PZCIs Verbazing over lichtverbod Oost-Souburg Dingemanse (13) pakt ringrijbeker 19 44 Koeien kijken Vrouw gewond na val van jacht Mijnheer Duif Dinsdag 13 mei 2008 Met een oldtimer ga je als een koningin door de polder Mix van blues en bijbel en barmhartige jazz maakt warmbloedig Tip? redwalch@pzc.ni KOUDEKERKE - Veerle (6) uit Oost-Souburg weet natuurlijk al lang waar de melk vandaan komt. Daar hoeft ze niet voor naar de boerderij. Toch vond een grote melkfabrikant dat er meer voorlichting nodig is over het boerenbedrijf. Daarom waren er gisteren in het hele land boerderijen geopend voor publiek. Bij boerderij Pitteperk in Koudekerke was het druk. Mensen ston den zelfs in de rij voor een - gratis - beker melk. Kinderen de den een speurtocht over de boerderij en knuffelden de kalfjes. Volwassenen lieten zich alles vertellen over het maken van kaas. „Het is goed om te laten zien dat boeren hun best doen om een kwalitatief goed product te maken", zei boer Peter Dreessen. foto Ruben Oreel Gemeente Middelburg wil af van nachtelijke lichtbundels in de lucht. door Nadia Berfceldsr MIDDELBURG - Club Divine en Après Skibar Mambo's moeten 's nachts hun lichten uitdoen. De gemeente Middelburg wil niet lan ger hebben dat horecabedrijven met draaiende lampen de lucht in schijnen. De lichtbundels veroorza ken te veel lichtvervuiling, vindt de gemeente. Martin Priem, de eigenaar van Di vine, snapt niet waarom het nodig is dat hij zijn lichten dooft. „We hebben ze 's nachts drie uurtjes aan, voor de presentatie van de VEERE - Een 66-jarige vrouw uit Middelburg is zondagochtend ge wond geraakt bij een val van een jacht. Het jacht stond op de kade van de jachthaven Oostwatering in Veere. De vrouw was het jacht aan het schoonmaken. Ze viel ach terover met haar hoofd op de ka de. Ze is met een gebroken arm en mogelijk hersenletsel naar het zie kenhuis gebracht. De traumaheli kopter is ter plaatse geweest. avond, om te laten zien dat de nachtclub open is. Dat duurt van een uur of twaalf tot een uur of drie. Dan ligt iedereen toch op bed. En mensen die nog wakker zijn, die zijn aan het stappen, dus die vinden het vast niet erg." Klachten over de lichten heeft hij nooit gehad, zeg hij. „Ja, één keer tje van de Sterrenwacht. Eigenlijk elk jaar. Die bellen altijd van tevo ren of het licht uit mag als ze een speciale avond hebben. En dat doen we dan gewoon. Verder heb ik er nog nooit iets over gehoord. Iedereen heeft die lampen ook: Film by The Sea in Vlissingen bij voorbeeld. Maar als het niet meer mag, dan trek ik de stekker er wel uit. Ook goed." door Marlies Lampert GRIJPSKERKE - De eerste klasse mentswedstrijd ringrijden zater dag in Grijpskerke werd vooral een strijd tussen vader en zoon Dingemanse en Ronald Geertse. Tussen de middag ging vader Pie- ter Dingemanse, de titelverdediger, samen met Geertse aan kop met al le gestoken ringen. Dingemanse miste echter in de 24e beurt een ring, en liet in de laatste twee beur ten nog twee ringen hangen. Priem vindt dat de gemeente wel eens op anderen mag letten als het om energiebesparing gaat. „Dat kantoor van Rijkswaterstaat bij het Kanaal bijvoorbeeld. Daar zijn pas veel lampen aan. Dat is echt zonde, want daar is 's nachts na tuurlijk nooit iemand." Koen Funk van Mambo's op de Dam heeft ook nog nooit klachten over de lampen gehad, zegt hij. „We huren ze wel eens als er bij zondere evenementen zijn. Ik sta er verbaasd over, ik zie er echt het Horecabedrijven in Middelburg mogen niet langer met lampen in de lucht schijnen. De bedrij ven zijn verbaasd: ze hebben nooit klachten gehad. Geertse werd zodoende dagkam pioen met alle dertig gestoken rin gen. Vader Pieter kwam niet meer in aanmerking voor de bekers die tra ditiegetrouw over de laatste tien beurten worden verreden. Daar voor had hij zoon Denny meege nomen, die samen met Harry Schout en Ronald Geertse alle tien bekerbeurten instaken. De dertien jarige Denny Dingemanse leverde een zeer knappe prestatie door in kwaad niet van in." Funk las in ja nuari in de krant dat er op de ver gadering van de wijktafel geklaagd was over de verlichting. „Maar di rect heb ik er nog nooit iets over gehoord." De verlichting is juist bedoeld om op te vallen, zegt Funk. „We zitten hier toch een beetje in een uit hoek. Als we de lichten aan heb ben, kunnen mensen zien dat er iets bijzonders te doen is. Ik kan me niet voorstellen dat iemand er last van heeft. We zitten in Middel burg: we hinderen de scheepvaart toch niet? En als ze dan toch bezig zijn: op de abdij staan ook lam pen. Die bewegen wel niet, maar ze schijnen wel in de lucht. Gaan ze daar dan ook tegen optreden?" de kamp met Geertse de tweede beker te bemachtigen, vóór Harry Schout. Naast de tweede beker won Dingemanse jr. ook de jeugd- beker. Ronald Geertse won de pol lepelkamp. Agenda: Ringrijden derde pinkster- dag in Koudekerke op het Dorp splein; in Nieuw- en Sint Joosland Achter de Kerk; in Souburg op het Oranjeplein en in Oostkapelle in de J. de Pourckstraat. OOST-SOUBURG - Kinderen van ze ven tot en met zestien jaar kun nen morgen meedoen met een vis wedstrijd in de vijver aan de Lek straat in Oost-Souburg. De drie kinderen met de grootste vissen, krijgen een prijs. Inschrijven kan vanaf 13.00 uur in het jongerencentrum Multi-Culti. Vissen kost één euro. De wedstrijd wordt georganiserd door stichting Palladium. 2E2&L Tip? redactie@pzc.nl Ondanks alle perikelen rond het ziekenhuis is bij het verplegend personeel in Vlissingen het ge voel voor humor niet verdwenen. Een paar weken geleden: een ver pleegster wordt gevraagd om bij meneer Duif te gaan kijken in de isolatiekamer. Haar collega's hel pen met de voorbereidingen: schort aan, mondkap op en ha ren onder een netje. Tien minu ten later staat ze in vol ornaat voor de kamer van meneer Duif. Met een glimlach op haar ge zicht opent ze de deur. Haar ver bazing is groot als het bed leeg blijkt. Dan valt haar oog op een stoel met daarop twee duivenei- tjes en een briefje: 'De vogel is al gevlogen!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15