niet, klaar Pieter Israel kan het karwei net niet afmaken in Ronde van Axel tlïitlilSsii Karin Adriaanse-Goetheer debuteert zonder punten w PZC Woensdag 14 mei 2008 41 Succesvolste clubspeler van Nederland wil niet verder met Van Basten. door Dick Sintenie DEN HAAG - Het officieuze start schot voor Euro 2008 heeft geklon ken. Clarence Seedorf nam het pis tool in Milaan ter hand: hij gaat niet mee naar het EK. Seedorf is na Mark van Bommel de tweede international die het vertrouwen opzegt in bondscoach Marco van Basten. „Hij moet me gewoon niet, klaar", zegt de middenvelder van AC Milan vandaag in het weekblad Voetbal International. Van Bommel wil na het toernooi graag terugkeren in Oranje en ook de 32-jarige Seedorf (87 interlands, elf doelpunten) hoopt op een doorstart onder de nieuwe bond- strainer Bert van Marwijk. Het is overigens maar de vraag of Seedorf wel een plaats zouden heb ben gekregen in de 23-koppige EK-selectie. De succesvolste Neder landse clubvoetballer werd ruim twee jaar genegeerd door de bondscoach en ook sinds zijn ren tree in het Nederlands elftal in no vember 2006 bleef zijn aandeel in de duels die er toe deden beperkt tot een paar speelminuten. Hij noemde zijn rol binnen de na tionale ploeg eind vorig jaar een 'veredelde bijrol'. „Het is elke keer weer moeilijk als je hoort dat je niet speelt. Ik vind mijn rol niet leuk, maar ik zal de coach blijven steunen. Als ik het gevoel zou heb ben dat ik niet serieus word geno men, stond ik hier niet." Toen was Seedorf er nog van over tuigd dat het een kwestie van tijd zou zijn eer Van Basten hem het vertrouwen zou geven. „Er zullen meer speelminuten voor mij ko men. Ik ben er tweeënhalf jaar niet bij geweest. Je kunt niet ver wachten dat ik dan van het ene op het andere moment Van Bastens favoriete speler ben. Het duurt even voordat hij weet wat hij aan me heeft, maar ik hoop dat het niet te lang duurt voor ik in zijn plaatje pas." Vreemd, de man die met drie ver schillende clubs - Ajax, Real Ma- UIT DUIVENSPORT Concours Mantes la Jolie: Rayon 1: 1. I. Den Dekker (1226 m/m), 2. P. de Smet, 3. J. de Smet, 4,8. M. de Poorter, 5,9. E. de Wever, 6. Sarie von Hout, 7. R. van Hee, 10. H. Mookhoek&Zn. Rayon 2: 1. comb. Roegiest/de Visser (100 m/m), 2. comb. Delzenne/Verpoorte, 3,5. gebr. Scheele, 4. Th. Van Zeele, 6. O. Haers, 7. J. Hageman, 8. PP. De Poorter, 9. D. Bareman, 10. comb. A. Bouchaut&Zn. Rayon 3: 1,3,5. gebr. van Beve- ren (1182 m/m), 2. K. Vergauwen, 4. C. Dehul- sters, 6. W. Bogaart, 7. P. d'Hondt, 8. A. Thijs&Zn, 9. mevr. de Waal, 10. Th. Casteels. Rayon 4:1T. Kapoen (1185 m/m), 2. L. Goe- degebure, 3. R. clement, 4. F. de Kraker, 5. M. Verwei-Filius, 6,8,9,10. comb. R&L. Traas, 7. C. Hermes&Zn. Rayon 5: 1. A. van Stee (1159 m/m), 2. K. Niemeijer, 3,9. P. Zuijdweg, 4. J. Bras, 5,6. F. Grootjans&Zn, 7. comb, van Hijfte, 8. P. Neels, 10. C. Zegers. Rayon 6:1,7. A. Ha- vermans (1151 m/m), 2,4. G. v.d. Kamp, 3. J. de Graaf, 5. H. v.d. Maas, 6. R. Fonteyne, 8. D. Vaders, 9. M. Laban, 10. C. van Dijke. Rayon 7: 1,2. H. Melis (1223 m/m), 3. K. Kwekkeboom, 4. L. Dingemanse, 5. W. Verstraate, 6. JP. Hengst, 7. comb. J&K. van Belzen, 8. J. de Wit te, 9. J. Wanjon, 10. C. Schroevers. Provin ciaal: 1. I. den Dekker, 2,3. H. Melis, 4. P. de Smet, 5. K. Kwekkeboom, 6. J. de Smet, 7. L. Dingemanse, 8. W. Verstraate, 9. JP. Hengst, 10. comb. J&K. van Belzen. MOTORSPORT Wemeldinge. Mini's: 1. Stan Brons, 100 pun ten; 2. Remy van Hoorn, 94; 3. Jayden Hoek, 90. 65 cc kleine wielen: 1. Aron van de Veer, 100; 2. Bart Klijn, 92; 3. Siemon Bezuijen, 92; 4. Michan Fase, 86; 5. Dennis van Kempen, 82. 65 cc grote wielen: 1Mike Slings, 100; 2. Jo- chem van de Dorpel, 92; 3. Rik van Belzen, 92; 4. Lars de Nood, 86; 5. Rikward Fase, 82. 