Hoeveel kuub? Bond Heemschut ziet het weer helemaal zitten met Britannia Baas is ringrijders in Nieuwland de haas Multicultidag op de Hogeschool Zeeland Zelf papier maken op de kinderboerderij Souburger botst tegen lichtmast Expositie Souburgse amateurkunstenaars Jubilerende camping deelt circuskaartjes uit Wandelen tijdens de avondvierdaagse Suggestie WD: Omroep Zeeland in Timmerfabriek 26 Woensdag 14 mei 2008 PZC W Transportleiding springt: deel Vlissingse Glacisstraat staat blank. vlissingen - De Vereniging Inter cultureel Promotieteam (VIP) houdt morgen een Multicultidag op de Hogeschool Zeeland in Vlis- singen. Doel van de dag is om be zoekers te informeren over diverse landen en culturen. Er zijn ver schillende culturen te zien, te bele ven, te horen en te proeven op de Multicultidag. De dag is van kwart over een tot zes uur in het gebouw van de hogeschool. middelburg - Kinderen van zes tot twaalf jaar kunnen vanmiddag op Kinderboerderij de Klepperhoe ve in Middelburg zelf papier ma ken. Van geweekte snippers kunnen de kinderen papier scheppen. Het pa pier kunnen ze ook nog versieren. De activiteit duurt van half twee tot drie uur. De kosten zijn twee euro. Minister Plasterk beslist binnenkort over monumentenstatus. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een monumentensta tus voor het vermaarde boulevard hotel Britannia in Vlissingen: de Bond Heemschut denkt dat het er nu tóch van gaat komen. Die indruk heeft voorzitter Wil lem Heijbroek overgehouden aan het bezoek van de landelijke Raad van Cultuur, die binnenkort ad vies moet uitbrengen aan minister Plasterk. Behalve het boulevardho tel staan nog vijf gebouwen in Ne derland op de nominatie voor een monumentenstatus. Hoeveel daar voor in aanmerking komen, is niet bekend. Dat hangt helemaal af van wat de minister wil. De Bond Heemschut en de Stich- 's-heerenhoek - Op de kruising Sloeweg/N254 bij 's-Heerenhoek is gistermiddag rond 17.00 uur een 32-jarige automobilist uit Oost-Souburg tegen een lichtmast gereden. Vermoedelijk is de man achter het stuur onwel geworden. De Soubur ger is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. Zijn auto raakte bij het ongeval to tal loss. oost-souburg - Verschillende vor men van kunst worden vrijdag 16 mei tentoongesteld in wijkcen trum De Kwikstaart in Oost-Sou burg. Het gaat om amateurkunst van 55-plussers. Naast schilderijen, tekeningen en aquarellen wordt ook beeldhouw-, boetseer- en handwerk getoond. De expositie is gratis te bezichtigen van 9.30 tot 16.30 uur. ting Stadsherstel namen de com missieleden via een ladder mee naar de balkons en mozaïeken op de eerste verdieping. De heren wa ren zeer onder de indruk, meende Heijbroek te hebben gezien en ge hoord. „Ze zeiden dat Joost Broks, die het paviljoen in 1954 heeft ont worpen, al lange tijd een onderge waardeerd architect is. Ook leek het ze zonde als de hoteltoren te gen de grond gaat. Ze zeiden dat het erbij hoort, dat het één te be schermen ensemble is." Heijbroek, al jaren pleitbezorger voor behoud van het hotel, is in zijn nopjes met al die complimen ten. Zeker ook toen hij met het Bond Heemschut denkt dat ze al le winden mee heeft om voor ho tel Britannia in Vlissingen, in elk geval voor een gedeelte, een mo numentenstatus te krijgen. oostkapelle - Walcherse kinde ren tot en met 13 jaar kunnen vrij dag gratis naar een voorstelling van circus Bongo op camping de Pekelinge in Oostkapelle. De Peke- linge