doorslag Zaamslag laat zich niet provoceren en treft nu twee keer De Zwerver Kleine zege helpt RIA W. niet verder Zevenklapper voor Breskens tegen slechts tien spelers van De Schutters PZC Dinsdag 13 mei 2008 31 Na zege op Nemelaer is RCS de volgende opponent Terneuzen. door Peter van Kouteren HAAREN - Terneuzen is een stap dichter bij de fel begeerde promo tie naar de eerste klasse. De rood zwarten versloegen in Haaren een stug Nemelaer, dat pas in de laat ste twintig minuten bezweek. De Zeeuws-Vlamingen bogen in de tweede helft een t-o-achterstand om in een 3-1 zege. Nemelaer ver loor voor het eerst sinds 16 decem ber. Terneuzen was vanaf de eerste mi nuut de betere ploeg, maar sprong vooral in de eerste helft slordig met de kansen om. Toen de thuis ploeg kort voor rust uit een hoek schop op voorsprong kwam, leek dat in het nadeel van de Zeeuwen. „Dit is geen gestolen overwinning, maar je moet ze wel maken. We waren aan het nadenken over wat we moesten doen", bekende assis tent-trainer Alex Dehulsters over het moment waarop de gelijkma ker viel. De 1-1 viel in een fase, waarin Terneuzen de thuisploeg helemaal op eigen helft vastzette, maar in tegenstelling tot in de eer ste helft nauwelijks mogelijkheden kreeg. Ardian Lekaj: „We kregen voor de rust kansen door fouten in hun verdediging. Ik heb geen se conde het gevoel gehad dat we niet zouden winnen, maar wel ge twijfeld of onze ploeg de vrije man zou kunnen blijven vinden. Je probeert scheurtjes in hun ver dediging te vinden, door mensen op een andere plek te zetten. Dat is uiteindelijk gelukt." Terneuzen hield in de zomerse hit te het hoofd koel, bleef van achter uit onder aanvoering van de sterk spelende Maik de Wolf en Niels Nemelaer-Terneuzen Burm voetballend naar oplossin gen zoeken en kreeg uiteindelijk waar het recht op had. Individuele kwaliteit gaf de doorslag, maar daar zag het lang niet naar uit. De Zeeuws-Vlamingen beslisten het duel pas in de laatste twintig minu ten. Daarin tekenden Sinan Coban (strafschop), Eric-Jan Naudts en Jo nathan Constancia voor de doel punten. Naudts, die kort nadat hij in de tweede helft Dwight van Hulle had vervangen met een diagonaal schot voor 1-2 zorgde: „Ik vond het geen goed voetballende ploeg. Ze hanteerden alleen maar de lan ge bal. Als die een keer goed valt, dan blijf je achter de feiten aanlo pen. Maar ze zaten er doorheen." Trainer Piet Drijvers, die Neme laer voor het negende seizoen on der zijn hoede heeft, wees net als veel van zijn spelers met een be- 'lk heb geen seconde het gevoel gehad dat we niet zouden winnen' schuldigende vinger richting de Middelburgse scheidsrechter Van Nunen. De arbiter zou volgens de Brabanders wel heel erg eenzijdig kaarten hebben uitgedeeld. Drij vers: „Het is een pannenkoek. Hij heeft ons dit seizoen drie keer ge floten. Alle andere scheidsrechters waren een stuk beter dan hij." De oefenmeester wilde daarmee geen afbreuk doen aan de prestatie van Terneuzen. „Ze hebben ver diend gewonnen. Die 2-1 was voor ons de nekslag." Sinan Coban, die voor de gelijkmaker tekende, zei zich te verheugen op twee nieuwe confrontaties met RCS. „Ik denk dat we het gaan redden", zei hij met een geheimzinnige glimlach. Zeeuws-Vlamingen laten wel veel kansen liggen bij Everstein. door Jurgen Naeye EVERDINCEN - Zaamslag heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van de nacompetitie in de strijd om promotie naar de eerste klasse. De ploeg van Rinus Zegers had te gen Everstein, na de 3-1-thuiszege vorige week, voldoende aan een ge lijkspel (1-1). In de volgende ronde wacht een dubbele confrontatie met De Zwerver uit Kinderdijk. Als het voetballend niet lukt, dan moet het maar op een andere ma nier. Met die instelling en met de nederlaag uit de heenwedstrijd in het achterhoofd, begon Everstein zaterdagmiddag aan het duel. De ploeg uit Everdingen was, net als een week