Uitvallen Groeneveld is breekpunt Ook tiende poging Arnemuiden strandt WHS is ook volgend seizoen derdeklasser Ronald van Vossen naar Ouwerkerk Kleine nederlaag kan Jong Ambon niet deren Dreischor is makers van 25 goals kwijt Van Gemerden speelt hoofdrol bij Wolfaartsdijk 30 Dinsdag 13 mei 2008 PZC Bruse Boys moet haar meerdere erkennen in completer Meerkerk. door Klaas Verspoor BRUINISSE - Bruse Boys-trainer Ger- jo Prins bedankte zaterdagmiddag zijn ploeg voor twee leuke jaren, maar had dat liever (nog) niet ge daan. Een 3-1-thuisnederlaag tegen Meerkerk maakte een abrupt ein de aan het seizoen voor Bruse Boys. Zo werd het tweede nacom- petitieduel de laatste officiële wed strijd voor Prins. Hij vertrekt na twee seizoenen. „We hebben met zijn allen voetballend gezien toch een aantal stappen gemaakt en ook deze ervaring weer opge daan", keek hij terug op zijn perio de in Bruinisse. Bruse Boys komt ook komend sei zoen uit in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal en mag zich daarin op gaan maken voor de der by's tegen Duiveland. Na de 3-2-ne- derlaag van vorige week wist Bru wat het op eigen veld te doen stond, maar over twee duels ge zien bleek Meerkerk een niet te ne men horde. Toch waren er twee momenten, één voor en één na rust, die de ge schiedenis hadden kunnen veran deren. „De 2-0 moet er gewoon in. 1\vee keer! En dan kun je zelf nog een goal incasseren", baalde Emiel Dorst na afloop. Dorst doelde op het moment in de 45e minuut, toen Jan-Peter Dekker vrij voor doelman Michel van de Berg mis te. En op het moment in de 51e mi nuut, toen Gerard Vogel in het strafschopgebied van Meerkerk wilde uithalen maar de bal op het hobbelige terrein opstuitte. „Maar over twee wedstrijden gezien is Meerkerk de betere ploeg", gaf Dorst toe. Bruse Boys kwam nog wel op de zo fel begeerde 1-0. Robin Meer- tens ging op rechts op avontuur en Gerald Boom maakte hands in Bruse Boys kan zich opmaken voor de derby's met streekge noot Duiveland. De promotie- jacht van de Bruse ploeg strandt tegen Meerkerk. Zeldzame nederlagen Gerjo Prins neemt met twee opeenvolgende nederlagen af scheid ais trainer van Bruse Boys. Dat is zeldzaam. 1 v In zijn twee jaar durende dienstverband verloor Bruse Boys slechts één keer eerder tweemaal op rij. Vorig seizoen verloor de Bruse ploeg in november achtereen volgens van Zaamslag en Arne muiden. Na 46 (na)competitieduels sluit Gerjo Prins af met een po sitieve balans. Hij liet 15 ze ges, 18 gelijke spelen en 11 ne derlagen noteren. het strafschopgebied. Mats Willem- se schoot vanaf de stip raak: 1-0. De goal kwam in een fase waarin Bruse Boys heerste. „Wij misten voor rust de slag op het midden veld", vond Meerkerk-trainer Chris van den Dungen, die wel zag dat Sander Vink en Dick Kooij- man nog voor rust verzuimden om de 1-1 te maken. Het uitvallen van Thomas Groene veld, kort voor rust, deed het duel echter kantelen. Van den Dungen: „De 1-1 werkte bevrijdend" In de 54e minuut gaf de Bruse verdedi ging Ruud Vink vrij baan en hij scoorde beheerst. Negen minuten later had Vink met nog twee tref fers de wedstrijd op slot gegooid. Bru liep daarna achter de feiten aan en ergerde zich meer en meer aan de theatrale buitelingen van de bezoekers en het optreden van de scheidsrechter. De frustratie le verde Marco Ketting, die een elle boogstoot uitdeelde, vlak voor tijd nog een rode kaart op. Het was de laatste domper op een voor Bruse Boys toch geslaagd seizoen. Bruse Boys-Meerkerk 1-3 (1-0). 