Zeeuwse derby blijft mysterie Slechtst bezochte ontmoeting PZC Dinsdag 13 mei 2008 29 Waarom kan Kloetinge maar niet winnen van Zeeuwse rivaal Hoek? door Rudy Boogert KLOETINGE - Kloetinge lijdt zo lang zamerhand aan een Hoek-com- plex. Een gelijkspelletje weet de club er bij tijd en wijle uit te peu ren tegen de Zeeuws-Vlaamse angstgegner, maar een overwin ning... Na zaterdag (Kloetin- ge-Hoek 0-2) staat de teller op veertien opeenvolgende derby's waarin Kloetinge niet heeft gewon nen. En hoe komt dat? „Tja, waar om heeft PSV altijd moeite met Roda JC?" Marcel Lourens maakte deze verge lijking zaterdag. Hij kan erover meepraten. Hij speelde zelf in ze ven derby's mee, waarin hij overi gens nooit scoorde, en heeft er nu zes als assistent-coach achter zijn naam staan. „Het zit in het sys teem dat ons niet ligt", denkt hij. „En pure kwaliteit", vult trainer Diederik Hiensch aan. Hij verwees daarbij naar de derby van zater dag, in het bijzonder naar de keepers. „Je hoeft de reddingen maar te tellen." Nou, daar gaat-ie. Joan van Belzen (Hoek) keerde een kopbal van Daan Esser, een schot van Wouter de Craene en twee schoten van Mervin Niemantsverdriet van wie hij ook nog een één-tegen-éénduel won. Jaco van der Schee (Kloetinge) pak te in blessuretijd een inzet van Fer ry Alfons. Het punt is duidelijk. „De laatste jaren heeft Kloetinge een ploeg in opbouw, met veel jon ge jongens", analyseerde Björn Langeveld, oud-speler van Kloetin ge, nu spelend bij Hoek. „En een derby voetballen is toch speciaal, ook al is dat nu minder dan vroe ger. Die jonge jongens hebben er doorgaans minder ervaring mee dan de spelers van Hoek." „Als je naar vandaag kijkt, houdt Kloetinge in de eerste helft goed stand, ook doordat het bij ons niet goed staat. Maar vroeger had Kloe tinge het bekende 4-3-3-systeem. Toen konden ze het spel maken. Nu kunnen ze dat niet. Ze missen de klasse van jongens als toen Ro nald Zuijdwegt, Erik de Groene, Wilco de Valk en Marcel Lourens." In de 22 onderlinge duels op het hoogste amateurniveau heeft Kloe tinge slechts twee keer gewonnen. Beide keren was dat in het seizoen 1999/2000. Onder impulsen van Arjan Human, die in beide duels twee keer scoorde, won Kloetinge met 0-4 en 4-3. Maar daarbij is het gebleven. Zelfs in de seizoenen dat Kloetinge hoger eindigde dan Hoek hield de Zeeuws-Vlaamse ploeg een positieve balans. De begrippen 'volwassenheid' en 'zakelijkheid' vielen zaterdag ook rond de vraag waarom het Kloetin ge maar niet lukt om Hoek pootje te lichten. Niet vreemd tegen de achtergrond van de 22e derby. Kloetinge had namelijk de kans om de trend te breken. Maar die vermaledijde Joan van Belzen lag telkens in de weg. Voor de twaalf de keer hield hij dit seizoen de nul, een clubrecord. „De koek was bij ons een eind op, maar de verde diging staat gelukkig al het hele jaar", zei Björn Langeveld. Die zakelijkheid legde Stijn Ma- hieu aan de andere kant van het veld aan de dag. In de blessuretijd van de eerste helft kopte hij de 0-1 binnen (voorzet vogelvrije Grozda- nic), een klein kwartier voor tijd promoveerde hij een steekpass van Alfons tot 0-2. En weer had Kloe tinge verloren. Maar: „We wanen ons nooit van tevoren verslagen", zei Hiensch, die als trainer zestien derby's heeft meegemaakt. „We moeten er nu alleen eerst voor zor gen dat de derby terugkomt." Langeveld gelooft daarin. „Als Kloetinge doorgroeit met deze groep en blijft investeren in deze groep, waarom niet? Het is al eens eerder gelukt." Maar dat is inmiddels al acht jaar en veertien derby's geleden. Hoek wint de Zeeuwse derby te gen Kloetinge met 0-2. De Belg Stijn Mahieu maakt beide doel punten. De ene vlak voor rust, de andere een kwartier voor tijd. Karakteristiek Kloetinge-Hoek 0-2 (0-1). 45+2. Stijn Mahieu 0-1, 77. Stijn Mahieu 0-2. Scheidsrech ter: J.A.M. Stange (Zevenber gen). Gele kaart: Maarten van Rosevelt, Stijn Mahieu en Gio vanni Siereveld (allen Hoek). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Jaco van der Schee; André Siereveld (71Laurens de Maat), jaap Esser, Arjan van der Smissen, Joffrey Geldof; Corné Schilperoort (83. Wou ter de Craene), Niels Kole, Daan Esser; Mervin Niemants verdriet, Regilio Pinas (71. Ro bin de Pagter) en Etiënne Mal- lie. Hoek: Joan van Belzen; Maar ten van Rosevelt, Björn Lange veld, Giovanni Siereveld, Tho mas Ragut; Kenneth Okorley (79. Djamel Buyse), Jeroen van de Broeke, Stijn Mahieu en Bert den Hamer (87. Ramazan Kesikbas); Alain Grozdanic (83. Tijn Tielemans) en Ferry Alf ons. info en kaartverkoop op www.scheldejazz.nl KLOETINGE - Dik vijfhonderd men sen bezochten zaterdag het onder linge slotduel van de competitie tussen Kloetinge en Hoek (0-2). Het is daarmee de slechtst bezoch te Kloetinge-Hoek-derby op het hoogste amateurniveau. Tot zaterdag was het laagterecord zeshonderd toeschouwers. Die kwamen op zaterdag 19 april 1997 af op de derby in Hoek, de eerste van Diederik Hiensch als trainer van Kloetinge. Het werd 3-1 voor Hoek, dat nergens meer voor speel de. Kloetinge streed nog (tever geefs) tegen degradatie. De best bezochte derby was die op 10 november 2001 in Kloetinge. Ruim tweeduizend toeschouwers werden getrakteerd op een waar spektakelstuk, met acht eerlijk ver deelde doelpunten (4-4). Joffrey Geldof van Kloetinge wordt op de huid gezeten door Kenneth Okorley van Hoek. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75