Zeeland 'We zijn totaal versleten' Voor een leuke Kinderen centraal op warme kastelendag DUIVEITfïNDS MEÜ3EÜHÜIS Vier boetes tijdens drukke pinksteren De kitebuggyer: 'we maken er met het gezin een weekendje weg van' Tempur®-dealer eeia 1 6 Dinsdag 13 mei 2008 PZC Slot Moermond in Renesse was voor het eerst helemaal te bezichtigen tij dens de eerste landelijke Dag van het Kasteel. foto Marijke Folkertsma Slot Moermond in Renesse voor deze keer helemaal te bezichtigen door Melita Lanting renesse - De zon brandt op het grasveld. Door de vele struiken en bomen is er geen zuchtje wind. Mensen zoeken zoveel mogelijk de schaduw op. De eerste landelijke Dag van het Kasteel bij Slot Moer mond heeft zeker te lijden onder het prachtige zomerweer op twee de pinksterdag. Geen drommen mensen die de kans aangrijpen om het kasteel van binnen te bekijken, maar de dag trekt volgens organisator Ste fan Elzevier wel voldoende pu bliek. „Wij zijn helemaal tevre den", zegt hij. „We hebben vanoch tend al twee wandelingen gedaan over het landgoed en die zijn heel erg goed bezocht. Ik denk dat we dit wel vaker gaan doen." Landgoed Moermond heeft het voor de gelegenheid een beetje over een andere boeg gegoeid. De kinderen zijn centraal gezet en dat betekent een springkussen, kleur platen, een speurtocht. Het spring kussen is in trek, maar bij de kleur platen en de speurtocht is het wat stilletjes aan het begin van de mid dag. Het slot was voor deze Dag van het Kasteel helemaal te bezichti gen en dat was voor veel mensen een buitenkansje. „Zeker de moei te waard", knikt een van de bezoe kers goedkeurend.Slot Moermond ziet er prachtig geconserveerd uit van binnen, al moet je even door de inrichting heen kijken. Het het gebouw is namelijk in gebruik als conferentieoord en dat betekent dus overal vergadertafels. Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 renesse - Een 24-jarige Duitser is zondagnacht bekeurd voor openba re dronkenschap. De man werd be wusteloos voor een café in Renes se gevonden en is door Rode Kruis medewerkers weer bij kennis ge bracht. Dezelfde nacht zijn twee mannen uit Oud-Beijerland in Renesse bekeurd omdat ze hard drugs in hun bezit hadden. Een 27-jarige man uit Duitsland is later die nacht opgepakt in Renesse om dat hij op geparkeerde auto's sloeg. De man heeft zijn roes in Toren- tijd uitgeslapen. Zaterdagavond is een Duitser in Renesse beroofd van zijn jas nadat hij een klap had gehad. Hij mist twee mobiele tele foons en een paar tientjes. Twee teams uit Schouwen-Duiveland volbrengen Roparun door Melita Lanting ZIERIKZEE - „Het gaat hartstikke goed met ons maar we zijn hele maal versleten", zegt Foeke Rouke- ma van het Bruinisser running- team. Het team heeft het afgelo pen weekend de Roparun, de mon sterestafette Parijs-Rotterdam, vol bracht. Van zaterdagavond tot gis termiddag hardlopen, waarbij de teamleden elkaar telkens aflosten, 533 kilometer lang. Vanuit Schouwen-Duiveland de den twee teams mee aan de tocht om geld in te zamelen voor kanker patiënten. De Schouwen-Duive- landrunners (met als uitvalsbasis Zierikzee) hebben ook hun doel bereikt: bij de tien snelste teams eindigen. Dat ging in de laatste fase echter niet van een leien dakje. „Het ging goed tot achter Oude Tonge. Toen kreeg een van de lopers last van een knie en ging daardoor kortere afstanden lopen, waardoor ande ren meer moesten lopen en ook last kregen. Overbelasting, gewoon te hard willen lopen om het tem po hoog te houden," zegt teamlid Arjan Meijer. Hijzelf kreeg zondag al ernstige problemen met zijn knie omdat hij nog niet helemaal hersteld was van een zware blessure enkele we ken geleden. Het blessureleed was voor dit team een beetje een dom per op de feestvreugde. „We zijn wel heel tevreden over onze tijd. We hebben vrijwel dezelfde tijd ge lopen als vorig jaar met een gemid delde van 14,17 kilometer per uur." De tocht was volgens Foeke Rouke- ma zwaar, maar heel mooi. „We hebben echt genoten van al die dorpjes die ons feestelijk onthaal den. Het hoogtepunt was natuur- WJ Het Bruinisser runningteam en de Schouwen-Duivelandrunners uit Zierikzee hebben beiden de Roparun, de estafetteloop van Pa rijs naar Rotterdam, volbracht. De Brouwersdam: een toeristische hotspot. Sporters, strandgasten en vissers recreëren er naast elkaar. Een dagje aan de Noordzee-zijde. door Melita Lanting Zaterdagochtend, 10.00 uur. Het kwik staat al op twintig graden. Bij Scha- rendijke is het druk met campers en auto's met caravans. Gemeenschappelijke factor: alle maal op weg naar de