Hulp China bemoeilijkt Angst voor burgeroorlog Libanon 12 en 13 Vogelvrij 'Afkomst speelt rol bij patiënt' 24° HET WEER: Veel zon :„S>" Het wonderlijke leven onder water Jinsdag 13 mei 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 111 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Aardbeving China Aardbevingmet kracht van 7,6 opvRicHterschaal f - >;>-Anxian Wenchuan®^!any3ns pChengdu SICHUAN Wolóng Panda Reservaat Vrees dat dodental aardbeving boven de tienduizend komt. door onze correspondent Remko Tanis shanghai - Aanhoudend slecht weer maakt het reddingswerkers moeilijk, na de zware aardbeving van gisteren in China. Er zijn nog veel hulpverleners onderweg naar de regio Wenchuan, het epicen trum van de beving. Het officiële landelijke dodental stond gister avond laat op 8700, maar autoritei ten in de zwaarst getroffen provin cie Sichuan vrezen dat de beving alleen al daar aan zeker tiendui zend mensen het leven heeft ge kost. Tot laat in de avond werden nog honderden naschokken ge voeld. De eerste beelden uit het gebied la ten ingestorte flatgebouwen zien. De meeste slachtoffers van de be ving wonen op het platteland. In Sichuan zijn zeker zes scholen in gestort. Bij een ervan raakten ne genhonderd leerlingen levend be graven onder het puin. Zeker vijf tig van hen overleefden het niet. In de stad Shifang stortte een che micaliënfabriek in. Daarbij zouden honderden mensen onder het puin bedolven zijn geraakt en zou meer dan 80 ton zeer giftig vloei baar ammoniak zijn vrijgekomen. Vijf tot acht elektriciteitscentrales Het dodental van de beving die China trof, loopt waarschijnlijk op tot ver boven de tienduizend. Gisteren werden nog honderden naschokken gevoeld. zijn uitgevallen. Ook telefoonver keer van en naar Sichuan was lang onmogelijk, doordat duizenden zendmasten door de beving zijn omgevallen. De Chinese president Hu Jintao heeft meer dan vijfduizend militai ren naar de getroffen gebieden ge stuurd. Premier Wen Jiabao is gis teren direct naar Sichuan gereisd. Het is vijf jaar geleden dat een aardbeving in China veel levens kostte. Bij een beving in het wes ten van het land kwamen 268 mensen om het leven. den haag - Het taboe bij artsen om de etnische afkomst van pa tiënten te registreren, gaat ten kos te van de zorg. Dat hebben diverse genetici gesteld. Zo hebben Hindoestanen nauwe vaten en vaker hartkwalen en jood se vrouwen meer kans op een be paalde erfelijke borstkankergenmu- tatie. Wie dit weet, kan de ziekte makkelijker opsporen en daardoor beter behandelen, aldus de Vereni ging Klinische Genetica Neder land. pagina 4: correctheid schaadt zorg al lochtonen mahcjHi;»--. Registreren etnische afkomst is inbreuk op privacy reageer op www.pzc.nl HB Zwart betalen in de horeca is onnodig eens £ggg| jbriéértsi 30% I 70% aantal reacties: 496 ARNEMUIDEN - Dertienduizend liefhebbers van oude vliegtuigen en luchtshows hebben zondag hun hart op kunnen halen bij vliegveld Midden Zeeland in Arnemuiden. Boven het veld lieten pi loten zien wat ze kunnen met onder meer een Yak 52, een Falco F-8, een Ryan PT-22 uit begin jaren veertig en een Beech D-18. Een looping zat er voor de Mitchell B-25 bom menwerper uit 1944 niet in. De tientonner, het grootste vliegtuig op de show, is te zwaar en te log. Toch bood het toestel een spectaculaire aan blik. foto Ruben Oreel Regering heeft alleen nog gebied in noorden, rond Tripoli in handen. BEIROET - In Libanon groeit de angst voor een burgeroorlog, nu na zes dagen nog geen einde is ge komen aan de gevechten tussen voor- en tegenstanders van de rege ring. De strijd heeft: al aan zeker 6i mensen het leven gekost. Bijna tweehonderd mensen raakten ge wond. Het is de ergste crisis sinds het einde van de burgeroorlog die woedde tussen 1975 en 1990. In de havenstad Tripoli leverden gisteren aanhangers van de opposi tie, geleid door de sjiitische Hez bollah, felle gevechten met soenni tische aanhangers van de prowes- terse regering. Ook groepen die het gedachtegoed van Al Qaida aanhangen zouden zich in de strijd hebben gemengd. Aan het eind van de dag keerde de rust te rug, nadat het leger nieuwe posi ties had ingenomen. Zevendui zend mensen zouden de stad zijn ontvlucht. Een delegatie van de Arabische Li ga komt morgen naar de hoofd stad Beiroet in een poging een eind te maken aan het geweld. In het weekeinde leek de crisis nog tot een einde te komen toen het leger twee maatregelen van de regering gericht tegen Hezbollah, buiten werking stelde. pagina 8: Hezbollah pleegt coup Zeeland: 2, 3, 15 t/m 19; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 8; Beurs: 9; Buitengebied: 12 en 13; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 40; Cultuur: 44; Agenda: 45; Televi sie: 46 en 47. Word ook abonnee Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 1688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1