United zit Liverpool op de hielen PREMIER l; PZ£ Dinsdag 13 mei 2008 3 'Jt Giggs evenaart record van Charlton en zorgt voor bevrijdende treffer. door Barry van der Hooft DEN HAAG - Met het veroveren van de zeventiende landstitel in de his torie van de club heeft Manchester United een nieuwe mijlpaal in zicht. Het zit Engels recordkam pioen Liverpool, dat achttien keer de beste van Engeland was, op de hielen. Gezien het potentieel en de leeftijdsopbouw van Sir Alex Fergusons selectie lijken de acht tiende en negentiende titel binnen enkele jaren haalbaar. Voor de inmiddels 66-jarige Fer guson was het zijn tiende lands kampioenschap als coach van Man chester United. De Schot genoot zondag zichtbaar in het stadion van Wigan Athletic, dat met 2-0 werd verslagen. Het was sowieso al een bijzondere dag voor Fer guson, omdat hij op de dag af 25 jaar eerder met Aberdeen in de fi nale van de Europa Cup II Real Madrid had verslagen. Drie jaar la ter trad hij in dienst bij United en aan een pensioen denkt de succes- coach nog steeds niet. Hij heeft juist honger naar nog meer prijzen. Over acht dagen wacht in Moskou de finale van de Champions League tegen Chelsea. „Als we die finale winnen zal ik vast moeten stellen dat dit het bes te team is dat ik bij United heb ge had", zei Ferguson. „Dit is een goe de, jonge selectie, die nog veel mooie jaren voor de boeg heeft." Over routinier en doelman Edwin van der Sar stak hij eveneens de loftrompet. „Ervaring is alles. Edwin kan in deze vorm nog wel een paar jaar mee." Van der Sar hield zondag weer de nul en zag hoe zijn ploeg de klus redelijk eenvoudig klaarde. Een ze ge op Wigan was voldoende om Chelsea definitief achter zich te la ten. Cristiano Ronaldo zorgde na dik een half uur uit een strafschop voor opluchting (0-1), waarna het duel ver in de tweede helft beslist werd. Het bevrijdende doelpunt kwam op naam van Ryan Giggs, die dankzij zijn invalbeurt het re- f^j Manchester United legt dankzij een 2-0-zege in Wigan beslag op de zestiende landstitel. Ryan Giggs scoort en evenaart het re cord van Sir Bobby Charlton. cord van Sir Bobby Charlton eve naarde. De twee clublegendes hebben nu 758 officiële duels achter hun naam staan. Charlton wachtte Giggs op in de spelerstunnel, waar na een omhelzing volgde. „Sir Bob by heeft mij als veertienjarig vent je bij United zien komen", vertel de Giggs, nadat zijn tiende landsti tel met United binnen was. „Dat ik zijn record nu heb geëvenaard vind ik mooi, maar ik heb me er de afgelopen dagen niet zo mee be ziggehouden. Ik richt me nu voor al op het winnen van de Cham pions League." Wanneer Giggs bij dat duel in ac tie komt, krijgt hij het record al leen in handen. De kans is echter groot dat hij in Moskou op de bank begint. Dat geldt niet voor Cristiano Ronaldo. De pas 23-jari- ge Portugees was dit seizoen dé sterspeler van United, met 31 com petitietreffers en tien goals in ande re bekertoernooien. Vooral dankzij de Portugees hield Manchester United concurrent Chelsea op afstand. De twee riva len treffen elkaar opnieuw in Mos kou, waar Chelsea op revanche aast. De formatie van Avram Grant en Henk ten Cate kwam zondag tegen Bolton Wanderers niet verder dan 1-1. Veel pijnlijker dan het gelijkspel waren de blessu res die John Terry (arm) en Djdier Drogba (knie) opliepen. Het is zeer twijfelachtig of de twee lei ders van het team in Moskou speel- klaar kunnen zijn. Ook daarom lachte Sir Alex Ferguson uitbundig in Wigan. Weergegeven waórden betreffen een momentopname, Roodpleeg actuele informatie altifd-de voëdingswdardetabel op dé verpakking 1 Ut Recordhouder Ryan Giggs mag als eerste de kampioensbeker in ontvangst nemen. Doelman Edwin van der Sar (linksboven) viert het feest mee. foto Jon Super/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39