Zeeland Stunten in een Met een aantal wijkverenigingen in Middelburg gaat het niet goed Man (65) ruim kwartier onder water na ongeluk op Kinderdijk Vlissinger verzet zich tegen aanhouding Koken, knutselen en spelen in het Palet Coes wil gebruik van zonnecellen stimuleren Ballonnenwedstrijd in de wijk Mortiere Fietser zwaargewond bij ongeval in Zaamslag Voor duizenden euro's aan koper gestolen Tempur®-dealer Jeugdbrandweer Goes succesvol 1 6 Dinsdag 13 mei 2008 PZCW vlissingen - Een Vlissingse auto mobilist (32) heeft in de nacht van zondag op maandag tot twee keer toe geprobeerd aan de politie te Ontsnappen. Eerst reed hij door toen hij rond kwart voor twee in de Jacob van Campenstraat in Vlis singen tot stoppen gemaand werd. Vervolgens ging hij, toen hij een maal was uitgestapt en onder in vloed bleek te zijn, er te voet van door. Hij is aangehouden, zijn rij bewijs is ingevorderd. vlissingen - In wijkcentrum Het Falet aan de Willem Roelofszlaan in Vlissingen zijn morgenmiddag activiteiten voor kinderen van vijf tot twaalf jaar. Ze kunnen er bijvoorbeeld knutse len, koken of spelletjes doen. Kin deren zijn welkom tussen 13.30 en 15.00 uur. De toegang bedraagt één euro. Vooral in de wijken aan de zuidkant van kanaal zijn er problemen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het gaat niet goed met een aantal wijkverenigingen in Middelburg. De wijkvereniging Zuid overweegt zichzelf op te hef fen, die in Nieuw-Middelburg be staat sinds kort niet meer en ook 't Meandertje in Dauwendaele heeft problemen. In Dauwendaele was vroeger nog een andere wijk vereniging: die is al jaren geleden ter ziele gegaan. Zowel in Zuid als in Dauwendaele klagen de verenigingen over bu reaucratisch geworstel met de ge meente Middelburg. Daarnaast heeft de vereniging in Zuid gebrek aan vrijwilligers, bestuursleden vinden is moeilijk, 't Meandertje heeft ruimtegebrek: de ruimte on- GOES - De gemeenteraad van Goes bespreekt donderdag 22 mei een voorstel om zonneboilers en zon necellen in woningen die ouder zijn dan tien jaar, te subsidiëren. Deskundigen hebben uitgezocht dat dergelijke maatregelen als zon neboilersvoor het milieu het mees te rendement hebben als ze wor den toegepast in de bestaande wo ningvoorraad. Het college wil er 500.000 euro re serveren. MIDDELBURG - Muziekvereniging Onda uit Nieuw- en Sint Joostland houdt morgenavond een balon- nenwedstrijd in de wijk de Mortie re. Om 19.00 begint een optocht door de wijk, aansluitend worden de ballonnen opgelaten. De vereni ging wil wijkbewoners kennis la ten maken met Onda, om nieuwe leden te werven. derin de Meanderflat die sinds 2005 in gebruik is, staat tegenwoor dig vaak leeg: buren klagen over ge luidsoverlast. Vooral activiteiten voor jongeren kunnen daarom niet meer worden gehouden. De wijkvereniging Nieuw-Middel- burg heeft zichzelf onlangs omge doopt tot speeltuinvereniging, laat voorzitter Jaap Goetheer weten. „De speeltuin was eigenlijk nog onze enige activiteit." Ook in Nieuw-Middelburg was het lastig om vrijwilligers te vinden, zegt Goetheer. Inmiddels hebben ande ren zich in het gat gestort dat de wijkvereniging achterlaat. „De stichting Calimero organiseert acti viteiten, vooral voor kinderen. En Een gebrek aan vrijwilligers, te krappe ruimte en problemen met de gemeente: met een aan tal wijkverenigingen in Middel burg gaat het niet goed. zaamslag - Een 21-jarige fietser is in de nacht van zaterdag op zon dag zwaargewond geraakt bij een frontale botsing op de Zaamslagse- dijk in Zaamslag. Een 36-jarige au tomobilist uit de gemeente Hulst zag rond half vier de fietser in een bocht plots op hem afkomen. Hij probeerde nog uit te wijken, maar kon een aanrijding niet meer voor komen. De fietser is met hersenlet sel overgebracht naar het zieken huis in Gent. sluiskil - Bij een bedrijf aan de Koegorsstraat in Sluiskil is tussen zaterdagmiddag half drie en zon dagmiddag een uur ingebroken. De inbrekers gingen met een partij koper aan de haal. De eigenaar van het bedrijf ontdekte de diefstal en deed aangifte bij de politie. Het ko per had een waarde tussen de vijf duizend en tienduizend euro. dat gaat eigenlijk heel erg goed. Als dat zo blijft functioneren, is het prima." In 't Zand/de Stromenwijk bloeit de wijkvereniging, zegt Bob van der Weel. Het succes is deels te danken aan de onderafdelingen: wie wil gymmen, kaarten, wande len of zingen, moet eerst lid wor den. „Bij die afdelingen kennen mensen elkaar goed: ze komen ook voor elkaar. Dat is iets anders dan een bestuur dat activiteiten or ganiseert waar mensen in de wijk zelf op af moeten komen." Toch is het ook in 't Zand moeilijk om mensen te vinden die zich willen inzetten. De openingstijden van de speeltuin zijn aangepast omdat er niet genoeg toezicht is. „Maar verder zijn we redelijk gezond." Ook in de Griffioen zijn geen pro blemen: in die wijk floreert de wijkvereniging juist, zegt voorzit ter Kees Joosse. Vliegshow met oude toestellen op vierde Wings Wheels. door Nadia Berkelder middelburg - De propellers van een koddig blauw met geel toestel ploppen, de