Wijmeersch betaalt RKHAV terug Goyvaerts bezorgt Hulst topprestatie PZC Dinsdag 13 mei 2008 35 Blessures houden Alex Ward aan de kant HULST - Sprinter Alex Ward stond wel op de deelnemerslijst van het Pinkstergala, maar moest vanaf de zijlijn naar de too en 200 meter kij ken. De Hulster atleet heeft blessu res aan zijn knie en rug. „Ik heb de afgelopen maanden daardoor nau welijks kunnen trainen, hooguit wat kunnen joggen", vertelde hij. „Maar nu kan ik onderhand weer beginnen." Docters zorgt voor enige Zeeuwse plak HULST - Jisca Docters heeft tijdens het Pinkstergala in Hulst de eer van Zeeland gered. Op het onder deel speerwerpen werd de Terneu- zense tweede. De atlete van Atletiek Maastricht haalde 45 meter 68. Daarmee moest de Zeeuws-Vlaamse bijna anderhalve meter toegeven op win nares Melissa Duprée. Het gat met de nummer drie bedroeg ruim ze ven meter. Belgische routinier wint 100 meter in snelle tijd: 10,42 seconden. door Roeland van Vliet HULST - Erik Wijmeersch dankte de organisatie van het Pinksterga- la gisteren met een snelle tijd op de 100 meter. De 38-jarige Belg liep in Hulst 'op ervaring' naar 10,42, een verbetering van het baanrecord met 0,13 seconde. De routinier, die enkele jaren gele den verdacht werd van dopingge- bruik en tien dagen in de cel zat, keek in de eindstrijd aanvankelijk tegen de rug van Patrick van Luijk aan. Maar in de laatste twintig me ter sloeg hij toe. „Ik zag hoe hij verkrampte en zelf had ik toen nog wat over", zei hij. De Europees kampioen op de 200 nieter van 1996 deed twee keer eerder mee in Zeeuws-Vlaande- ren. Beide keren stelde de Belg te leur. Wijmeersch: „In die jaren vroeg én kreeg ik startgeld van de organisatie. Maar ik was steeds niet goed. Nu wilde ik graag eens komen zonder er wat voor terug te hebben. En het zou dan mooi zijn als ik ook eens wat presteer de, ook voor RKHAV." In de series liep de Belg al 10,52. Dat was al beter dan de Ameri kaan Kevin Braunskill (10,55) in 1- 2004 had laten zien. Van Luijk gaf Sprintnummers De 100 meter werd bij de vrou wen gewonnen door Janice Ba- bel. Zij klokte in de finale 12,02. Op het podium werd ze geflankeerd door Esmeralda Adriaans (12,07) en Elke Boge- mans (12,10). Op de dubbele sprintafstand was Kadene Vassel (24,66) nummer één. Bogemans (24,82) en Adriaans (24,99) pakten hun tweede medaille. Martis Obed noteerde de snel ste tijd op de 200 meter bij de mannen: 21,81. Giovanni Co- drington (21,95) en Youssef Rhalfioui (21,96) zaten dichtbij. Het verschil tussen de nummers één en twee op de 100 meter is uiterst klein. Uiteindelijk is de geroutineerde Belg Erik Wijmeersch (links) Patrick van Luijk te snel af. foto Camile Scheistraete Belgische speerwerper zorgt voor één van de vijf nieuwe baanrecords. door Roeland van Vliet HULST - Hoewel de zon flink brand- de, sneuvelden er tijdens het zesde Pinkstergala liefst vijf baanrecords. Uiterst spectaculair was de presta tie van de Belg Tom Goyvaerts, die zijn speer pas na 79 meter en 65 centimeter zag landen. De 24-jarige atleet uit Brecht meld de zich één dag van tevoren aan bij RKHAV. Samen met Björn en Jeroen Blommerde zorgde hij voor een bijzonder sterk deelnemers veld. De beste prestatie ooit op de Piet Vonckbaan - 66,64 van Elliott Thijssen - zou uit de boeken gaan, voorspelde organisator Jan van Laarhoven toen al. Maar dat het met dertien meter zou zijn, had hij ook niet verwacht. „Dit is prach tig", zei de voorman van de Hulster club. „Zo'n prestatie is er Melissa Boekelman revancheert zich bij het kogelstoten voor haar matige prestatie bij het discuswerpen. foto Camile Scheistraete in jaren niet geleverd in Neder land." Goyvaerts had een persoonlijk re cord van 78,65 staan. Daar ging hij al met zijn eerste worp met precies één meter over heen. Daarmee hield hij Jeroen Blommerde (68,57) en diens broer Jeroen (63,59) heel ruim achter zich. De nummer één bij de zuiderburen sleepte tevens de Alex van Rie dag prijs in de wacht. Bij de vrouwen ging die eer naar Xenia Luxem. De Belgische klokte op de 1500 meter 4.22,35 (1,12 onder het baanrecord) en versloeg haar landgenotes Lindsey De Grande (4.23,08) en Stephanie de Croock (4.25,61). Bij het discuswerpen en het kogel stoten voor vrouwen kwamen ook twee nieuwe 'beste prestaties' in de boeken. Maar die gingen verras send genoeg niet allebei naar Melis- sa Boekelman. De Bredase, die in de race is voor olympische tickets, liet zich bij het discuswerpen ver slaan door Monique Jansen, die 56 meter 49 haalde. Boekelman werd slechts derde met 49,70. Later op de dag revancheerde ze zich. Met worpen van 16,20, 16,36 en 16,75 ging ze drie keer over haar eigen baanrecord uit 2005 (15,86) heen. De concurrentie moest genoegen nemen met een verschil van liefst tweeënhalve meter. met een kwalificatietij d van 10,59 aan in de finale een geduchte te genstander te zullen zijn. De rap pe man kwam daarin echter iets tekort: hij gaf vierhonderdste toe op zijn vijftien jaar oudere rivaal. Derde werd Martis Obed met 10,73. Zowel Wijmeersch als Van Luijk liet vervolgens de 200 meter schie ten. De Belg gaf de ouderdom als reden aan. „Ik kan niet meer twee snelle tijden op één dag lopen." De Nederlander zei geen risico's te willen nemen met zijn lichte knieblessure. „Ik heb ook al zater dag in Hoorn gelopen. En hier in Hulst wilde ik vooral een snelle 100 meter neerzetten. Een 200 me ter erbij is dan te veel." De Belg Erik Wijmeersch verslaat tijdens het Pinkstergala Patrick van Luijk in de finale van de 100 meter. De 38-jarige routinier no teert een baanrecord met 10,42. Van Luijk liep gisteren pas zijn tweede outdoorwedstrijd in an derhalf jaar. Hij was lang uit de roulatie vanwege blessures. In Hoorn maakte hij twee dagen voor Hulst zijn rentree met de winst op de 100 meter. Hij klokte daar 10,46. Tijdens het Pinksterga la kwam hij tot precies dezelfde tijd. Maar tevreden was hij er niet mee. „Ik zou in de laatste meters niet moeten verkrampen. Nor maal gesproken ben ik namelijk de man met het sterke eind- schot." Van Luijk, die waarschijnlijk al voor de 4x100 meter naar Peking gaat, en Wijmeersch hopen nog al lebei op individuele deelname aan de Olympische Spelen. Beiden achten de kans om onder de li miet (10,13 in Nederland, 10,15 in België) te duiken echter klein. Al weet Van Luijk na al het blessure leed nog niet precies waar hij dit jaar toe in staat is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37