslagpunt waarop huren financieel aantrekkelijker is dan ko pen in 2002 op 7000 kilometer, dit jaar is dat door de sterk gestegen kosten van autobezit tot 8000 kilo meter gestegen. Een automobilist die bijvoorbeeld 5000 kilometer per jaar rijdt, houdt bijna 1000 eu ro in zijn portemonnee als hij zijn auto verkoopt en voortaan indien nodig een voertuig huurt. Volgens Robert van Almkerk van Bovag Verhuurbedrijven heeft het huren van een auto niet alleen fi nanciële voordelen. Het maakt de automobilist ook flexibeler. WESTVOORNE - In de Noordzee na bij Rockanje is het lichaam gevon den van de 17-jarige jongen uit Rot terdam die sinds zondag werd ver mist. Dat heeft de politie gisteren laten weten. Het stoffelijk over schot werd met behulp van sonar- apparatuur opgespoord. De jon gen ging zondagmiddag rond zes uur met zijn 13-jarige broer en een luchtbed het water in. De aflandi ge wind dreef hen weg bij het strand. De broer kon worden ge red door omstanders op een boot. MAASTRICHT - Drie inzittenden van een auto die afgelopen week einde in Maastricht bij een ver keersongeval om het leven kwa men, waren drugsrunners. Dat maakte de politie Maastricht giste ren bekend. De drie mannen (20-25 jaar) wa ren afkomstig uit Rotterdam. De vierde inzittende van de auto die met hoge snelheid tegen een muur langs de A2 botste, is een 21-jarige man uit Gouda. Hij raak te zwaargewond. „Dit kan zo niet doorgaan", fulmi neerde burgemeester Gerd Leers van Maastricht gisteren. „Maas tricht wil geen stad zijn waar de projectielen als rijdende bommen door de stad heen racen." Hij wees erop dat er een patroon is ont staan waarin drugsrunners door de stad racen. Leers wil dat het kabinet meer doet om de overlast van drugsrun ners in de grensregio's aan te pak ken. Hij wil daarom proberen sa men met de burgemeesters van Terneuzen, Venlo en Nijmegen een front te vormen naar Den Haag. MSBÈIÉÈÊÊÈiÊMl!l!M8&ÊÈSÈÈÊLieÊÊÊÊÊËÊ>r:x^M*ti&: .Tegenóver.' Keukenstudio De Looff bewijst dat topdesign betaalbaar kan zijn! Zeer korte levertijden Perfecte service en na zorg Eén aanspreekpunt 5 jaar garantie op keukens Zeer scherpe prijzen Bedrijfsweg 11, 4387 PD Vlissingen T: 0118 - 491929 www.keukenstudiodelooff.nl www.globereisburo.nl 220 winkets 0900-8482 Ook nog beschikbaar in m alie Disney Hotels ■hf8 voor La Vaijée Village Outletslioppirig ""nass*® Vraag naciïdevarschiHencie voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5