viert hiermee het 25-jarig be staan. Met het circus wil de cam ping de bevolking bedanken voor de positieve en gastvrije benade ring van de toeristen. Er zijn 650 kaartjes beschikbaar. Ze zijn te be stellen via circus@de pekelinge.nl vlissingen - Vier dagen lang kan er weer vijf of tien kilometer gelo pen worden bij de jaarlijkse avond vierdaagse in Vlissingen. De avond vierdaagse is van 19 tot en met 22 mei. Elke dag wordt er gestart om half zeven vanuit clubhuis Zee land Sport aan het Baskensburg- plein. Inschrijven kan vandaag om half zeven of op 19 mei aan de start vanaf zes uur. nieuwe stadsbestuur van Vlissin gen ging praten. In tegenstelling tot het vorige komt dat op hem een stuk positiever over. „Daar is duidelijk een kentering in geko men. Ze lijken niet langer tegen de monumentenstatus. Burgemeester Dijkstra heeft zelfs toegezegd alles te laten herberekenen. En of er nu appartementen of hotelkamers ko men, of allebei, dat maakt ons niet uit. Als het paviljoen maar in oude staat wordt hersteld. Daar krijgen wij steeds meer vertrouwen in." Ook projectontwikkelaar Loostad, die eigenaar is van Britannia, is er bij gehaald. „Maar daar hebben we geen reactie van gekregen." Heijbroek wil die een suggestie ge ven voor een architect: Evert de Iongh, al jaren technisch adviseur van de Bond, die ook over Kasteel Drakensteyn heeft geadviseerd. „Die wil hier zo aan de slag." door Wendy van den Hurk vlissingen - Je merkt het pas als er een gaatje in komt en dan is het al te laat. De druk op de transport leiding voor water in de Vlissingse Glacisstraat werd gisterochtend zo groot, dat die het begaf Tenminste vijf huizen kwamen flink onder water te staan. Volgens Delta was dat niet te voorkomen. Maar hoe het precies kon gebeu ren? „Dat is een goede vraag", zegt [aap Nelemans. Volgens de voor lichter van het nutsbedrijf waren medewerkers gisterochtend tegen het middaguur bezig het normale waterleidingnet te koppelen aan de grote transportleiding voor wa ter. Ineens scheurde die open, tot wel twee meter. Er stroomde zo veel water uit, dat de rioolputjes het niet meer konden houden. Het water stroomde weg, richting de Van Dishoeckstraat. Geparkeer de auto's kwamen tot halverwege hun wielen onder water te staan en bij tenminste vijf huizen stond de huiskamer blank. En dan kon Delta niet eens bij iedereen achter de voordeur kijken; niet iedereen was overdag thuis. „Waarschijnlijk heeft het gewoon te maken met de waterdruk", is de enige verklaring die Nelemans kan geven. „Die werd te groot. Een klei nere leiding kan wel wat hebben, maar zo'n transportleiding heeft een diameter van 315 milimeter. Die vangt spanningen in de straat veel minder goed op." Het enige dat Delta direct kon doen, was de watertoevoer stop pen. De kraan dicht. Dat heeft ze ook gedaan, maar de leiding was toch al los en daar zat heel veel kuub water in. En dat moest eruit. Bewoners hebben, om kortsluiting te voorkomen, de stroom voor een paar uur afgesloten. Ook bewoners van de straten eromheen moeten er wat van hebben gemerkt; ook daar viel de druk even weg. De brandweer is een paar uur be zig geweest om de straat en de hui zen droog te pompen. Delta heeft een schoonmaakploeg ingescha keld, die de huizen komt reinigen. Bewoners krijgen een brief over de schadeafwikkeling. Nelemans: „We kijken wat onze polis dekt. Anders staan wij garant." En de leiding? Die is alweer her steld. Je ziet er niks meer van. Een scheur in een transportlei- ding in de Vlissingse Glacisstraat heeft gezorgd voor flinke water overlast. Van tenminste vijf hui zen stond de eerste etage blank. Hoe de transportleiding precies kon scheuren, weet Delta niet, maar 'het heeft iets te maken met waterdruk'. