Kleine tsaar is de grote favoriet Si, rt Dick Advocaat hoopt in Manchester met Zenit Uefa Cup op te halen. door Ruud Ramler ALKMAAR - Sneller dan hij zelf voor mogelijk hield, maakt Dick Advocaat ook buiten Rusland naam met Zenit St. Petersburg. Morgen staat de kleine tsaar met de landskampioen als grote favo riet in de Uefa Cupfinale tegen Glasgow Rangers. „Nu moeten wij uitkijken om niet de fout van on derschatting te maken zoals ande ren tegen ons deden." Onderweg naar Manchester deed de delegatie uit het voormalige oostblok zaterdagavond even Alk maar aan voor een als wedstrijd te verwaarlozen generale repetitie (2-2) tegen AZ. De Haagse coach kreeg zijn vriend Louis van Gaal zelfs zo ver om AZ te laten voetballen zoals verwacht wordt dat de Schotten morgen zul len doen. Zenit wil een nieuw bewijs aandra gen dat Europa voortaan rekening moet houden met de club die nog niet zo lang geleden een onderge schikte rol speelde in de eigen Rus sische competitie. Advocaat tracht te in Alkmaar zijn eigen rol te ba gatelliseren. „Ik heb niet meer ge daan dan een paar spelers aantrek ken en het systeem vereenvoudi gen", aldus de trainer. „Het elftal draait wel heel lekker nu. Er zit ook heel veel voetbal in." Naast hem knikte Van Gaal ter bevesti ging. Na de indrukwekkende manier waarop Bayern München in Sint 1^ De indrukwekkende overwinning van Zenit in de halve finale tegen Bayern München maakt de ploeg van trainer Dick Advocaat favo riet voor de Uefa Cupfinale. Petersburg van het veld werd ge speeld, kunnen de Russen zich niet langer verschuilen. „Die 4-0 was niet zo zeer een afspiegeling van de krachtsverschillen", wil Ad vocaat de cijfers toch nog nuance ren. „Er waren ook andere oorza ken. Wij hebben de arrogantie van de tegenstander flink afgestraft." En met de uitslag die respect af dwong in de rest van Europa, za delde Zenit zichzelf ook met een favorietenrol op. „Ik denk dat het ook wel terecht is", vindt Advo caat. „We zijn steeds de underdog geweest. Dat was zo tegen Villar- real, tegen Marseille, Leverkusen en zeker in het geval van Bayern. Wij moeten nu alleen niet de fout maken die anderen tegen ons heb ben gemaakt. Het onderschatten van de tegenstander is levensge vaarlijk. En favoriet zijn brengt ook een bepaalde druk met zich mee. Maar ik denk dat wij er wel mee kunnen omgaan." Aldus de coach aan wiens capaci teiten in Nederland, weet hij ook zelf, nog wel eens wordt getwij feld. „Altijd door anderen. Ik doe in mijn werk gewoon waar ik het beste in ben. En meestal lukt dat. Maar dat is voor mij allang geen verrassing meer." Dick Advocaat trachtte in Alkmaar zijn eigen rol bij Uefa-Cupfinalist Zenit te bagatelliseren. „Ik heb niet meer gedaan dan een paar spelers aantrekken en het systeem vereenvoudigen." foto Peter Dejong/AP )insdag 13 mei 2008 Manchester United heeft titel binnen en aast nu op meer Tip? sport@pzc.nl Yuri van Gelder pakt eindelijk weer eens aansprekende titel Marinus Baas gaat naar Kloetinge GOES - Marinus Baas voetbalt vol gend seizoen voor Kloetinge. De aanvaller van Arnemuiden is de eerste aanwinst van de Bevelandse club die gedegradeerd is uit de hoofdklasse. Baas heeft in zeven seizoenen zestig keer gescoord voor Arnemuiden. Kloetinge nam zaterdag in de ver loren derby tegen Hoek (0-2) af scheid van Regilio Pinas, Corné Schilperoort (beiden naar Hoek) en André Siereveld (Vlissingen). Ze kregen een publiekswissel. pagina 29 Derby blijft mysterie Recordregen tijdens heet Pinkstergala HULST - Tijdens het Pinkstergala van atletiekvereniging RKHAV zijn gisteren liefst vijf baanrecords gebroken. Hoogtepunt van de zes de editie van de Zeeuws-Vlaamse wedstrijd was de verre worp van speerwerper Tom Goyvaerts. Hij haalde al bij zijn eerste poging 79 meter 65. Hij versloeg de concur rentie met liefst dertien meter. Op de 100 meter leverde zijn land genoot Erik Wijmeersch een ster ke prestatie door 10,42 te klokken. pagina 34: Wijmeersch betaalt RKHAV terug Rutten: Het wordt niet makkelijk voor Ajax EMMEN - Trainer Fred Rutten was zaterdagavond dolblij met de 2-1-zege van FC Twente op Ajax in het eerste finaleduel van de play-offs om een plaats in de voor ronde van de Champions League. „We zijn er nog niet", waarschuw de hij. Rutten benadrukte niette min dat Twente niet vlug een duel verliest. „We hebben dit seizoen drie keer tegen Ajax gevoetbald en niet verloren. Het wordt dus niet makkelijk voor Ajax." pagina 26 en 27: FC Twente vol ver trouwen PZC wedstrijd voor scholieren Maak de mooiste krantenpagina of tekening en win een ontmoeting met Koningin Beatrix! Kijk op www.pzcopschool.nl onder 'voor de koningin'.'4|

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27