Luie spits is dodelijk in de zestien 'Laat mij maar lekker met mijn vrienden voetballen' PZC Woensdag 14 mei 2008 45 Dennie Ie Comte vertoont zijn kunsten op het schoolplein van de Oosterburcht waar hij vroeger met het gros van zijn huidige ploeggenoten elke zondag te vinden was. foto's Marijke Folkertsma Dennie le Comte is Zeeuws topscorer met 28 doelpunten. door Rudy Boogert OOSTERLAND - Dennie le Comte is aan het verhuizen. Hij gaat met zijn vrouw een paar straatjes ver derop op wonen. In Oosterland na tuurlijk, want daar hoort hij thuis. Terwijl Dennie in zijn 'oude' huis over zijn riante doelpuntenverza- meling van dit seizoen vertelt, ver zorgt iemand anders het voorberei dende werk in het nieuwe huis: Barry Steenpoorte. Net als in het veld. Le Comte en Steenpoorte kunnen elkaar binnen én buiten het veld blindelings vinden. Ze spelen dan ook al bijna vanaf de F'jes samen in Oosterland. Twee keer in de week trainen, op zaterdag een wed strijd en op zondag waren ze op het schoolplein van de Ooster burcht te vinden. De fietshokken waren de doelen en voetballen maar. Tot de zon onderging. De helft van het huidige eerste team rende daar als broekie rond. Op die tegels is de basis gelegd voor het kampioensteam van 2008, met zijn superaanval met af maker Le Comte, aangever Steen poorte, technicus Wilmar van de Sande en het brein Ronald Zwa ger. „In de jeugd was ik nooit de af maker", zegt Le Comte. „Dat was Barry altijd. In de B-junioren was ik zelfs nog keeper." „Barry heeft toch wel de helft van die doelpunten voorbereid. Als hij aan de zijkant de bal heeft, voel ik wanneer hij die gaat geven. Ik doe mijn vooractie en ben dan al twee meter los. Barry weet ook precies waar hij de bal moet leggen. Hij is nooit zelfzuchtig. Ik ben wél egoïs tisch, maar dat is voor een spits misschien niet verkeerd." „Ik durf wel te zeggen dat ik een luie spits ben. Soms krijg ik in de 'We worden niet laveloos hoor, maar we drinken natuurlijk wel wat' rust te horen 'Waarom doe je niks?' Na rust leg ik er dan twee in. Eigenlijk heb ik geen individue le actie en geen snelheid, maar ik ben dodelijk in de zestien. Ik heb best veel gescoord met mijn hoofd, terwijl ik niet de grootste ben (zo'n 1,75 meter). Kwestie van timing. Misschien heb ik dat nog uit mijn tijd als keeper. Als spelers zien we elkaar ook best vaak bui ten het veld. Bij verjaardagen, bar becues, op het strand en elke vrij dag in de bar, in Neffen d'Eule. Vroeger zaten we daar soms tot twee uur 's nachts. Hartstikke ge zellig. We worden niet laveloos hoor, maar we drinken natuurlijk wel wat. En de volgende dag staan we er weer met z'n allen." „Ie moet er bij mij niet mee aanko men dat je slecht speelt na een avondje stappen. Ie mag je best be roerd voelen, maar niet tijdens die anderhalf uur in het veld. Tegen woordig zijn we allemaal wat ouder, zijn getrouwd, hebben een huisje, maar we zitten nog steeds op vrijdag in de bar. Maar dan gaan we rond acht uur, half negen naar huis." Dat volwassen worden zag Le Comte ook dit seizoen in het veld. „Vroeger, toen we nog jong en on ervaren waren, wilden we altijd aanvallen. Stonden we in het laat ste kwartier met 2-0 voor, dan gin gen we nog vol door. Dan graaf je je eigen graf Maar we zijn nu alle maal halfin de twintig en voetbal len meer met ons verstand. We kunnen op ervaring een wedstrijd uitspelen." Het heeft Duiveland als kampioen naar de tweede klasse gebracht. Nog nooit speelde de club zó hoog. „Het was een fantastisch feest, inclusief geel-zwarte badjas sen, een kampioensschaal en dik ke sigaren. Veere riep om het hardst dat ze voor de titel gingen. We zijn een tijd de underdog ge weest, maar nadat we Veere met 9-1 versloegen, konden we ons niet meer verstoppen." Winnaars PZC-topscorerklassement door Rudy Boogert OOSTERLAND - De PZC-topscorers- kroon is voor veel spelers de in leiding geweest voor een stap ho gerop. Meer dan de helft van de winnaars is uiteindelijk zelfs in de hoofdklasse terechtgekomen. „Ik ben nu 25 jaar", zegt Dennie le Comte, Zeeuws topscorer van 2008. „Als ik het wil, moet ik het nu doen. Maar ik heb die ambitie niet." Le Comte heeft er best wel eens over nagedacht. „Maar ik weet hoe veel Ronald Zwager (ploeggenoot bij Duiveland) ervoor heeft moe ten doen en laten toen hij bij Kloe- tinge zat. Ik zie het niet zitten. Je komt thuis van je werk en drie keer in de week moet je meteen door naar de training. Dat gaat ten koste van mijn plezier. Laat mij maar lekker met mijn vrienden op niveau voetballen." In de afgelopen 15 jaar Jaar Speler Club Goals wonnen 14 Zeeuwse 1994 JackyLambert Koewacht 25 voetballers het 1995 Jacky Lambert Koewacjit 21 topscorerklassement. 1996 WilcodeValk SKNWK 27 JackyLambert was de 1997 Harm Rietjens HVV'24 Mém 29 enige die het tweemaal 1998 LeonGoossen TerneuzenseBcys 27 lukte. 1999 Raymond Mohr Heinkenszand 31 fÉ 2000 Erik de Groene Luctor'88 30 H 2001 Patrick Ketting WHS 29 2003 Adri van Hanegem IJzendijke 29 2004 Chiel Maranus Domburg 29 2005 Regilio Pinas GPC Vlissingen 29 oorde 2006 Jari Vyaene HW'24 24 :t meest. 2007 Robin de Pagter GPC Vlissingen 25 2008 Dennie le Comte Duiveland 28 JackyLambert 'e won twee keer fp op rij. m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47