Trainerswissel All Ready pakt goed uit Rillandia houdt hoofd koel vanaf elf meter Merijn de Vos mist EK met handbalteam Voetbalsters IJzendijke in finale districtsbeker Rabout en De Kok winnen Meidoornloop Zeeuwse damclubs sneuvelen in beker Rekenmeesters hebben het druk in Oosterland PZC Dinsdag 13 mei 2008 33 Korfballers winnen cruciaal duel tegen De Vinken met 13-8. door Jasper Harthoorn ZIERIKZEE - De korfballers van All Ready hebben goede zaken gedaan in de strijd om in de eerste klasse F te blijven. Concurrent De Vin ken, dat voor de wedstrijd nog een punt meer had dan het team uit Zierikzee, werd door een sterk All Ready met 13-8 verslagen. De voorbereiding op het cruciale duel liep allesbehalve soepel. Sjaak loziasse stapte op als hoofdtrainer, omdat er geen klik was met een deel van de spelersgroep. Routi nier Henk de Graaf vatte het als volgt samen: „Kijk, als we vandaag verliezen, zegt iedereen dat het niet slim was om vlak voor deze wedstrijd uit elkaar te gaan. Maar als we winnen, is het opeens wel een goed besluit." Dat laatste bleek het geval, want All Ready straalde uit koste wat kost te willen win nen. Ondanks de hitte steeg de ploeg uit Zierikzee in de tweede helft boven zichzelf uit en in de tweede helft werd De Vinken op alle punten afgetroefd. De ploeg uit Vinkeveen raakte door het spel van All Ready lichtelijk gefrus treerd, ergerde zich aan de scheids rechter en kwam niet meer aan goed korfbal toe. Vooral het verschil in wedstrijdbe leving deed De Vinken de das om. Dennis Voshart, die het seizoen als speler/interim-trainer afmaakt, had als enige de hele wedstrijd het vizier op scherp staan en haalde een hoog niveau. Zijn ploeggeno ten trokken zich aan dat niveau op. Vooral bij Remy Quist ging dat gepaard met het nodige verbale ge weld. In de eerste helft kon hij vol ledig vrij aanleggen om vanaf drie meter te scoren, maar zijn schot kwam niet eens in de buurt van de korf Hij uitte zijn frustratie, maar revancheerde zich amper All Ready staat nu op de veilige zesde plaats in de eerste klasse F. De nummer zeven van de com petitie speelt een beslissingswed strijd om in de klasse te blijven. Eerste klasse F Stand 1. Tempo 10-18 (161-90) 2. VEO 10-15 (169-129) 3. Ondo (G) 10-15(133-102) 4. SDO (K) 10-10 (120-107) 5. Avanti (P) 10-10 (138-125) 6. All Ready 10-6 (96-145) 7. De Vinken 10-5 (111-164) 8. Fortissimo 10-1 (86-152) Resterende programma 17 mei VEO (thuis) 24 mei Ondo (uit) 31 mei Avanti (thuis) 7 juni Fortissimo (uit) Alle wedstrijden beginnen om 15.30 uur. een minuut later door een veel moeilijkere kans wel te verzilve ren. Quist: „Ik moet mijn hoofd proberen leeg te maken, zodat ik rustig kan schieten. Als ik een paar keer mis, blijft dat in mijn hoofd zitten en raak ik wat vertrouwen kwijt." In de tweede helft onderscheidde hij zich met een aantal rebounds, die hij luid vierde. „Die kerel was twee meter en dan is het heel lek ker als je daar een paar rebounds op pakt. Dat laat ik dan ook we ten. Ik hou ervan als mensen el kaar luid aanmoedigen, dat je met zijn allen het gevoel krijgt van 'we kunnen het'." „Het was niet altijd even dende rend, maar we hebben deze wed strijd op karakter gewonnen", stel de Quist. Monique de Bruin, train- ster bij het tweede die door om standigheden op de bank bij het eerste terecht kwam, sloot zich daarbij aan. Ze is zelf de eerste die haar bijdrage aan het team bagatel liseert. „De opstelling wordt be paald door Dennis (Voshart). Wat ik hier kan doen, is de groep op een positieve manier op scherp zet ten. We hebben in de tweede helft meer rust in ons spel gekregen en de schoten die eerst net mis gin gen, vielen uiteindelijk wel." Scores All Ready: Dennis Voshart 5, Henk de Graaf 3, Anouk van Tiggelhoven 2, Krista Bergsma, Remy Quist, Yvonne Jo- ziasse 1 Late goal Merijn Dek voorkomt penalty's bij