Zeeland Ongeluk is steeds vaker massavermaak lAVOW Schore kan rekenen op nieuwbouwplan Burgemeester Kramer is opnieuw benoemd Computerspullen en camera weg na inbraak Gemeente bestelt vijftien hartapparaten Neptunus met drietand terug op stadhuis Terneuzen mikt op eigen WCT Bpzc Woensdag 14 mei 2008 29 COMPACT TREKKERS 7 TYPES VAN 22 TOT 56 PK Be! of kom langs voor een proefrit John Deere Dealer professionele tuin- en parkmachines Zeeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581751 Het dodelijk ongeluk met een te water geraakte auto trok maandag in Middelburg drommen filmend en fotografe rend publiek. foto Kubeira Oreeel Bestuurder van te water geraakte auto in ziekenhuis overleden. door Henk Postma middelburg - Het publiek toont nauwelijks nog respect voor slacht offers van ongelukken. Dat conclu deren hulpverleners die maandag in Middelburg een man probeer den te redden uit een te water ge raakte auto. Het massaal op de Kinderdijk te hoop gelopen publiek filmde en fo tografeerde als een bezetene toen brandweerduikers de automobilist in kritieke toestand boven water haalden. Het slachtoffer, een 65-ja- rige man uit Vlissingen, overleed gisterochtend in het ziekenhuis. In de achttien minuten die verstre ken alvorens hulpverleners hem uit het wrak konden halen, stroomde een grote menigte toe. Mensen drongen naar voren. Ze fo tografeerden en filmden alsof het om massavermaak ging. De automobilist was minuten eer der het water in gereden. Een om stander, twee politieagenten en daarna nog een duiker sprongen meteen de gracht in om hulp te bieden. Omdat de auto onderstebo ven lag, moesten ze hun pogingen staken. Pas nadat brandweerdui kers waren gearriveerd, kon het slachtoffer uit het wrak. worden ge haald. Brandweercommandant Erwin Broers ergerde zich mateloos aan de ongegeneerde jacht van omstan- 1^ Hulpverleners worden steeds va- ker in hun werk gehinderd door omstanders die ongegeneerd ja gen op schokkende beelden van menselijk leed. ders naar beelden van andermans leed. „Het komt steeds vaker voor dat mensen ons daarmee voor de voeten lopen. Je verzoekt die men sen achteruit te gaan. Maar je draait je rug om en ze zijn weer te rug. Hun foto's en filmpjes staan vaak al op het internet, nog voor dat we terug zijn in de kazerne." En wat misschien nog wel het meest zorgelijk is: „Ook maandag zag je weer dat ouders gezellig met hun kindertjes naar een levenloos, of gehavend lichaam komen kij ken." Ook politiewoordvoerder Alwin Don zou het veel waard zijn wan neer het publiek zich terughouden der gedraagt. „Mensen dringen vrij brutaal door de afrastering heen. Die moet je dan steeds weer terugsturen. Alleen een lint span nen, blijkt tegenwoordig niet meer voldoende." kapelle - Siebe Kramer, de burge meester van Kapelle, mag zijn ambt blijven beoefenen. De gemeenteraad van Kapelle stemde dinsdagavond in met her benoeming van Kramer, die per 1 oktober zes jaar burgemeester schap er op heeft zitten. Kramer, in Goes geboren maar in Brabant getogen, was wethouder in de ge meente Zevenbergen voordat hij naar Kapelle kwam. poortvliet - In een woning aan de Bartelmeetweg in Poortvliet is gisteren ingebroken. De bewoners waren 's ochtends vroeg vertrokken voor een dagje uit. Toen ze rond 17.00 uur weer thuiskwamen, ontdekten ze dat hun huis was doorzocht. Een foto camera, een jas en computerappa ratuur zijn meegenomen. De tota le waarde van deze spullen is niet bekend. tholen - De gemeente Tholen be stelt vijftien hartapparaten ofwel AED-apparaten en de daarbij beho rende buitenkasten. Die komen verspreid te hangen door de dor pen. Daarmee volgt het college het advies van de AED-werkgroep, die adviseerde om meer hartappara ten op te hangen in de gemeente. Op dit moment hebben de meeste kernen er één. Straks moeten er in heel de gemeente 27 hangen. middelburg - Vanaf woensdag 21 mei prijkt de Romeinse zeegod Neptunus weer op de toren van het Middelburgse stadhuis. Met drietand. Het attribuut was bijna een jaar vermist, maar werd begin april teruggevonden. De drietand bleek bovenop de staart van de zeegod te zitten. De terugkeer van Neptunus is tijdelijk. Eind 2008 of begin volgend jaar wordt Neptu nus opnieuw verguld. "De nieuwe collectie op uw vertrouwde mode w Plein 1940-111.20 Middelburg Kapelse wethouder noemt nog geen plek of aantallen woningen. door Lilian Dominicus KAPELLE - Het college van burge meester en wethouders in Kapelle werkt aan een nieuwbouwplan voor Schore. Dat kondigde wethou der Jon Herselman (WD, volks huisvesting) gisteravond aan tij dens de voorbereidende raadsver gadering in Kapelle. „Het college onderkent dat we iets voor Schore moeten doen", ver klaarde Herselman, na vragen van uit de raad over de Woonvisie Ka pelle. De wethouder noemde geen plek of aantallen woningen. De meeste fracties misten in de woonvisie een duidelijke visie op het dorp Schore. Er staat onder meer in dat voor de kern gekeken wordt 'naar de behoefte van het moment' en dat kan worden ge dacht aan het vullen van 'gaten' in de bebouwing en kleinschalige uit breidingsmogelijkheden.- Raadslid Hans Riel van PvdA pleit te er voor de basisschool voor het dorp te behouden, zodat mensen er kunnen blijven wonen. CDA-fractievoorzitter Evert Da- men voegde daar aan toe dat de dorpsraad van Schore bezig is met een peiling van de behoefte aan woningen onder de bevolking. De raad was verder niet te spreken over het voorontwerp bestem mingsplan Wemeldinge. Verschei dene raadsleden vonden het een vreemde gang van zaken dat loca tie De Witte met voorrang in beeld is gekomen als plek voor nieuwe woningen. Ze zien de loca tie bij sportveld/Bonzijweg als een meer voor de hand liggende plek, temeer omdat daar de gemeente al tweederde van de grond bezit. Voor autobedrijf De Witte zal eerst vervangende bedrijfsruimte gevonden moeten worden en mo gelijk is het terrein vervuild. kaartverkoop op www.scheldejazz.nl terneuzen - Het provinciebestuur moet nog dit jaar de laatste kno pen voor de Westerscheldecontai- nerterminal doorhakken. Gebeurt dat niet, dan zal Terneuzen zelfini tiatieven nemen om een deepsea- containerterminal te krijgen. Dit stelt burgemeester )an Lonink van Terneuzen. Lonink is het bestuurlijk getalm in Middelburg meer dan zat en vreest dat door de weifelachtige houding van de verantwoordelijke gedeputeerden het project hele maal niet meer van de grond komt. „Dan zullen we als Terneu zen zelf verder initiatieven ont plooien. Thans wordt in het kader van het project nautische toegang Kanaal Gent-Terneuzen de moge lijkheid van de aanleg van een in- steekhaven bij het sluizencomplex onderzocht. In zo'n haven zou ruimte zijn voor aan- en afvoer van containers. Willen we in de ra ce blijven, dan moeten we contai nerfaciliteiten hebben."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57