Zeeland Drempels verjagen sluipverkeer niet WOW 'Marokkanen vochten wel mee In Zeeland' •V1 T Hof acht geweld niet bewezen Wijkvereniging stopt na 43 jaar JOHN DEÈRE, DE NR1 IN GROEN «u IpIP^ r WPZC Woensdag 14 mei 2008 29 Meeste vrachtwagens hebben niks te zoeken op de provinciale weg Frank Balkenende 'S-HEER ARENDSKERKE - Asverschui- vingen en drempels halen weinig uit in de strijd tegen sluipverkeer op de provinciale weg N664 tus sen Heinkenszand en Goes. Vracht wagenchauffeurs laten zich daar echt niet door verjagen. Die conclusie trekt de werkgroep 'Knip N664 Nu' uit middagje me ten. Tweederde van de vrachtwa genchauffeurs blijft de provinciale weg gewoon als doorgangsroute ge bruiken. Aanwonenden ondervin den (nog steeds) veel overlast. De actiegroep posteerde zich afge lopen vrijdag maar weer eens op twee plaatsen langs de provinciale weg om effecten te meten van ge nomen maatregelen. Ten eerste was de werkgroep benieuwd of de vernieuwing van het spoorviaduct nog naijlt. Die vernieuwing vond twee jaar terug plaats en leverde het verkeer op de N664 veel hin der op. Enkele maanden lang was slechts één rijbaan beschikbaar. Verkeerslichten ontmoedigden weggebruikers om van de route ge bruik te maken. Bij de provincie leefde de hoop dat hierdoor bij vrachtwagenchauf feurs de knop zou omgaan: via de autosnelweg A58 ben je net zo snel van het Sloegebied op de Zee landroute richting Rotterdam. En vice versa uiteraard. Die gewenning trad kennelijk nau welijks op. De provincie heeft vo rig jaar tevens enkele (aan de aan de actiegroep) beloofde maatrege len getroffen: op een deel van het traject werd de as verschoven, zo- |nT] Uit metingen van een actiegroep blijkt dat asverschuivingen en drempels weinig helpen tegen sluipverkeer op de provinciale weg Heinkenszand-Coes. dat het verkeer nu slingerbewegin gen moet maken. In de chicanes zijn ook een paar drempels gelegd en ter plaatse geldt een maximum snelheid van zestig kilometer per uur. Allemaal met het doel vracht wagens die van en naar het Sloe en de Westerscheldetunnel rijden, de snelweg op te dirigeren. De werkgroep constateert na een uur meten op twee plaatsen langs de route dat de 'slingers in de weg weinig helpen'. Woordvoerder Peter Gruijters hoopt dat de resul taten van de metingen voor de ge meenteraadsleden van Goes en Borsele een aansporing zijn om de milieueffectrapportage (MER) voor de Sloeweg te omarmen. Het MER-rapport bepleit een 'har de knip' te maken in de N664, zo dat vrachtwagenchauffeurs alleen via de snelweg naar de Sloeweg kunnen rijden. „Als dit idee door gaat, is alles opgelost." De raadsle den nemen daar dit jaar een be sluit over. Praise-avond voor bevolking Moldavië ARNEMUIDEN - In de gereformeerde kerk in Arnemuiden wordt vrijdag 16 mei een praise-avond gehou den. Chris Scheermeijer spreekt over het thema Totaal Verliefd. De opbrengst van de praisedienst is bestemd voor het klussen aan zorg centra, kerken en particuliere hui zen in Moldavië. Ook worden acti viteiten met kinderen en jongeren in dit land ondersteund. De avond begint om 20.00 uur. Hagelkanennen knallen voor geluidsonderzoek KAPELLE - De twee hagelkanonnen van Kapelse fruittelers knallen za terdag voor een geluidsonderzoek. Het gemeentebestuur van Kapelle wil (verder) in kaart gaan brengen welke effecten het kanongebruik op mens en natuur heeft. Met de geluidsgolven van de ka nonnen kan hagel in de lucht wor den verpulverd. Op die manier kan schade aan fruit worden voor komen. De Krab-darttoernooi beleeft tweede editie KRABBENDIJKE - Stichting D'n Gou den Tripel houdt op 24 mei voor de tweede keer het De Krab-dart toernooi in Krabbendijke. Dat ge beurt in een grote tent op het par keerterrein aan de Dorpsstraat. Vanaf tien uur 's ochtends kunnen maximaal 64 darters bepalen wie de beste is. Daarna is er een feest avond. Inschrijven via www.dn- goudentripel.nl of bij eetcafé De Krab aan de Noordweg 3. Haring happen in Hulst voor Sinterklaas HULST - Burgers, bobo's, boeren en buitenlui kunnen dinsdagavond 3 juni voor het goede doel de tan den zetten in een Hollandse nieu we tijdens