Zierikzee bereikt tweede ronde, maar verliest Freek Torensma Met gelijkspel blijft promotie Renesse binien handbereik Tegendoelpunt maakt ZSC'62 op tijd wakker Peter Willemse wordt oproepkracht Tweede ronde Brouwershaven hield de hoop nog even levend s PZC Dinsdag 13 mei 2008 31 Vincent Goedegebuure probeert een speler van FC Drunen de pas af te snijden. foto Marijke Folkertsma Schouwse club speelt tweede wedstrijd mogelijk doordeweeks. door Jos van Belzen RENESSE - In de eerste wedstrijd van de nacompetitie met als inzet promotie naar de vierde klasse is het Renesse gisteren op eigen veld niet gelukt om van FC Drunen te winnen. De Schouwse ploeg kreeg de beste kansen, maar kwam even als de tegenstander slechts één maal tot scoren: 1-1 derhalve. Een goed voetballend Renesse was de betere ploeg, maar het was de tegenstander die uit één van de weinige mogelijkheden scoorde: o-i. Kort voor rust kreeg Vincent Goedegebuure een uitgelezen mo gelijkheid op de gelijkmaker, maar hij schoot veel te slap in. In de tweede helft voorkwamen de Brabanders lang met kunst- en vliegwerk, maar soms ook met overtredingen, de gelijkmaker. Met name John Berrevoets kon vaak al leen op onreglementaire wijze worden gestuit en aan het eind van de wedstrijd was de stand wat gele kaarten betreft dan ook 7-1 in Scharendijkse ploeg stelt in tweede helft orde op zaken: 3-1. door Ko de Ridder SCHARENDIJKE - Door de 3-1-thuis- overwinning op Halsteren blijft ZSC'62 in de race voor een der de-klasseticket. Het was de derde keer dat beide teams elkaar deze jaargang troffen. Beide wedstrij den in de reguliere competitie ein digden in 1-1. Tot de rust leek het gistermiddag meer op de finalewedstrijd van een campingtoernooi dan op een promotiewedstrijd. Het weer was er echter ook naar. Trainer Ronald van Oeveren: „In de eerste helft speelden we veel te veel de lange bal. Onze spitsen leken op een ei land te staan." Tegenstander Hal steren hanteerde hetzelfde wapen en loerde op kleine kansjes. Tot de het 'voordeel' van de bezoekers. Nadat eerst de paal de gelijkmaker nog had voorkomen, was het een kwartier voor tijd wel raak via Wil- co Hoogerhuis: 1-1. Hierbij bleef het, al besliste Renesse na afloop nog wel de verplichte strafschop- penserie met 4-2 in zijn voordeel. Ondanks het gelijkspel was trainer Leon Bakker na afloop trots op de prestatie van zijn ploeg. „Sommige jongens konden pas om twee uur hier aanwezig zijn doordat zij in de horeca werken. Complimenten dat ze dan toch zo'n goede wed strijd hebben gespeeld", aldus de trainer, die de confrontatie met Rood Wit uit Willebrord met ver trouwen tegemoetziet. Het is nog de vraag wanneer dat duel gespeeld zal worden. Regle mentair moet het komende zon dag gespeeld worden. Renesse viert dan echter het zestigjarig be staan. Waarschijnlijk wordt het duel de dinsdag erop gespeeld. Wf Renesse speelt het eerste nacom- petitieduel voor een plaats in de vierde klasse met 1-1 gelijk. Wil- co Hoogerhuis zorgt tegen FC Drunen voor de gelijkmaker. rust zouden die er niet komen. Gelijk na de pauze werd ZSC'62 ge wekt, toen Jannyck Janson de be zoekers op 0-1 bracht. Halsteren kon niet lang genieten van de voor sprong, want in de 52e minuut werd Niels van de Moezel vastge houden en de scheidsrechter kon niet anders doen dan een straf schop geven. Deze werd prima be nut door Werner Klaassen en de ploegen waren weer in evenwicht. ZSC'62 nam duidelijker de leiding in handen. Het werd 2-1 na een fraaie voorzet van René Coomans, die zijn voorzet perfect zag wor den binnengeschoten door Gerard Verhoek. Ondanks twee wissels zag Halsteren totaal geen kans nog een vuist te maken. Het was over en uit voor de mannen van trainer Pascal van Elzakker en ook voor Brouwershaven dat aan de kant stond. Na een welverdiende korte drink- Schouwse derdeklasser treft in tweede ronde tweedeklasser HW'24. door Bas Koel GOES - Zierikzee heeft zich ge plaatst voor de volgende ronde van de nacompetitie. In de uitwed strijd tegen Jeka werd de 3-0-voor- sprong van vorige week met suc ces verdedigd: 1-1. Na de overwin ning van vorige week stond Zierik zee al met anderhalf been in de volgende ronde, maar Jeka geloof de toch nog in een stunt. De thuis ploeg begon fel en probeerde snel een treffer te forceren, om de Schouwenaren onder druk te zet ten. De gewenste treffer kwam na twintig minuten. leka dat alles of GOES - Zeelandia Middelburg heeft de tweede ronde bereikt van de na competitie. De Middelburgse voet ballers wonnen met 2-3 bij Moerse Boys en spelen nu voor een plaats in de finale tegen Dubbeldam, dat te sterk was voor Roosendaal. Voor Zeelandia Middelburg scoor den Jerfy Booij, Alberto Conde Morgado en Freerk Koelma. door Klaas Verspoor BRUSN9SSE - Peter Willemse kan te gen Meerkerk wel eens één van zijn laatste wedstrijden