18. Mats Willemse 1 -0 (strafschop), 54. Ruud Vink 1-1, 58. Ruud Vink 1-2, 63. Ruud Vink 1-3. Scheidsrechter: H. Haverkamp (Alblasserdam). Rode kaart: 87. Marco Ketting (Bruse Boys). Gele kaart: Rick Pos- tema, Emie! Dorst en Thomas Groene veld (Bruse Boys), Gert-Jan Koekkoek en Frank Schotman (Meerkerk). Aantal toe schouwers: 325. Bruse Boys-middenvelder Robin Meertens schermt de bal af voor Meerkerk-speler Roderick Luitjes. foto Marijke Folkertsma Zaamslag als enige Zeeuwse club verder in de nacompetitie. GOES - Ook de tiende poging van Arnemuiden om via de nacompeti tie te promoveren is gestrand. Na de 3-2-thuisnederlaag kwam de vis- sersploeg zaterdag bij Almkerk niet verder dan een 1-1-gelijkspel. Zaamslag is als enige Zeeuwse ploeg nog in de race voor een plaats in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. De Zwerver uit Kinderdijk is vanaf zaterdag de vol gende tegenstander. Almkerk-Arnemuiden 1-1: De druiven waren zuur voor Arnemui den, omdat Almkerk net als in de heenwedstrijd veruit de mindere ploeg was. „We tikten ze in de eer ste helft helemaal weg", verklaarde trainer Henk Ottens. Vlak voor rust kwamen de Walchenaren via Marinus Baas op voorsprong. Na enkele minuten in de tweede helft schoot Robert Versteeg Almkerk uit een vrij trap langszij. Ondanks hevig aandringen zag Arnemuiden geen kans om de 1-2 te maken. Everstein-Zaamslag 1-1: De ploeg uit Everdingen was, net als een week geleden, technisch en tac tisch de mindere van Zaamslag en probeerde dat te compenseren met vechtvoetbal. De ploeg gros sierde in overtredingen en provoca ties richting tegenstander en scheidsrechter. Peter Dieleman (over), Jordy Bakker (op de paal en over) en Joris Rademakers (twee keer op de paal) verzuim den om vroegtijdig afstand te ne men van Everstein. Pas in de 80e minuut opende Joris Rademakers de score. Door een slippertje van Bart Corstanje, de bal glipte door zijn handen, kon invaller jan-Wil lem Lemmen de 1-1 binnentikken. SINT PHILIPSLAND - WHS komt ook volgend seizoen uit in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Op het veld van buurman Noad'67 in Sint Philipsland liet de ploeg van interim-trainer Theo Moerland in het beslissingsduel geen spaan heel van Alliance: 7-1. Perry Snoep (3), gelegenheids-laatsteman Pa trick Ketting (twee strafschop pen), Patrick van Schetsen, Mat- thijs Bruijnzeel scoorden. GOES - Ronald van Vossen voet balt volgend seizoen bij de club uit zijn woonplaats Ouwerkerk. Hij komt over van SKNWK, dat afgelo pen seizoen ongeslagen kampioen werd in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. De overstap naar het zondagvoetbal is ingegeven door werk. Van Vossen, die dit jaar zeven keer scoorde, moet regel matig op zaterdag werken. GOES - Ondanks een 1-0-nederlaag tegen RIA W. plaatste jong Am- bon zich gisteren voor de volgen de ronde van de nacompetitie. Het eerste duel won de Walcherse ploeg die strijdt voor een plaats in de derde klasse immers met 2-0. Ook Breskens kwam een ronde verder. Het won met 7-2 van De Schutters en speelt nu tegen jong Ambon. De andere tweestrijd gaat tussen FC Bergen en Meto. GOES - Matthijs Heeres speelt vol gend seizoen bij zaterdag-vierdek lasser Mevo. Heeres komt over van Dreischor. Door zijn vertrek is Dreischor, dat onder één vlag met Zonnemaire gaat spelen, de ma kers van 25 van de 43 goals dit sei zoen kwijt. Behalve Heeres (9) ver laten ook Frank van der Helm (14) en Daan Ruitenbeek (2) de club. Ze gaan naar Zierikzee. GOES - Wolfaartsdijk plaatste zich gisteren voor de volgende nacom petitie voor promotie naar de der de klasse. Zaterdag rekende de ploeg eenvoudig af met Wemeldin- ge (4-0). Gisteren eindigde de ont moeting tegen De Noormannen in een gelijkspel (4-4). Harm Fluijt en Arnold van Gemer den eisten hoofdrollen voor zich op bij Wolfaartsdijk. Van Gemer den maakte zaterdag alle (vier) doelpunten tegen Wemeldinge. In de tweede helft maakte hij een loepzuivere hattrick, alle treffers werden voorbereid door Fluijt. Ook gisteren scoorde Van Gemer den een keer. Zijn ploeg gaf in de laatste vijf minuten een 4-1-voor- sprong weg, maar de uiteindelijke 4-4 was voldoende voor een ver volg tegen eerst Alliance (komen de zaterdag) en dan ZSC'62. Twee van deze drie teams spelen vol gend seizoen in de derde klasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 76