85 cc kw: 1. Marvin Boone, 100; 2. Jurian van de Vel de, 94; 3. Stephanie Stoutjesdijk, 90; 4. Jeremy van de Goor, 86; 5. Joey Vergouwen, 82. 85 cc gw: 1. Mike Beekers, 100; 2. Davey de Fouw, 90; 3. Björn Oreel, 90; 4. Robin de Jonge, 90; 5. Luka Kramer, 81. Clubklasse: 1. Machiel van Zanten, 92; 2. Rene Nowak, 90; 3. Hans Voogd, 87; 4. Marcel van Hoepen, 86; 5. Arn- oud Sperling, 86. Veteranen: 1. Erik van der Wekken, 100; 2. Kees den Dekker, 94; 3. Peter v/d Weele, 86; 4. Ron Bos, 86; 5. Stefan Bruijn- ooge, 85. MX 1:1. Joeri van Liere, 100; 2. Mar co Oreel, 92; 3. Sjaak Fase, 90; 4. Kees van Rumpt, 83; 5. Frank Rottier, 82. MX 2:1. Twan van Liere, 97; 2. Bart Kuzee, 90; 3. Jan Peter v/d Weele, 90; 4. Siemon Verduijn, 84; 5. John Boot, 81. p. WIELRENNEN Ronde van Italië, vierde etappe Pizzo CaBa- bro - Catanzaro-Lungomare: 1. Cavendish (GBr) 183 km in 4.49.09 (37,558 km/uur), 2. Förster (Dui), 3. Bennati (Ita), 4. Bazajev (Kaz), 5. Lorenzetto (Ita), 6. Zabel (Dui), 7. McEwen (Aus), 8. Martin (Dui), 9. Bettini (Ita), 10. Fer nandez (Spa). Algemeen klassement: 1Pelli- zotti (Ita) 16.41.26, 2. Vande Velde (VSt) 0.01, 3. Di Luca (Ita) 0.07, 4. Possoni (Ita) 0.08, 5. Ni- bali (Ita), 6. Sörensen (Den) 0.17, 7. Sioetsoe (WRu) 0.18, 8. Savoldelli (Ita) 0.19, 9. Noè (Ita) 0.22,10. Bennati 0.24 voor meer uitslagen zie www.pzc.nD drid, AC Milan - de Champions League won, werd door de Neder landse bondscoaches, of die nou Guus Hiddink, Frank Rijkaard, Louis van Gaal, Dick Advocaat of Marco van Basten heetten, nooit tot vaandeldrager van Oranje be noemd. Hoe het 'plaatje' er ook uitzag, Seedorf paste er vrijwel nooit in. Van Basten gaf de voorkeur aan de jongere garde: Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart en Robin van Persie. Of hij ruimde op het mid denveld een plaats in voor Ryan Babel of Ibrahim Afellay. Het ge duld van Seedorf bleek eindig en dat verleidde hem tot de uit spraak: „Je geeft en je geeft, maar je krijgt er niets voor terug." Van Basten counterde vilein: „Clarence is een fijne jongen, een goeie go zer, hij vraagt alleen veel aan- 'lk vind Clarence ook weer niet zo goed dat ik een elftal om hem heen zou bouwen' dacht." En een stuk minder vilein: „Ik vind Clarence een goede voet baller, maar ook weer niet zo goed dat ik een heel elftal om hem heen zou bouwen." Clarence Seedorf heeft een droom: hij wil ooit een prijs winnen met het Nederlands elftal. Maar zijn verstand zegt hem nu, na enige maanden bedenktijd, dat ook het EK 2008 niet zijn toernooi zal wor den. Niet onder de huidige om standigheden, niet met deze bondscoach. „Hij moet me ge woon niet, klaar." Henk Kesler, de directeur betaald voetbal van de KNVB, vindt het jammer dat Seedorf heeft bedankt, maar heeft wel begrip voor diens beslissing. „Clarence is een speler van wereldfaam, maar Marco van Basten heeft hem nooit de garan tie kunnen en willen geven van een basisplaats. Ik denk dat hij voor zichzelf een analyse heeft ge maakt en dat hij tot de conclusie is gekomen dat het risico dat hij op het EK weer geen vaste plek heeft, vrij groot is. En dat wil hij zichzelf blijkbaar niet aandoen." Wielrenner uit Kruiningen wordt in slotronde achterhaald. door Koen de Vries AXEL - Pieter Israel was gisteren de eerste en de laatste aanvaller in de wielerronde van Axel. De aanvals lust leverde hem echter niet de overwinning. Die ging naar Peter van Agtmaal uit Huijbergen, die de tempobeul uit Kruiningen in de slotronde achterhaalde en hem in de laatste meters versloeg. Daarmee besloot Van Agtmaal (26) een succesvol lang pinkster- weekeinde. Na vier wedstrijden op rij, de Ronde van Midden-Bra