Tjoba-aanhang laat zich ophokken boekt belangrijke 9-8-zege Tjoba wil weer met vuur gaan korfballen Forse nederlaag voor Middelburgse dammers Mʱ arends Aaripossfngsb SchutMaken II to s c. I De supporters van Tjoba moeten de wedstrijd tegen wil en dank vanuit de kantine volgen. foto Willem Mieras PZC Dinsdag 13 mei 2008 I 33 Toezichthouder van korfbalbond ziet club goed meewerken. door Roeland van Vliet 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het was zaterdag de omgekeerde we reld bij Tjoba. Juist tijdens het duel met Rust Roest moesten de toeschouwers in de kantine zitten, pas erna mocht iedereen naar bui ten. „De één deed dat zonder mor ren", vertelde een aanhanger van ploeg uit 's-Heer Hendrikskinde ren, „maar de ander zag het wel de gelijk als straf" Dat laatste was natuurlijk ook de bedoeling. Vanwege de gestaakte wedstrijd tegen Swift moet Tjoba twee thuisduels zonder publiek spelen. Daardoor was het zaterdag stil langs de lijn en dat zal het ko mend weekeinde, als IJsselvogels op bezoek komt, ook zijn. „Wat er bij deze twee wedstrijden gebeurt, is uniek", zei Cor Visser, de toe zichthouder van het KNKV. „Ik ben lid van de tuchtcommissie en weet dat we wel eens gedreigd heb ben met een dergelijke straf maar hij is absoluut nooit eerder uitge sproken." Visser kreeg alle medewerking van Tjoba, maar moest toch af en toe op z'n strepen staan. De scheids rechter van Tjoba 2-HKC 2 kwam bijvoorbeeld vragen of hij wel langs de lijn mocht staan, maar de rapporteur wilde geen precedent scheppen. Dirk-Jan Westmaas, de geblesseerde speler van Tjoba kon wel rekenen op coulantie. Hij kroop door de mazen van Vissers net als lid van de begeleidingsstaf Alle anderen, zo'n vijftig suppor ters van Tjoba en drie aanhangers van de opponent uit Eindhoven, lieten zich gedwee ophokken in het clubhuis. Door de openslaan- Cor Visser: 'Een dergelijke straf is absoluut nooit eerder uitgesproken.' de deuren en vanachter de grote ra men konden ze de verrichtingen op het veld redelijk volgen. En voor de mensen die niet eerste rangs konden zitten, was er een groot videoscherm in de kantine. De meesten hadden er geen pro blemen mee om binnen te zitten. Buiten, in de felle zon, was het toch niet om uit te houden. En sommigen vonden het wel aardig om deel uit te maken van een stuk je korfbalgeschiedenis. Aanmoedi gingen waren er niet. Het enige wapen van het thuispubliek was een stadiontoeter. Na het laatste fluitsignaal van de arbiter hadden de supporters met een weer hun vrije uitloop. De toe zichthouder van de bond zegde toe een kort rapport te schrijven en vroeg zich hardop af of zijn aan wezigheid bij het duel met IJsselvo gels nog wel nodig is. Hij gaf zo min of meer aan, dat hij Tjoba de naleving van het tweede deel van de straf wel alleen toevertrouwt. Bevelands achttal zet titelaspiraties in de ijskast. door Roeland van Vliet 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Na de 12-14-nederlaag tegen Rust Roest zijn de titelkansen voor Tjoba zo goed als verkeken. Maar erg is dat niet, zei Niels Westmaas zaterdag. „We hebben aan het begin van het seizoen te vaak geroepen dat we willen promoveren. Daar zijn we inmiddels van afgestapt. We moe ten eerst maar weer eens korfbal laten zien." De ploeg uit 's-Heer Hendrikskin deren had in de zaal nog de hoop kampioen te worden. Maar na een ongewoon matige serie ging die hoop verloren. En daardoor doof de de vlam bij Tjoba. Westmaas: „We hebben de laatste zaalwed strijden niet meer lekker gespeeld. Er zat geen vuur in de ploeg. Dat moet nu op het veld weer terugko men." Met de uitzege op Swift (14-19) toonde Tjoba twee weken geleden beterschap, maar zaterdag in het duel met koploper Rust Roest pres teerde de ploeg weer niet al te best. Het vizier