grassprieten op de baan liggen plat. Het is een Ryan PT-22 uit begin jaren veertig. Sa men met een glimmend zilverkleu rige Beech D-18 rijdt hij naar de startbaan. De blauwe pruttelt de lucht in, de zilveren bromt er ach teraan. Het orgel, noemen ze die Beech ook wel, zegt de speaker. Dat komt door het geluid. Geluid, daar lijkt het zondag om te draaien bij Wings Wheels, het oldtimerevenement op het vlieg veld bij Amemuiden. Voor de deci belfanaten is het wachten op de Mitchell B-25 bommenwerper, het grootste vliegtuig op de show. Met een cabine voorin voor de boord schutter, een nepmitrailleur en na tuurlijk compleet met een blote vrouw op de neus. Intussen rolt een rode Yak 52 met een na de start om zijn as. Hij gaat recht omhoog, valt even stil en kiept om: een tail slide. Een Falco F-8 arriveert, een toestel van hout, makkelijk voor de zelfbouwer. De piloot doet alsof hij neerstort en trekt het toestel tijdens de val weer bij. Nog even een looping en wat rondjes en hij is klaar voor de landing. „Het is wel lastig", zegt Adriaan Brouwer, de piloot van de Ryan. „Het vliegt heel anders dan een modern vliegtuig." Brouwer heeft niet zoveel geoefend in de Ryan en hij zou ook eigenlijk met een ander toestel komen, dus heeft hij het rustig gehouden. Genoten heeft hij wel van het tochtje in het open vliegtuig. In het dagelijks le ven vliegt hij straaljagers. „Alles heeft zijn charme." Dat vindt Peter Kuypers ook. Hij hoort bij het team dat met de Op Vliegveld Midden-Zeeland werd zondag Wings Wheels ge houden. Het publiek kon kijken naar oude vliegtuigen, auto's en tractoren. Mitchell vliegt. „Ik ben een moder ne piloot en veel moderne piloten zijn niet veel gewend. Het is an ders dan een modern vliegtuig, maar niet moeilijker." Het toestel uit 1944 is intussen wel gemoder niseerd: er zitten computers in en apparatuur waardoor het door an deren te volgen is. Loopings maken zit er met de oude bommenwerper niet in, zegt Kuypers. Daar is het toestel te lomp voor. „Hij weegt tiendui zend kilo, en dan zitten er nu na tuurlijk nog geen bommen in. Maar het is een heel sportief vlieg tuig om mee te vliegen. Dit is mijn kleine sportbommenwerpertje." Ploemploemploem, de eerste mo tor van de Mitchell start. De twee de ook. Geelbruine rook spuit naar buiten. Of mensen hun pet jes even willen vasthouden, vraagt de speaker. De luiken onder in het toestel gaan dicht, de piloot zwaait nog even. Het toestel knettert van de landingsbaan. „Dit is mooi hè?", roept organisator Peter Gey- sen. „Moet je kijken wat hij ermee kan!" Het vliegtuig kantelt op zijn zij, maakt een ruime bocht en komt dan weer terug. Gaat hij nou over het publiek? „Dat mag dus niet", zegt Geysen geschrokken. Achteraf blijkt dat het toestel zich keurig aan de regels heeft gehouden. Zie video op www.pzc.nl Wings Wheels Vliegveld Midden-Zeeland pro beert met het jaarlijkse evene ment Wings Wheels de be langstelling voor het vliegveld als toeristische trekpleister te vergroten. Het was de vierde keer dat het evenement werd gehouden, voor de tweede keer maakte een vliegshow onderdeel uit van het programma. Met dertienduizend betalende bezoekers viel de belangstel ling toch wat tegen: de organi satie wijt dat aan het mooie weer; mensen gingen liever naar het strand. kijk ook op www. DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00-17:00 Za: 10:00-16:00 vlissingen - De aspirantenploeg uit Goes heeft zaterdag de jeugd- brandweerwedstrijden in Vlissin gen gewonnen. De ploeg plaatst zich daarmee voor landelijke wed strijden. Het team uit Veere werd zevende, dat uit Terneuzen eindig de op de negende plaats. De wedstrijden waren voor jonge ren tussen de vijftien en achttien jaar. Ze moesten hun vaardigheid met hoge druk laten zien. De tien jeugdbrandweerploegen moesten een gesimuleerde brand bestrijden bij een aannemer in Vlissingen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een 65-jarige Vlissin ger is gisteren ernstig gewond ge raakt bij een ongeval op de Kinder dijk in Middelburg. De man was rond vier uur het water in gereden en kon niet zelf uit zijn auto ko men. Brandweerduikers haalden hem eruit. Hij is in kritieke toe stand naar het ziekenhuis in Vlis singen gebracht. Ooggetuigen verklaarden dat ze de man gas hadden horen geven voor ebit hij vooruit het water in reed. De auto belandde ondersteboven in het water, waardoor het zoeken bemoeilijkt werd. Nadat het slacht offer was bevrijd, hebben duikers nog verder gezocht omdat men vermoedde dat er meer mensen in de auto hadden gezeten. Dat bleek niet het geval. Net na het ongeluk hebben om standers en twee politieagenten te vergeefs geprobeerd de man uit De auto van de Vlissinger wordt door een bergingsbedrijf uit het water ge takeld. foto Ruben Oreel zijn auto te krijgen. De brandweer duikers lagen ruim een kwartier na de melding in het water. Toen was het slachtoffer binnen een paar minuten bevrijd. Ambulance personeel kreeg bij de behandeling van de man assistentie van een team van de traumahelikopter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 16