geleden, technisch en tactisch de mindere van Zaamslag en probeerde dat te compenseren met vechtvoetbal. Door sommige spelers werd dat iets te letterlijk op gevat. De Utrechtenaren grossier den in overtredingen en provoca ties richting tegenstander en scheidsrechter. Na 25 minuten hadden al drie spe lers van de thuisclub geel op zak. Verdediger Bart-Hugo de Vries kwam goed weg toen hij de door gebroken Peter Dieleman onderuit haalde en hiervoor slechts geel kreeg. De overtreding van De Vries viel echter in het niet bij de dood schop die zijn medespeler Martijn Wittebol verkocht aan Jordy Bak ker. De spelverdeler van Zaamslag werd van achteren getackeld op zijn enkels en mocht van geluk spreken dat hij nog overeind kwam. Iedereen verwachtte een ro de kaart, maar scheidsrechter Kre- té gaf slechts geel. Zaamslag hield, ondanks de hitte, het hoofd koel en liet zich niet meeslepen in dit spel van provocatie. „Er is flink op gehamerd om ons niet uit de tent te laten lokken. Enkele spelers staan op scherp", aldus assis tent-trainer Rinus Kolijn. De opdracht van de technische staf werd door de spelers gediscipli neerd uitgevoerd. De kaken bleven stijf op elkaar. Met een andere op dracht, het maken van doelpun- (vc Zaamslag is opnieuw een klasse beter dan SC Everstein, dat voor al uitblinkt door heel veel provo caties. Zaamslag blijft koel en be reikt de volgende ronde. ten, had Zaamslag beduidend meer moeite. Peter Dieleman (over), Jordy Bakker (op de paal en over) en Joris Rademakers (twee keer op de paal) verzuim den om vroegtijdig afstand te ne men van Everstein. Toch namen de bezoekers de leiding. Joris Rade makers opende in de tachtigste mi nuut de score. Trainer Rinus Ze gers: „Simpele kansen werden ver prutst. We hadden hier makkelijk met grote cijfers kunnen winnen." Zover kwam het niet. Sterker nog, door een slippertje van doelman Bart Corstanje kon invaller Jan-Willem Lemmen de 1-1 bin- nentikken. Een slotoffensief van de thuisploeg bleef uit. Anderhalf uur mekkeren had blijk baar ook zijn tol geëist. Energie voor het schudden van handen en het uitdelen van complimenten was er nog wel. Ondanks het resul taat, toonde Everstein zich nog wel een sportief verliezer. Everstein-Zaamslag 1-1 (0-0). 80. Joris Rademakers 0-1, 88. Jan-Willem Lemmen 1-1. Scheidsrechter: F. Kreté (Hendrik- ido-Ambacht). Gele kaart: Bart-Hugo de Vries, Martijn Wittebol, André van der Veer, Hamid Sarwari (allen Everstein) en Ugur Kahveci (Zaamslag). Aantal toe schouwers: 150. Nemelaer-Temeajzeira 1-3 (1-0). 39. Rick Vermeer 1-0, 71. Sinan Coban 1-1 (strafschop), 77. Eric-Jan Naudts 1-2, 90+2. Jonathan Constancia 1-3. Scheêïisrechter: P. van Nunen (Middelburg). €eBe kaart: Roy Vermeer, Ton van de Pas, Martijn van de Berk, Rick Ver meer, Jonan Vissers (allen Nemelaer). Aantall toeschouwers: 250. Axel mag maar vijf minuten hopen op een goed resultaat. MIDDELBURG - RIA W. en Axel slaagden er niet in de volgende ronde van de nacompetitie te be reiken. Na de 2-o-nederlaag van vo rige week tegen Jong Ambon, was een 1-0-zege nu te weinig voor RIA W. Axel verloor opnieuw van FC Bergen (4-1). Jong Ambon-RIA W. 0-1: Quincy Tjan-Asem kwam niet opdagen bij RIA W. De middenvelder gaf er gisteren de voorkeur aan met een Zeeuws-Vlaamse selectie deel te nemen aan het Grontmij-toernooi in Nieuwdorp. Zijn verbaasde ploeggenoten waren in Middel burg de onderliggende partij, maar zagen hoe Jong Ambon slordig met de kansen omsprong. Toen in valler Timon van der Hooft twin tig minuten voor het einde RIA op voorsprong bracht (0-1) gingen de bezoekers op zoek naar de twee de treffer. De spitsen van Jong Am- bon kregen meer ruimte maar pro fiteerden daar niet van. RIA had vervolgens pech toen een inzet uit een vrije trap van Hubert van den Hemel tegen de lat eindigde. Daryl Rawidjan miste in de rebound. Jong Ambon gaat daardoor verder in de nacompetitie, met