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Omroep Zeeland zoekt een nieuw onderkomen en de Timmerfabriek heeft nog geen bestemming. De Vlissingse fractie van de WD telde één en één bij el kaar op tot een motie. Want als we de omroep graag bin nen onze gemeentegrenzen willen houden, redeneert fractievoorzit ter Marianne Reinders, waarom zouden we die dan niet in de Tim merfabriek huisvesten? „We vra gen het college van Vlissingen te gaan praten met de omroep." Dat heeft de WD overigens niet gedaan voor ze de motie opstelde. „We weten dus ook nog niet of de omroep wel wil, maar dat kan uit het overleg blijken. Het is maar een idee en het zou mooi zijn als dat kon worden gerealiseerd. Niet alleen voor Vlissingen - ik heb het immers ook altijd jammer gevon den dat de PZC is weggegaan - maar ook voor de omroep zelf" Traditionele ringrijderij op derde pinksterdag beleeft 184e editie. door Marlies Lampert NIEUW- EN ST. JOOSLAND - In Nieuwland werd voor de 184e maal de traditionele ringrijderij ge houden op derde pinksterdag. Het werd dé dag voor Johan Baas die compleet terug in vorm is. Baas won het dagklassement met 26 uit 30 ringen en pakte na spannende kampen ook de eerste beker én de pollepel. Ramona Pleyte zegevier de eveneens met een aantal prij zen. Zij won de tweede beker, de damesbeker en de Dr. Janssenbe- ker. De seniorenbeker was dit jaar voor Aart Meyer. In Souburg werd de ringrijwed- strijd voor het laatst verreden op het Oranjeplein. Deze historische dag werd een ouderwetse strijd tussen de neven Cor en Sjaak Jan- se. Beide mannen staken alle der tig ringen, waardoor de prijzen op de kleine ringen uitgekampt moest worden. Waar Sjaak nogal eens het onderspit delft, is hij dit seizoen goed gestart. Op de 10 mm pakte hij het dagkampioen schap en hij won de eerste beker in een kamp met Cor Janse en Sja- co de Visser. Alleen de eer van de pollepel moest hij aan neef Cor gunnen. Bij de dames zegevierde Jolanda Pladdet door de damesbe ker te winnen. In Koudekerke was Simon de Pagter vanaf de 15e beurt de enige die nog geen ring had gemist. Een prestatie die hij wist vol te houden tot het eind van de dag waardoor hij met der tig ringen dagkampioen werd. In de bekerstrijd liet hij echter ver stek gaan. Daar won Piet Jan Reij- nierse de eerste beker door de 14 mm-ring mee te nemen. Ook l^j Baas, Pleyte en Meyer schitteren op de ringrijderij in Nieuwland. Ook in Souburg, Koudekerke en Oostkapelle namen ringrijders het tegen elkaar op. Oostkapelle kende maar één rijder die alle dertig ringen stak, name lijk Michiel Joziasse. Het was geen verrassing dat hij met het dagkam pioenschap naar huis ging én met de eerste beker. Joyce Jobse ging naar huis met de damesbeker. De agenda vermeldt voor zaterdag 17 mei ringrijden vanaf 08.00 uur in Kapelle in de Van der Biltlaan en in Ritthem in de Dorpsstraat. In Middelburg begint het die dag om 10.00 uur bij Zorgcentrum Roggeveen, Koudekerkseweg 147. Wim Geldof (m) en Simon Lous (r) deden voor de vijftigste keer mee aan de Pinksterringrijderij in Oostkapelle. Jan Geldof (links) werd vorig jaar al voor dat heugelijke feit geëerd. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28