de jaarlijkse Hulster Ha ringparty. Van de opbrengst wordt de sinterklaasintocht bekostigd. Het haring happen wordt gehou den in hotel restaurant De Koren beurs en begint om 17.30 uur. De eerste haring is gereserveerd voor de Hulster loco-burgemeester. Twee ooggetuigen melden zich bij de gemeente Kapelle. door Lilian Dominicus KAPELLE - In de meidagen van 1940 vochten wel degelijk Marok kanen mee in Zeeland. Dat zegt de 86-jarige A. Cardon uit Goes, een van de twee oud-strijders die de gemeente Kapelle belden naar aan leiding van een artikel in de PZC. Cardon werkte aan het begin van de oorlog als kapper in het Sint Jo- annaziekenhuis en het Gasthuis in Goes. „Er werd me toen gevraagd of ik mee wilde helpen om gewon de soldaten op te halen die bij Kruiningen hadden gevochten. On der hen waren ook Marokkanen. Ze lagen van Wemeldinge tot Hansweert langs het Kanaal door Zuid-Beveland." De Marokkanen verbleven een tijd in de ziekenhui zen, maar wat er daarna met ze is gebeurd, weet Cardon niet. „Er zijn er twee in Goes gebleven. Die zijn hier ook getrouwd, dat is alge meen bekend." Ook is deze week uit het archief van de gemeente Kapelle een toe spraak van de voormalige Franse ambassadeur opgediept, die duidt op Marokkaanse deelname in de Franse eenheid. Bij gebrek aan be wijs gingen historici ervan uit dat de Marokkanen die tijdens de oor- j log in Zeeland verbleven, er alleen werkten als dwangarbeider. De 22 Noord-Afrikanen op de Franse begraafplaats in Kapelle zijn aangespoeld op Nederlandse stranden. De twee ooggetuigenver slagen zetten de Zeeuwse oorlogs geschiedenis mogelijk in een an der licht. „De grote vraag is nu: waar zijn deze Marokkanen geble ven?", zegt Arnold van den Berge, ceremoniemeester bij de Franse herdenking. „Dat er geen enkele gesneuveld is, lijkt onwaarschijn lijk." De herdenking begint van middag om 16.00 uur in Kapelle. DEN HAAG - Het gerechtshof in Den Haag heeft een 25-jarige man vrijgesproken van mishandeling van zijn echtgenote. Volgens het hof was er onvoldoende bewijs om de verdachte te veroordelen. De rechtbank veroordeelde de man vorig jaar nog tot 70 uur werkstraf waarvan 30 uur voor waardelijk voor de mishandeling. De verdachte was daar zo verbol gen over dat hij in beroep ging. Hij zou zijn vriendin nooit met één vinger hebben aangeraakt. Tij dens een ruzie zou de verdachte zijn echtgenote met een schaar in haar keel hebben gestoken en in het gezicht hebben geslagen. Het hof achtte dat niet bewezen, te meer omdat de vrouw geen noe menswaardige verwondingen had. MIDDELBURG - Mevrouw J. Hartman werd gisteren verrast met een lintje. Ze werd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau benoemd vanwege haar ja renlange inzet bij onder andere seniorenclub OCM (Open Club Magistraat- wijk). Ze zet zich vooral in als vrijwilliger voor senioren, foto Lex de Meester MIDDELBURG - De wijkvereniging Middelburg Zuid is niet meer. Gis teravond hebben de leden tijdens een vergadering ingestemd met op heffing van de vereniging. Eind dit jaar houden de activitei ten op. De vereniging bestaat 43 jaar. De zittende bestuursleden zagen het niet meer zitten om zich te blij ven inzetten voor de wijkvereni ging. Het bestuur ligt met de ge meente Middelburg overhoop over subsidies. Bovendien kwam er uit de wijk te weinig respons op de vraag naar nieuwe bestuursle den. „Het doet ons pijn", zei voorzitter Wim Geertse na de vergadering. „Er is zoveel gebeurd, wij konden als bestuur niet verder. De leden vonden het lullig, maar ze snap pen het ook wel." Het is nog niet duidelijk wat er met de subvereni gingen, volleybal, biljart en darts, info en kaartverkoop op www.scheldejazz.nl gaat gebeuren. Geertse beloofde die niet te laten vallen. "De nieuwe collectie op uw vertrouwde adres". mode w Plein 1940-nr.20 Middelburg r a COMPACT TREKKERS 7 types van 22 tot 56 pk Bel of kom langs vooreen proefrit |2| John Deere Dealer professionele tuin- en parkmachines Zeeuwse eilanden en West-Brabant: VAN WEELE BV. Stadseweg 14, Wolphaartsdijk, tel. 0113-581751

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31