PZC Gendarmerie bij controles coffeeshops VJ ru Snel besluit brede school 2de pinksterdag open! uws- 48 en 49 33 41 Slopen met fluwelen handschoen Grote Kade in Breskens is bommenvrij 'l..t In China bestaat volgens Carolijn Visser geen gerechtigheid Zaterdag 10 mei 2008 Wifw ft*. T|Of ^V'r'WWW* '««AU,. /O -CS»sü 'Signs of safety' zorgt voor de beste jeugdzorg ter wereld Tip? redtem@pzc.nl Na Checkpoint voert ook Miami systeem met identificatiepasjes in. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Terneuzense poli tie krijgt binnen afzienbare tijd on dersteuning van Franse agenten bij controles rond de coffeeshops Checkpoint en Miami in Terneu- zen. Zeeuws-Vlaamse districtschef van de politie, Jan Dalebout, is daar over in overleg met zijn Franse col lega's. „De generaals van de gen darmerie zijn bereid om in Terneu- zen een agent mee te sturen tij dens controles", aldus Dalebout. Op die manier kan de politie de ve le Franse bezoekers eenvoudiger op mogelijke overlast aanspreken. Burgemeester Jan Lonink denkt volgende week een sanctie voor Checkpoint bekend te kunnen ma ken. Hij heeft inmiddels, een jaar na de inval in de shop, een pro ces-verbaal van het Openbaar Mi nisterie gekregen, dat hij als basis kan gebruiken om bestuursrechter- lijk op te treden. „Het gaat erom PJI Burgemeester Jan Lonink maakt volgende week bekend welke sanctie hij Checkpoint wil opleg gen voor het overtreden van de gedoogvergunning. PZC wedstrijd voor scholieren: Maak de mooiste krantenpagina of tekening en win een ontmoeting met Kijk op www.pzcopschool.nl onder 'voor de koningin'.'^Hf hoeveel softdrugs er in de coffees hop is gevonden. Het aantal kilo's in het proces-verbaal verschilt niets met de hoeveelheid die vorig jaar al meteen na de inval bekend werd gemaakt: er was 4,5 kilo te veel in voorraad." Het vertrouwen in het Openbaar Ministerie neemt bij meerdere raadsleden af Zo vragen de Chris tenunie en onafhankelijk raadslid Pim Broekhuysen zich af of het OM wel een echte zaak in handen heeft. „Of de inval was nutteloos, of je hebt een zaak. Dat moet je na een jaar wel weten, lijkt mij. Het OM weegt nog steeds wiet. Ik kan dat niet meer uitleggen aan de bur ger", aldus Broekhuysen. Lonink wil daarom de officier van Justitie uitnodigen om de gemeenteraads leden bij te praten over de stand van zaken van het onderzoek. In navolging van Checkpoint voert ook Miami binnenkort een pasjes systeem voor zijn bezoekers in, zegt Lonink. Checkpoint voert het systeem onder meer in om er ze ker van te zijn dat bezoekers niet meer dan vijf gram softdrugs per dag kopen. Door de pasjes moet het bezoekersaantal ook afnemen. Ten opzichte van de eerste vier maanden van 2007 is in dezelfde periode dit jaar het aantal coffees- hopklanten met tien tot vijftien procent afgenomen. OOSTBURC - Slopen met een fluwelen handschoen. Zo valt de sloop van het oude bejaardenhuis De Burght in Oostburg het beste te omschrijven. De grijper van aan nemer Sagro haalt zeer nauwkeurig de muren naar be neden. Uiterste voorzichtigheid is ook geboden omdat De Burght midden in het Oostburgse centrum staat. Het resultaat is er echter niet minder om. Wat gisteren was te zien is nog slechts het geraamte van het ge bouw. De oude Burght ligt waarschijnlijk in juni geheel plat. Op deze plek komt een nieuw woonzorgcentrum. foto Camile Schelstraete sas van cent - Wethouder Cees Liefting van Terneuzen wil in juni het dossier Brede School Sas van Gent afgerond hebben. De raad van Terneuzen kan zich dan uiter lijk in september uitspreken over de bouw van het complex aan de Canadalaan in Sas van Gent. Vol gend jaar kan dan met de bouw worden begonnen. Voor de multi functionele accommodatie, die twee scholen, een sporthal, biblio theek, kinderopvang, zorgvoorzie ningen en ouderenwoningen zal omvatten, heeft Terneuzen 6,5 mil joen euro gereserveerd, maar dat zal niet voldoende zijn. Liefting ziet dit project als vliegwiel voor het overkoepelende project 'De re naissance van Sas van Gent' waar mee Woongoed Zeeuws-Vlaande- ren doende is. De corporatie wil het huurwoningenareaal in Sas re duceren en restaureren. Welkomin het'groenste'warenhuis van Nederland! Geopend van 10:00 tot 17:00 uur intratuin Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijk vopr meer informatie op www.intratuin.nl door Frank van Cooten breskens - De Grote Kade in Bres kens is bommenvrij. De werkzaam heden aan deze straat zijn daarom hervat. Aan de Grote Kade is op woens dag 9 april tijdens graafwerkzaam heden een explosief uit de Tweede Wereldoorlog aangetroffen. De werkzaamheden werden direct stilgelegd. Het explosiefis door me dewerkers van de Explosieven Op- ruimings Dienst (EOD) vrijwel di rect na de vondst onschadelijk ge maakt. De bewoners van het Spui- plein, de Scheldekade, de Grote Ka de en de Boulevard in Breskens zijn 's avonds geïnformeerd over het gevonden projectiel. Burgemeester Jaap Sala van de ge meente Sluis gaf dezelfde dag aan explosievenopruimingsbedrijf Bo- dac opdracht het terrein te onder zoeken om te beoordelen of er meer explosieven liggen. Dit on derzoek is inmiddels afgerond. Sala laat de bewoners in een nieu we brief weten dat er geen noe menswaardige explosieven gevon den zijn. Het terrein is weer veilig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 99