bant, de Ronde van Oudenbosch, het districtskampioenschap en de Ronde van Axel, kon hij twee ze ges op zijn palmares bijschrijven. Johnny Hoogerland uit Yerseke won de eerste twee wedstrijden, Van Agtmaal de laatste twee. „In het begin had ik het zwaar", er kende Peter van Agtmaal die kort geleden ook al de Ronde van Yerse ke op zijn naam schreef „Die eer dere drie wedstrijden voelde ik be hoorlijk in de benen." Het beteken de niet dat hij die benen stilhield. De West-Brabander die de wieler sport de afgelopen jaren semi-pro- fessioneel beoefende maar dit sei zoen een stapje terug moest doen, was de eerste die Pieter Israel ach terhaalde. De Kruininger was na een valpartij in de eerste ronde weggesprongen en werd pas na ze ven ronden van twee kilometers elk teruggepakt. Israel en Van Agt maal bleven even op kop en wer den toen bijgehaald door het kwar tet Johnny van der Klooster (Lewe- dorp), Davy Jaspers (Sint Wille- brord), de Engelsman Tobyn Hor ton en de Belg Koen Vandevelde. Het bleek de beslissende slag. Ach- ffj Wielrenner Pieter Israel is dicht bij de eindzege in de Ronde van Axel. In de laatste ronde wordt hij echter achterhaald door Peter van Agtmaal, die ook wint. ter het zestal wisselden de posities weliswaar constant, de achter stand werd steeds groter. Pas veer tig kilometers later werd de wed strijd weer spannend, toen het zes tal de finish in zicht kreeg. Van der Klooster deed de eerste uitvalspoging, waarna het demarra ges regende. Niemand kwam weg, totdat Pieter Israel twee ronden voor het eind wegreed. Het was overduidelijk op zijn tandvlees, maar omdat niemand hem wilde terughalen, sloeg hij toch een gat. In de laatste ronde kon alleen Van Agtmaal de bres nog dichten. Hij achterhaalde Israel, reed even sa men en fietste hem in het zicht van de finish uit het wiel. Ronde van Axel. 80 kilometer: 1Peter van Agtmaal (Huijbergen), 2. Pieter Israel (Kruiningen), 3. Tobyn Horton (Enge land), 4. Coen Vandevelde (België), 5. Joh nny van der Klooster (Lewedorp), 6. Davy Jaspers (Sint Willebrord), 7. Martijn Sim ons (Roosendaal), 8. Boudewijn de Graaft (Rotterdam), 9. Niek Rentmeester (Goes), 10. Sander Stiegelis (Sluiskil). SEVLIEVO - Motorcrosser Karin Adriaanse-Goetheer uit Lewedorp is er niet in geslaagd om punten te halen tijdens de eerste wedstrijd om de wereldtitel. Op het sterk geaccidenteerde cir cuit van het Bulgaarse Sevlievo werd de eerste van vijf wedstrij den meetellend bij de vrouwen, die dit jaar voor eerst strijden om de officiële wereldtitel motorcross, verreden. Doordat er geen plaats was in het Nederlandse team komt Adriaanse-Goetheer uit met een Luxemburgse licentie. De 31-ja- rige Zeeuwse werd in de eerste manche 23e, in de tweede - mede door een schuiver - 26e. Komend weekend volgt de tweede Grand Prix op het circuit van het Italiaanse Mantova. Specsavers werkt samen met vrijwel alle zorgverzekeraars, veel gevallen rechtstreeks bij uw verzekeraar claimen. Kiest u bij Specsavers voor een bril of contactlenzen dan U hoeft dat bedrag dan niet voor te schieten. Dit geldt levert dat met uw kaart, uw zorgpas, altijd veel voordeel ook voor hoortoestellen. Door onze goede samenwerking op. Zelfs als u geen recht heeft op een vergoeding krijgt kunnen wij deze aanbieden vanaf 0 euro! Vraag in de u bij Specsavers tot 25% korting*! Wij zoeken dit graag winkel naar de mogelijkheden binnen uw polis. Of ga voor u uit. Specsavers kan deze vergoeding trouwens in naarwww.specsavers.nl. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 1 7 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 Deze korting geldt niet in combinatie met andere acties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43