Miranda Weijermans succesvol op de dressuur in Vrouwenpolder Zeeuwse snookeraars snel klaar Wyatt wint open EK jiu jitsu in Antwerpen Fraai weekeinde Johnny Hoogerland Ruud Rentmeester beste Zeeuw in Ronse Zeeuwse korfballers op bank bij interlands uitslag 1026® Staatsloterij 10 mei 2008 juni PZC Dinsdag 13 mei 2008 39 Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice S Vlissingse amazone haalt twee zeges en een tweede plaats. door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Met twee over winningen en een tweede plaats was Miranda Weijermans zaterdag tijdens de dressuurwedstrijd van ruiterclub Oranjezon zeer succes vol. In Vrouwenpolder stuurde zij Ultano H in de in handicap gere den klasse Z naar de eerste en tweede stek. In de klasse Mi ein digde de Vlissingse met Verona als eerste. Die plaats moest ze delen met Shantoucha van der Meij met Gasady's Winsor. Weijermans en Van der Meij ble ken aan elkaar gewaagd. Zo wissel den de twee kemphanen stuiver tje in de strijd om de hoogste eer in de klasse Z. In de eerste proef was Miranda Weijermans met de gifkikker Ultano H met een score van 212 punten duidelijk de beste. GOES - Jiujitsuka Lindsay Wyatt uit Goes heeft in Antwerpen het open Europees kampioenschap ge wonnen in de klasse tot zeventig kilogram. De meervoudig Neder lands kampioene en tweevoudig wereldkampioene had vier zeges nodig.Het toernooi in Antwerpen gold als meetmoment voor het WK in november in Malmö. GOES - Wielrenner Johnny Hooger land heeft in het Pinksterweekend twee wedstrijden op zijn naam ge schreven. In Dongen was de wiel renner uit Yerseke zaterdag in de Omloop van Midden-Brabant na 188 kilometer de sterkte van een kopgroep van drie man. Gisteren schreef Hoogerland ook de Ronde van Oudenbosch op zijn naam. Zijn grote concurrent van vorig jaar, Rob Disseldorp, werd tweede. RONSE - Mountainbiker Ruud Rentmeester uit Goes was zondag met een 15e plaats in Ronse de bes te Zeeuw in een wedstrijd van de Benelux Topcompetitie. De Austra liër Chris Jongewaard won. Ondanks een val werd Kapellenaar Sebastiaan Zweedijk toch 17e. Mar co Minnaard (Wemeldinge) en Ja- co Wagenaar (Yerseke) werden res pectievelijk 19e en 20e. Bart Maas (Hansweert) haalde de 25e plaats. EDE - Zowel de korfballers van Ne derland onder 16 als die van Oran je onder 19 hebben zaterdag in Ede hun Belgische leeftijdsgenoten ver slagen. Het jongste achttal, met Swift-speler Mathijs Pouwer op de bank, won met 10-5. De oudere ploeg, met TOP-korfballer Corné Bezemer als reserve, klopte België, gecoacht de toekomstige Tjoba-trai- ner Cris de Put, met 19-13. Van der Meij volgde met de ruin Gasady's Ravello op zes punten, evenveel als Margreet Walraven met de super bewegende Rinola. Ook op de beslissende onderdelen gaven de rivalen elkaar niks toe. In de tweede proef was Van der Meij nipt de beste. De Schouwse amazone reed de Glendale-zoon naar 219 punten, twee meer dan Miranda Weijermans met de door haar zelf gefokte en opgeleide Krack-zoon. „Ik ben toch wel tevre den", vertelde Weijermans. „Op wedstrijden toont Ultano zich kij- kerig en wil hij altijd wegknallen. En ik heb dan naar mijn gevoel te weinig controle om hem weer bij de les te krijgen. Daardoor liepen niet alle oefeningen even goed. Maar het gevoel wordt steeds be- 1^ Miranda Weijermans en Shantou- cha van der Meij zijn sterk aan el kaar gewaagd en wisselen stuiver tje tijdens de dressuurwedstrijd van ruiterclub Oranjezon. ter. Kwalitatief heeft hij alles in huis. Op de training loopt hij ge woon super. Nu moeten we dat op de wedstrijden nog tonen." De klasse Mi onderscheidde zich door de bijzonder sterke presta ties. In de eerste proef scoorden dertien van de vijftien deelnemen de combinaties voldoende voor winst. Miranda Weijermans - met Verona onder het zadel - en Shan toucha van der Meij, die met de stoere Gasady's Winsor reed, lie ten de teller oplopen tot 190 pun ten. Ook op de beslissende onder delen hielden zij de balans in even wicht. In de tweede proef eiste de hitte echter haar tol. Sandy Breel en haar merrie Uvita bleken hier het beste tegen bestand. De amazone uit Veere stuurde de met veel sou plesse bewegende Murano-doch- ter met een score van 188 punten naar het oranje erelint. Miranda Weijernans werd met Verona vijf de. Zij haalde 184 punten. WARMOND - De Zeeuwse deelne mers aan het NK snooker hebben in een snikhete speelzaal in War mond weinig potten kunnen bre ken. Chris van Renswoude uit Middel burg werd in de eerste ronde uitge schakeld door Brian Smits uit Delft (3-2). De uit Middelburg af komstige Frans Diepstraaten ging in de tweede ronde met 3-0 onder uit tegen de als derde geplaatste Roy Stolk uit Zeist. In de eerste ronde versloeg de in Nijmegen studerende en woonach tige Diepstraten Robert Trump uit Koog aan den Zaan met 3-2. Na zijn kansloze verlies tegen Stolk kon hij letterlijk opgelucht adem halen en de zaal verlaten. Alle geldprijzen worden netto uitgekeerd. De geldprijzen zijn, met uitzondering van de in het aparte kader opgenomen Mega Jackpot, 5 tonnen en 5 x €50.000, al bij elkaar opgeteld. Indien de geldprijs is gevallen op een 1/5 lot geeft dit recht op 1/5 deel van de betreffende bedragen. Vanaf dinsdag 13 mei 2008 kunnen de gewonnen geldprijzen worden geïnd. De aanspraak op de geldprijzen betreffende deze loterij vervalt op 11 mei 2009. Als u geïnteresseerd bent in het Deelnemersreglement kunt u deze opvragen bij de Staatsloterij. Bel hiervóór 0900 - 300 40 60 0,10 p.m.). Zetfouten voorbehouden. volgende trekking:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41