duel van VCK. GOES - De nacompetitie voor een plaats in de tweede klasse is een volledig Zeeuwse aangelegenheid geworden. Vanaf komende zater dag spelen AZW en VCK onder ling voor een finaleplaats. De te genstander komt uit de tweestrijd tussen Rillandia en Veere. Klundert-VCK 3-1: Christian Fuanani opende de score en toen Poger Mukoko kort voor rust de 2-0 aantekende, gingen de Braban ders, er na de eerdere 4-1-uitneder- laag in Koudekerke, écht weer in geloven. In de 49e minuut scoorde Fuanani de 3-0 en leken penalty's onafwendbaar. Zeven minuten voor tijd profiteerde Merijn Dek echter van een dekkingsfout en 'bevrijdde' VCK. Tholense Boys-Veere 2-3: Aan de 4-1-zege op eigen veld voegde Veere zaterdag een 3-2-zege toe. Probleemloos gaat de ploeg van Hans de Nooijer daardoor naar de tweede ronde. Na twintig minu ten leidde Veere al met 0-2 via René-Michel Gerritsen en Arcon Brasser. Ronnie de Graaf maakte 1-2, maar Giacomo Wattel zorgde nog voor rust voor 1-3. In de twee de helft maakte Reinier de Groen de tweede Thoolse treffer. Rillandia-Olympia'601-1, Rillan dia wns: Opnieuw werd het t-x. Vier minuten voor tijd dacht Ah met Demir zijn ploeg Rillandia in veilige haven te schieten. Twee mi nuten later maakte Raymond Da- men echter alweer gelijken. In de strafschoppenreeks scoorde Rillandia vijf keer op rij, terwijl doelman Erwin van de Vreede de derde penalty van Olympia'60 stopte. GOES - Merijn de Vos is met het Nederlandse handbalteam kwalifi catie voor het Europees kampioen schap misgelopen. De speler uit Zierikzee, volgend seizoen in de eredivisie actief voor E8cO, verloor na een gelijk opgaande strijd het laatste kwalificatieduel met Oranje van thuisland Bosnië. Het werd 27-25. Eerder won Oranje van Luxemburg (35-30) en speelde ge lijk tegen Frankrijk (29-29). IJZENDIJKE - De voetbalsters van IJzendijke hebben gisteren de de fi nale van de districtsbeker bereikt. Op eigen veld won de Zeeuws- Vlaamse formatie met 5-3 van Peursum. Op zaterdag 24 mei speelt het nu de finale in Waal wijk. Voor de kampioen van de vijfde klasse scoorde Maud Kuij- pers twee keer. Kelly van Leeuwen maakten de overige treffers. NISSE - Theo Rabout uit Aarden- burg heeft zaterdag de lange Mei doornloop (15 km) in Nisse gewon nen. Marianne de Kok uit Lewe- dorp was de snelste bij de vrou wen. Ze bleef nummer twee Leo- nie Ton ruim vier minuten voor. Na het startschot op het Dorp splein in Nisse ontstond een kop- groepje met Rabout en de Belg Kris Derveaux. Deze Devreaux won de korte loop (7,5 km). DEN HAAG - PWG 's-Gravenpolder en Middelburg hebben de eerste ronde van de nationale dambeker niet overleefd. In Den Haag ver loor 's-Gravenpolder met 5-3 van de Rijnsburgse Damclub. Een vroe ge nederlaag van Johnny de Leeuw was beslissend. De 8-o-ne- derlaag van Middelburg tegen het ijzersterke Van Stigt Thans was niet verrassend. OOSTERLAND - Hét biljarttoernooi voor teams om de Grevelingencup werd vanaf het begin getekend door spanning. Ook al was DOS 1 in poule 1 oppermachtig de strijd om een tweede finaleplaats was hevig. De plaatsgenoten uit Zierik zee Graanbeurs 2 en Old Dutch ga ven elkaar in het onderlinge duel niets toe en speelden gelijk. Daar door moest beider resultaat tegen de poulewinnaars de doorslag ge ven. Daaruit kwam Graanbeurs 2 als beste verliezer voor de dag. In poule 2 eindigden alle teams met eenzelfde aantal match- en partij- punten en moest het percentage de doorslag geven. Dat pakte voor Graanbeurs 1 met 88.72 procent het beste uit. D'Eule 1 greep met 86.47 de tweede finaleplaats waar door 't Klusje uit Melissant met 83.87 afviel. Donderdag wordt pou le 3 gespeeld, waarna zaterdag van af 10.00 uur de finales volgen. Dennis Voshart gaat voor de rebound in het gewonnen duel van All Ready tegen De Vinken, foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79