Buiten! Junta Myanmar laat noodhulp VS toe Politie onderzoekt corruptie Olmert "BUI A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN Volgende crisis 'op 15 juli' Ouderwetse Sovjetparade op Rode Plein in Moskou PZC Zaterdag 10 mei 2008 I 9 Hulpverleners kunnen materieel Amerika goed gebruiken. YANCON - Myanmar (voorheen Bir ma) heeft gisteren de Verenigde Staten toestemming gegeven om de slachtoffers van de wervelstorm Nargis te helpen. De VS hebben voor de kust van buurland Thai land twee marineschepen klaarlig gen met noodhulp. De weinige aanwezige hulpverle ners zitten te springen om Ameri kaanse hulp. Wegen zijn onderge lopen of slechts met 30 kilometer per uur te berijden langs vaak stei le riviergeulen in de jungle. Op sommige plaatsen zijn de wegen dusdanig, dat het verkeer per dag maar één kant op kan en de vol gende dag de andere. „De Amerikaanse marine zou de hulpverleners van dienst kunnen zijn met helikopters en amfibie voertuigen net als na de tsunami", aldus een Nederlandse hulpverle ner van ZOA-vluchtelingenzorg ter plaatse. Ook de voedselkonvooien van de VN die via Thailand over de weg naar Myanmar reizen, hebben te lijden onder de slechte omstandig heden. Hulpgoederen per vlieg tuig mochten mondjesmaat het land in en werden vervolgens in beslag genomen. Het VN-voedsel- programma (WFP) schortte haar vluchten gisteren tijdelijk op, maar vandaag worden die hervat. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft gewaarschuwd voor een tweede sterftegolf in het zuid westen van het land vanwege ziek tes als cholera, malaria en diarree door rottende lijken en gebrek aan drinkwater. wn De junta in Myanmar heeft de Verenigde Staten gisteren toe stemming gegeven om noodhulp te verlenen aan de slachtoffers van de wervelstorm Nargis. JERUZALEM - De Israëlische pre mier Ehud Olmert is gisteren door zijn politieke tegenstanders tot af treden gemaand wegens een poli tieonderzoek naar het veronder stelde accepteren van enveloppen met honderdduizenden dollars aan illegale campagnebijdragen. Het is het vijfde politieonderzoek naar Olmert sinds zijn aantreden als premier in 2006 en sommige parlementariërs zien daarin alleen al reden genoeg voor zijn aftreden als premier. Olmert ontkende eerder op televi sie alle beschuldigingen en zei dat hij geen cent in eigen zak heeft ge stoken, maar dat hij aftreedt als hij officieel in staat van beschuldiging wordt gesteld. De politie vermoedt dat de Ameri kaans-joodse zakenman Morris Ta- lansky Olmert gedurende mini maal zes jaar enveloppen met daar in tonnen toespeelde, direct of via tussenpersonen. In die tijd was Ol mert nog geen premier, maar bur gemeester van Jeruzalem en minis ter van Handel. De politie onderzoekt nog waar het geld precies is gebleven. De meest waarschijnlijke ontvanger lijkt Olmerts toenmalige partij, Li kud, aldus de politie. Met het geld zouden in strijd met de regels poli tieke campagnes zijn gefinancierd. MOSKOU - De oude tijden van de Sovjet-Unie leken gis- jet-Unie maakten tanks, raketten en ander wapentuig teren te herleven op het Rode Plein in Moskou, waar deel uit van de parade ter herdenking van de overwin- een militaire parade werd afgenomen ter ere van Over- ning op de nazi's. Overwinningsdag is de belangrijkste winningsdag. Voor het eerst sinds de val van de Sov- Russische feestdag. foto Alexander Zemlianichenko/AP Ook de bureaucratie werkt niet mee. „Artsen, patiënten en medi cijnen waren aanwezig, maar om dat er geen toestemming was om daadwerkelijk hulp te verlenen ge beurde er niets", vertelde een arts die in het gebied was geweest. Het buitenland voert ondertussen de druk op. Nederland en andere landen steunen degenen die in vloed kunnen hebben op de Myan- marese autoriteiten. Het gaat om de secretaris-generaal van de Vere nigde Naties en regeringsleiders en staatshoofden van landen in de zelfde regio, zoals China en Thai land. Myanmar liet de Thaise presi dent weten dat hij niet welkom is. Volgens vicepremier Wouter Bos moet het bewind snappen dat het niet gaat om 'een slinkse poging van westerse landen om invloed in Birma te verwerven', maar dat het gaat om mensen die in grote nood verkeren. pagina 13: alleen geruis en pieptoon- tjes BRUSSEL - De Vlaamse krant De Morgen weet al wanneer de vol gende parlementaire crisis zich zal voordoen: 'op 15 juli'. Tot diep in de nacht hebben de Walen en de Vlamingen in het Bel gische parlement geruzied over de procedures voor de splitsing van het kiesdistrict Brussel-Halle-Vil- voorde. De Vlamingen willen dit splitsen, om zo de vele Franstali- gen die in het kiesdistrict wonen, alleen nog op Nederlandstalige kandidaten te kunnen laten stem men. Die splitsing is op de Kamer agenda gekomen, maar de Walen vertragen met parlementaire proce dures de splitsing. Premier Yves Le- terme wil uiterlijk 15 juli met een oplossing komen voor de ruzie. ng: Kranen Sani-Dump korting Extra leuerarcierskortirg 10% I Extra Ballonkorting rrmlH Ruime showrooms met de nieuwste collectie! 85 Badmeubels: o.a. Thebalux, Primabad, Pelipal, Sanijura, Riho, Hagon, Gebo, Banubad, Detremmerie, Sphinx en Villeroy Boch. 80 Douchecabines: o.a. Hüppe, Sphinx, Sealskin, Kermï, Samo. Riho, Novellini, Villeroy Boch en PDP. 90 Baden: o.a. Villeroy Boch, Sphinx, Riho, Hoesch, Ucosan en Wave Design. Sanitair: o.a. Duravit, Ideaal Standaard, Laufen, Keramag en alle series van Villeroy Boch en Sphinx, Kranen: o.a. Hansgrohe. Damixa, Dornbracht. Borma en alle series van Grohe. Stoomcabines: o.a. Riho, Jacuzzi, Villeroy Boch, Ri-Jo, én Sehavis. Wand- en Vloertegels: o.a. Grespania, Sphinx en Villeroy Boch. Staat uw merk er niet bij? Vraag er genist naar... wij kunnen alles leveren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9