stond niet hele maal op scherp en de Bevelanders hadden geen goede rebound. Het gevolg was dat ze vaak niet meer dan één kans kregen tijdens een aanval. Tjoba kwam nog wel met 3-0 voor. „Toen Rust Roest terug kwam, hadden we het geduld moe ten bewaren en de goede kansen moeten pakken", zei Westmaas. „Maar we werden te gehaast en schoten te vlug." Na een 6-8-stand bij rust kwam Tjoba nog wel op 8-9. De Eindho- vense opponent gaf daarna echter weer genoeg gas om uit te kunnen lopen naar 10-14. In slotfase had de thuisploeg nog wel een kleine opleving, maar het gat werd niet meer gedicht. Tjoba kwam niet verder dan 12-14. Scores Tjoba: Sander Harinck 5, Melissa de Jonge en Niels Westmaas 2, Kim van de Broeke, Marcel de Dreu en Robert van Schaik 1. Sagitta-Swift 7-8: Swift had de grootste moeite met degradant Sa- gitta. De Middelburgers verloren cruciale duels. Paul van den Berg schoot de winnende treffer bin nen op tien seconden voor afflui ten. Coach Ralph Gillissen reageer de opgelucht: „We zijn met geluk heel goed weggekomen." Tegen Pernix en IJsselvogels moet Swift punten pakken om een beslissend degradatieduel te ontlopen. Scores Swift: Richard Celdof en Paul van den Berg 3, Roel Klootwijk en Anita Hoekstra 1 TOP-Oranje Nassau 13-12: Met pijn en moeite versloeg TOP degra datiekandidaat Oranje Nassau. De Arnemuidenaars liepen in de twee de helft vier keer tegen een achter stand aan. In de laatste minuut sleepte TOP de punten binnen. Scores TOP: Petra de Ridder 5, Jeanine Marijs, Jantine Meulmeester en Peter van Belzen 2, Jordi Meulmeester, Frank Bouwsma 1. Togo-Oranje Zwart: 9-8. Togo be wees zichzelf een goede dienst met winst op nummer twee Oran je Zwart. „Lucky winst", oordeelde de Goese coach Edwin Machiel- sen, aangezien de winnende score in de slotseconden viel en de ploeg in de tweede helft telkens te gen een achterstand had aangeke ken. Door de winst houdt Togo in de degradatiestrijd Nikantes en Luctor onder zich. Scores Togo: Robbertjan Huijbregtse 3, Janneke de Wit 2, Marcel Viergever, Jo- han Wondergem, Marscha van Belzen en Susanne Boogert 1. Korfbal derde klasse Ondo verloor meï 16-11 van koploper 't Capproen uit Helle- voetsluis. Al voor rust nam 't Caproen een forse voorsprong (10-4). Ook in de tweede helft konden de Middelburgers wei nig weerstand bieden. Seoito boekte een cruciale winst in het degradatieduel met Luctor: 11-2. De wedstrijd van komende zaterdag tegen Nikantes is van groot belang. Stormvogels boekte een 15-9-zege op het Rotterdamse Nikantes. Hiermee komt Storm vogels op de tweede positie en vormt het een bedreiging voor 't Caproen. Ook 's-Gravenpolder doet niet meer mee voor KNDB-beker. DEN HAAG - PWG 's-Gravenpolder en de Middelburgse damclub heb ben de eerste ronde van de strijd om de KNDB-beker niet overleefd. In Den Haag verloor PWG 's-Gra venpolder met 5-3 van de Rijns- burgse Damclub. Een nederlaag van Johnny de Leeuw, die een ve nijnige damcombinatie overzag, zette de Zeeuwse bekerwinnaar vroeg op achterstand. Daarna had den Arjo Kousemaker en Martijn Rentmeester een prima eindspel in handen maar bleek de winst voor beiden een utopie. Het derde gelijkspel van het Zuid-Bevelandse viertal kwam op naam van Andries van den Berge. De 8-o-nederlaag van Middelburg bij Van Stigt Thans was niet onver wacht. Het Schiedamse team, met Nederlands kampioen Ron Heus- dens, de ex-kampioenen Rob Clerc en Hans lansen en meervou dig NK-finalist Sven Winkel, was enkele maten te groot. Kort na el kaar verloren Jaap de Jonge en Arie Kammeraat door combina ties. Even later moest Peter Schun- selaar zijn meerdere erkennen in Rob Clerc. Na bijna vier uur spe len tegen Ron Heusdens viel ook voor Daaf Kasse het doek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65