als inzet een plaats in de derde klasse. FC Bergen-Axel 4-1: Axel slaagde er niet in om in de uitwedstrijd bij FC Bergen de 1-2-nederlaag van het eerste duel nog goed te maken. Toen de Zeeuws-Vlamingen hal verwege de tweede helft via Timo de Bruin gelijkmaakten leek alles nog mogelijk. Maar deze droom werd al snel aan diggelen gescho ten door de thuisclub. Vijf minuten na de Axelse treffer, die in de zeventigste minuut viel, maakte Sylvester Zwaan er name lijk al 2-1 voor FC Bergen van. Daarmee deed hij Axel definitief de das om. Ali Ozturk en invaller Mohammed El Boussaksaki zorg den vervolgens in de slotfase nog voor de 4-1-eindstand. Mark Boeckhout (rechts) heeft Breskens op een 5-1-voorsprong gezet en ontvangt de felicitaties van Erik de Rechter (midden). foto Wim Kooyman Robbie de Muijnck vol vertrouwen voor twee duels met Jong Ambon. door Aector Dooms BRESKENS - Trainer Robbie de Muijnck van Breskens hield giste ren aan het duel in de nacompeti tie met De Schutters een dubbel gevoel over. Enerzijds was hij tevre den met de 7-2-winst, die zijn ploeg een stap dichterbij de derde ldasse brengt. Anderszijds had De Muijnck liever gezien dat de Brabanders com pleet tegen Breskens hadden ge speeld. De ploeg uit Stampersgat blameerde zich door met slechts tien spelers naar Breskens af te rei zen. De Brabanders, die een 5-3- thuisnederlaag goed moesten ma ken, begonnen daardoor aan een kansloze missie. „We hadden niet op de nacompeti tie gerekend. Spelers zijn nu op va kantie, kampen met blessures en moeten werken", zocht trainer Hans van Ham naar excuses. „Dit is overmacht. Ik wist dat we moei lijk een elftal op de been konden brengen. Bovendien belde Sonny de Vries vlak voor het vertrek af Hij zat ergens op het strand in Walcheren. Spelers uit lagere elftal len erbij halen was geen optie, want wat heb ik aan spelers die op dit niveau niet meekunnen. Dan nog liever met tien." Van Ham zei dat zijn gehavende team et niet moeilijk over deed. „Ze hebben hun sportieve plicht gedaan", reageerde hij laconiek op de uitschakeling. Hoe anders is de instelling van De Muijnck „Spelen tegen tien man is nooit leuk. Ik zag het al toen ze hier aankwamen. Mijn spelers had den het niet direct in de gaten. Ik heb het vooraf wel tegen Gino Vink en Erilc de Rechter verteld", zei de trainer later. De opdracht was om de Braban ders snel onder druk te zetten. De eerste kans was voor De Schutters, maar Yordi Janssen schoot in vrije positie naast. Daarna zetten de Zeeuws-Vlamingen de wedstrijd naar hun hand. Michel Meeusen, vrijgespeeld door De Rechter, opende de score na tien minuten. Meeusen viel daarna op door een aantal assists vanaf de rechterkant, waaruit Mark Boeckhout en De Rechter scoorden (3-0). In de tweede helft liep de thuisclub verder uit naar 5-0 dank zij De Rechter (kopbal) en Boeck hout. De Breskense spitsen waren ook verantwoordelijk voor num mer zes en nummer zeven. De Schutters profiteerde via Janssen en Wilco Koppenaal van slordig heidjes in de Breskense verdedi ging. „We hebben er nog een oe fenpartij van kunnen maken", stel de De Muijnck. De volgende tegen stander, Jong Ambon, zal lastiger worden. Breskens kan dan wel weer beschikken over Johnny de Jager (terug van een schorsing), El- mar Lauret (enkelblessure) en Me- rijn van der Plas, die terugkeert van vakantie. „We gaan ons niet aan Jong Ambon aanpassen. Ik schat de kansen in op fifty-fifty", keek De Muijnck met vertrouwen vooruit naar de confrontaties met de ploeg uit Middelburg. Breskens-De Schutters 7-2.10. Michel Meeusen 1-0, 34. Erik de Rechter 2-0, 43. Mark Boeckhout 3-0, 52. Erik de Rechter 4-0, 56. Mark Boeckhout 5-0, 56. Yordi Janssen 5-1, 60. Mark Boeckhout 6-175. Erik de Rechter 7-177. Wilco Koppenaal 7-2. Scheidsrechter: G. Loos (Halsteren). Aantal toeschouwers: 150. ■ESKWir

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 91