in de hoofdmacht van Bruse Boys ge speeld hebben. „Voor de basis wordt het niks meer", maakte de 35-jarige voetballer na afloop van het verloren nacompetitieduel te gen Meerkerk zijn plannen voor het komende voetbalseizoen open baar. Willemse komt wegens privé-om- standigheden komend seizoen steeds minder aan trainen toe. „Ik kan hoogstens maar één keer per week trainen. Eigenlijk heb ik ge- pauze werd John van der Have nog een kwartier speeltijd gegund en die hield op de zijn bekende wijze toch een aantal mannen extra oplettend aan het werk. ZSC-spits Arjan Smalheer had zijn zinnen nog gezet op een doelpunt, maar dat leek niet te lukken. Tot de 72e minuut. Niels van de Moe zel bracht de bal voor en stelde Smalheer in de gelegenheid de 3-1 niets speelde, kon daarna echter niet doordrukken. Zierikzee dat be houdend speelde, om geen onno dige blessures of kaarten op te lo pen, stelde weinig tegenover het aanvallende spel van Jeka. In de tweede helft ging de rood zwarte machine uit Zierikzee een tandje hoger en leunend op een betere organisatie werd Jeka nu wel onder druk gezet. De bezoe kers kregen kansjes en na 65 minu ten waren alle kansen op een twee de ronde voor Jeka verdwenen. Mathijs Hage rondde na een mooie steekpass van invaller Ro bin in 't Hout (z'n eerste balcon tact) beheerst af: 1-1. In de slotfase kreeg Zierikzee nog een zware tegenvaller te verwer ken. Freek Torensma hield een zegd dat ik stop, maar ik stel me nog wel beschikbaar. Ik heb nog niet gesproken met de nieuwe trai ner, maar misschien dat ik als veer tiende man mee kan." Bruse Boys maakte na afloop van het seizoen de balans op. Trainer Gerjo Prins verkast naar De Jonge Spartaan en wordt opgevolgd door Edwin Kriens, die overkomt van GPC Vlissingen. Johan Vroeginde- weij, die dit seizoen De Jonge Spartaan verruilde voor Bruse Boys, meldde zaterdag Bruse Boys trouw te blijven. Routinier Emiel Dorst gaf aan dat hij nog niet aan stoppen denkt. „Ik wil er nog wel aan te tekenen. ZSC'62 gaat verder in de promotiestrijd, maar mag eerst het duel tussen Alliance en Wolfaartsdijk afwachten. ZSC'62-Halsteren 3-1 (0-0). 47. Jannyck Janson 0-1, 52. Werner Klaassen 1-1 (strafschop), 60. Gerard Verhoek 2-1, 72. Arjan Smalheer 3-1. Scheidsrechter: J.M. van Rumpt (Zaltbommel). Gele kaart: Allen Koomans van de Dries (Halsteren). Aantal toeschouwers: 100. scheurtje in zijn ellepijp over aan een duel met een Jeka-spits. Zeer waarschijnlijk kan Torensma vol gende week tegen HW'24 nog niet van de partij zijn. Trainer Mar co Groeneveld: „Het ziet er niet goed uit bij Freek. We moeten kij ken hoe hij deze week herstelt, maar 99 procent zeker dat hij er volgende week niet bij is." Zierikzee moet in de tweede ron de eerst op bezoek bij HW'24. Groeneveld ziet tegen de tweede klasser kansen. „Het moet zeker anders dan vandaag, maar als wij in goeden doen zijn, kunnen we van iedereen winnen. Het zal ook weer een heel andere wedstrijd zijn. We gaan er alles aan doen om een goed resultaat neer te zet- ten voor over twee weken." een jaartje bij zijn", liet Dorst we ten. In Bruinisse wordt stilletjes ge hoopt op de terugkeer van twee 'oudgedienden'. Bruenaar Michel Maaskant, die dit seizoen uit kwam voor SSV'65 en onlangs nog op proef was bij Excelsior, weet nog niet waar zijn nabije voetbal toekomst ligt. Zowel hij als Rudi van der Bijl, die na afloop van dit seizoen vertrekt bij de belofteploeg van RBC Roosendaal, was zaterdag aandach tig toeschouwer in Bruinisse. Voor Van der Bijl is interesse van meer dere clubs. HALSTEREN - Brouwershaven hield zaterdag de kans op promotie naar de derde klasse in leven door met 2-0 te winnen bij Halsteren. In de zevende minuut van de tweede helft kwam Brouwershaven op voorsprong toen Werner Boot met een afstandschot scoorde. Vijf minuten voor het einde van de wedstrijd maakte Peter van Mou- rik de tweede goal voor de bezoe kers. Alleen voor de doelman van Halsteren won de aanvaller het één-tegen-één duel. „Brouw heeft een goede wedstrijd gevoetbald", vond trainer Kees Ver west. „Wij hebben onze plicht ge daan en ik moet de ploeg een groot compliment maken voor de getoonde veerkracht. Alleen jam mer dat we de 0-3 niet maakten." Gisteren knipte ZSC'62 het levens lijntje van Brouwershaven echter door. Brouw is ook volgend sei zoen vierdeklasser. Arjan Smalheer (links) heeft oog voor de bal én de tegenstander. foto Marijke Folkertsma Mededeling aan Certificaathouders van Golfclub Grevelingenhout. Hierbij delen wij u mede dat op: dinsdag 27 mei 2008 in 't Durps Uus "de Vanger" te Bruinisse om 19.30 uur, de Algemene Ledenvergadering en Jaarvergadering van Certificaathouders Grevelingenhout Golf BV zal plaatsvinden. U bent van harte welkom. De Directie, Grevelingenhout Golf BV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77