Brouwers- dam. Op de dam zijn de mooiste plekken dan al lang vergeven. Daar moet je echt vroeger voor opstaan. Nu is het zoeken naar een goede plek, zoals een Duitse man die met zijn grote caravan ettelijke ke ren heen en weer moet rijden voor hij een plek gevonden heeft. De Brouwersdam is een bijzonde re recreatiestek. Voor de een 'n top locatie, door de ander verfoeit van wege de drukte. Over het midden raast het verkeer van Zierikzee naar Rotterdam. Aan de binnenzijde - bij het Greve- lingenmeer - vinden surfliefheb- bers een waar eldorado. Aan de buitenzijde - bij de Noordzee - tref je vooral vliegeraars aan, maar dan wel met die grote vliegers, de ki tes, waarmee je kan surfen en met karretjes over het strand racen. Bei de kanten hebben ieder een eigen publiek maar met gemeenschappe lijk voordeel: je kan met de auto tot aan de waterkant rijden. Aan de kant van de Noordzee zijn de voorzieningen mager. Afgezien van de strandpaviljoens en een paar rijdende frietkramen is er wei nig te vinden. En dan lijkt het in eens niet zo'n slecht idee om de ca ravan mee te nemen met een koel kast en toilet. Zoiets moeten de Belgische gezinnen uit de buurt van Maldegem ook gedacht heb ben. Met vier campers hebben ze een privé-terrasje gecreëerd waar ze met z'n allen zitten te ontbij ten. De familie iansma uit Kollum is er ook op tijd bij. Onder toe ziend oog van moeder en twee dochters schroeft vader een klein karretje met grote wielen in elkaar. Hij gaat vandaag kitebuggyen, zijn grote hobby. In de middag loopt de tempera tuur op tot 29 graden. Wie dan vanuit Scharendijke de dam op rijdt, ziet autoblik en niets anders dan autoblik. Bumper aan bumper en tien, twaalf rijen dik. Op het strand is het druk, maar niet té vol. De gezinnen uit Maldegem zit ten nog steeds op hun privé-ter- ras, pal langs de weg. Zouden ze de zee al gezien hebben? Sportvissers verkiezen een piek op de landtong bij de doorlaatsluis. De Duitser Hilger Harmin is één van hen. Hij heeft zijn hengeltje vandaag maar niet uitgeworpen, omdat de vissen toch niet willen bijten. Hij doodt de tijd met een praatje met de buren. Als de vijf in de klok komt vertrek ken de eerste auto's. Achterin han gen peuters volkomen uitgeteld in hun stoeltjes. Bij de caravans wor den dan de eerste maaltijden ge kookt. Zo lang mogelijk genieten lijkt het credo. Maar tegen tienen - als het donker wordt - zijn verre weg de meeste mensen toch ver trokken. Blijven slapen is verbo den. Ook voor de gezinnen uit Maldegem breekt het moment aan om op te breken. Achter elkaar rij den ze de dam af De familie Iansma uit Kollum is dan al lang weg en zo ook Hilger Harmin en zijn vrouw. Een enkele visser werpt nog een hengeltje uit: misschien dat ze nu bijten. De Bruse Roparunners passeren de Philipsdam. Ook de Schouwen-Duive- landsrunners uit Zierikzee deden mee aan de tocht, foto Marijke Folkertsma Henry Jansma komt uit Kollum, in het noorden van Friesland. Hij kampeert op een minicamping in Ouddorp en is met vrouw en twee kinderen naar de Brouwersdam ge komen om te kitebuggyen. „Ik kom een keer of vijf per jaar naar de Brouwersdam. We maken er dan met het hele gezin gelijk een weekendje weg van. Vier uur heb ben we er over gereden. Ik heb de ze plek twee jaar geleden ontdekt. Ik ging vroeger altijd naar Lauwers- oog maar daar mag je nu niet meer kitebuggyen. Ik begrijp het niet want het is nog wel zo milieu vriendelijk. Mensen klagen wel eens over ons, maar dan vraag ik me af waarom ze niet een eindje verderop gaan zitten. Er is hier zo veel strand." Zijn oudste dochter is inmiddels ook besmet met het 'kitebuggyvi- rus', alleen zal ze dit weekend niet kunnen rijden. Ze is geblesseerd aan haar knie. Het schommeltouw brak toen ze aan het schommelen was. Zijn vrouw en jongste doch ter vermaken zich liever op een an dere manier op het strand. lijk het feestje bij de Grevelingen- dam." De inwoners van Bruinisse hadden bij de Grevelingendam een feesttent neergezet met mu ziek waar de lopers en de begelei ders met luid applaus werden ont haald. De Bruse lopers hebben hier even pauze genomen. Zoenen met de fa milie, even masseren en goed eten en drinken voordat de laatste fase van de tocht inging. Eenmaal over de finish keken de lopers alweer uit naar de avond. „Lekker een biertje drinken met z'n allen." Ook Arjan Meijer was blij weer naar huis te gaan. „En nog leuker: lekker naar bed." kijk ook op www. nI DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00-17:00 Za: 10:00-16:00

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68