bouwen aan de toekomst Thoolse veteranen zijn verbijsterd 'Waar gaat het nou over? Eén straat!' Hansweert is blij met aanpak wijk B PZC Woensdag 14 mei 2008 27 Dertig jaar geleden was Cederhof in Kapelle het voorbeeld van hoe een goed verzorgingshuis er uit moest zien. Inmiddels heeft het een ingrijpende meta morfose ondergaan, zodat het ook anno 2008 weer helemaal bij de tijd is. foto Ronald den Dekker Ook gemeente Kapelle krijgt boze brief over afwijzen van subsidie. door Rob Paardekam tholen - „Krijgen we het nou wel of niet?" Veteraan Gilles de Kok uit Tholen-stad weet nog steeds niet of de gemeente Tholen subsi die geeft voor de Zeeuwse Vetera- nendag en dat steekt hem. „Ik re ken helemaal nergens meer op." Het overgrote deel van de Zeeuw se gemeenten draagt financieel bij de provinciale veteranendag, tiaar Tholen zei onlangs 'nee' te- het toekennen van de gevraag- i euro subsidie. Dat is hele- al verkeerd gevallen bij vetera- uit de gemeente. Bij monde gilles de Kok lieten ze dat t weten tijdens een com- aadering. „Ken het be- e", riep hij op. „Dan .ons geen parasieten Het harde 'nee' van de gemeente doet volgens De Kok veel oud-strijders verdriet. Op aandringen van enkele partijen in de raad is er vorige maand nog een gesprek gevoerd tussen vetera nen en de gemeente. „Ik heb daar na niets meer gehoord en ver wacht er ook helemaal niks meer van", aldus De Kok. 'Ik heb na het gesprek niets meer gehoord en verwacht ook helemaal niks meer' Eigenlijk is de Tholenaar de laatste weken alleen maar bozer gewor den, omdat de gemeente wel ande re subsidies verstrekt. Zo las hij dat ze driehonderd euro geeft aan een club die een reis van Lodewijk Na poleon door Brabant en Zeeland gaat naspelen. Nu misgunt De Kok naar eigen zeggen niemand subsi die. „Maar we zijn wel verbijsterd dat er voor ons veteranen dan Gilles de Kok is teleurgesteld in Tholen en Kapelle. foto Ronald den Dekker geen 250 euro kan worden vrijge maakt." Bij de gemeente was giste ren niemand aanwezig, die op de zaak kon ingaan. Overigens kan ook de gemeente Kapelle een boze brief van De Kok verwachten, omdat ze geen subsi die verstrekt, „Het gaat ons echt niet om die honderd euro", licht burgemeester Kramer toe. „Maar een Zeeuwse veteranendag vinden wij overbodig. In Den Haag is er een landelijke dag voor veteranen, die de eerste keer wellicht nog geen succes was, maar in onze ogen een kans verdient." Helft bewoners Goese Monnetstede is tegen straatnaamwijziging. goes - Laat de Goese Monnetstede de Monnetstede, de postcode in tact en wijzig hooguit de dubbele huisnummers in enkele. Daarvoor pleit de helft van de bewoners. De gemeente wil, conform de uit gangspunten in het Masterplan Goese Polder, de naam Monnetste de veranderen in Monnetstraat. Ook de postcode dient te verande ren. Dubbele huisnummers moe ten worden afgeschaft. Dat laatste kunnen de tegenstan ders in de Monnetstede nog billij ken. De andere wijzigingen zade len de zestig bewoners op met een hoop rompslomp en kosten, zegt Dorien Blankenburg, die een actie is begonnen. „Je krijgt voor het versturen van adreswijzigingen wel een vergoeding van zeventig euro, maar er zit hier bijvoorbeeld ook een praktijk met vele cliënten. Dan kom je er niet met zo'n be drag. Bovendien is het een hoop gedoe om allerlei instanties, instel lingen, familie en vrienden een adreswijziging te sturen. Want waar gaat het nou over? Eén straat!" Blankenburg heeft in de Monnet stede 31 bezwaarschriften verza meld, die ze gisteren bij de ge meente heeft afgeleverd. Volgens haar kan de gemeente het geld dat met de straatnaamwijziging is ge moeid, beter investeren in (verbe tering van) de buurt. door Luc Oggel hansweert - Je zit een paar jaar in de rommel, maar dat de groot scheepse herstructurering van de Scheldestraat en omgeving een ver betering is, daar zijn de meeste Hansweertenaren die gisteravond een inloopavond bezochten het wel over eens. Woningcorporatie R en B Wonen en de gemeente Reimerswaal zet ten het 'Scheldekwartier' de ko mende jaren flink op zijn kop. Eind dit jaar worden 44 woningen in de Sloe-, Klooster-, Wielingen en Braakmanstraat gesloopt, waar na de riolering wordt vernieuwd. In totaal komen er - gefaseerd - 47 huizen terug; 17 koopwoningen (3 vrijstaand, 14 halfvrijstaand), 15 ge schakelde eengezinswoningen (waarvan zes voor starters) en vijf tien levensloopbestendige huizen. De eerste serie van zes twee-on- der-een-kappers gaat eind dit jaar in de verkoop. De prijsstelling is nog niet bekend, maar Peter San- dee van R en B Wonen verwacht dat er animo voor is. „We zijn ons ervan bewust dat het best veel hui zen zijn voor Hansweert, daarom richten we ons ook op mensen van buiten het dorp." De herstructurering zal rond 2012 gereed zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55